Author Topic: Ceka li jos neko na razgovor za sport staff za RCCL?  (Read 13174 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Sad sam zvao agenciju i rekli e upravo smo dobili mail i prosao si........

Sports staff  :run: :run:

Od preliminarnog do dobijenog posla 3 meseca u dan, kako sam citao utiske to je relativno brzo dobijeno...

Sad se samo nadam da ce i brzo doci do ukrcaja.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline cipiripi13

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Bravo  :yahoo: . Reci mi sta si im rekao za climbing rock?

Offline Lejena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
 :clapping:   Bravo!
"The sea, once it casts its spell, holds one in its net of wonder forever."
- Jacques Cousteau

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
 [yt=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=Orz0kdeI-8M[/yt]

Sto se tice stene, taj i ima jos 5-6 video koji se nastavljaju.
Toliko sam ja video od stene, ali sam gledao te snimke jedno dvesta puta necu slagati da sam manje, uzeo konopac i vezivao jedno dve nedelje cvorove da to postane rutina.
Kad nesto gledas dovoljno puta i budes uveren lako ih ubedis da ti znas o cemu se tu radi.

Offline cipiripi13

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Penjala sam se ja na to nije frka nego nikad nisam ja bila u ulozi asistenta.... Nije isto kad gledas i kad probas  :nono:

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
Evo sta sam ja naucio iz tih snimaka i sta sam ispricao:
Nazive opreme i cvorova na engleskom i da se asistent zove belayer a ceo taj posao belaying.
Koje su zaduzenja tebe kao belayer-a

I to je to, u svakom slucaju ti ces na brodu proci obuku po standardima kompanije, ovo je cisto da ubrzas postupak da imas neko znanje iz te oblasti koja je njima jako bitna.

Jedna od stvaki u CV-u mi je bila i rad u teretani 15 meseci, tu je pitala sta i kako si radio, ispricam da sam ima grupne i pojedinacne treninge , na grupnim sam radio to to i to, a na pojedinacnim to to i to... Ja verujem da bilo koju pricu ponovis dovoljno puta sam sa sobom i ti pocnes da verujes u to a kad ti verujes onda lako ubediti i druge u to.

Ovo za sareno iskustvo i iskustvo u svemu i svacemu kazem jer realno ja koji jos imam 23 godine i koji sam diplomirao pre 6 meseci, gde da nadjem skoro pet godina rada u struci oT

Offline Pinkpanter

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Ceka li jos neko na razgovor za sport staff za RCCL?
« Reply #22 on: 19/September/2014 »
Samo da kazem, ja sve prolazim ovo sto si ti vec prosao i bolje da ti ne kazem kako mi je  :tuctuc:
Prijavio sam se pre tri godine preko EP i zavrsio neku orjentaciju i pre-interview, zvao sam ih ponovo, poslao dokumenta i cekam razgovor sa tom famoznom AMY a kad ce to biti....osedecu  ::bin-laden::  :hehe:

NEK MI JE BOG U POMOCI  :pop1:

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Ceka li jos neko na razgovor za sport staff za RCCL?
« Reply #23 on: 21/September/2014 »
Samo da kazem, ja sve prolazim ovo sto si ti vec prosao i bolje da ti ne kazem kako mi je  :tuctuc:
Prijavio sam se pre tri godine preko EP i zavrsio neku orjentaciju i pre-interview, zvao sam ih ponovo, poslao dokumenta i cekam razgovor sa tom famoznom AMY a kad ce to biti....osedecu  ::bin-laden::  :hehe:

NEK MI JE BOG U POMOCI  :pop1:
3"godine cekas na finalni intervju?? Nesto tu ne stima
Once a sailor, always a sailor.

Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Skoro tri godine nema posta u ovoj temi, moraću da je oživim malo... samo se nadam da neću čekati na intervju kao Pinkpanter  :nono: :hehe:

Ovo mi je prvi post na forumu i želim da se zahvalim svima na korisnim savetima, iskustvima. Pre svega sports staff ekipi, iggac, djibril, Fika Glisin, jocco...

U februaru sam poslala mejl svima dobro poznatim agencijama koje rade na Balkanu, ali svi su mi odgovorili da Royal ne zapošljava ljude iz Srbije. To sam odavno pročitala na forumu, ali jednostavno nisam mogla da se pomirim sa tim i krenula sam da tražim dalje. Krajem februara sam otišla na sajt cruisemapper i listala redom sve kompanije koje imaju bilo kakvu poziciju vezanu za sport (premalo kompanija   :waiting: ) i slala CV, diplomu prevedenu kod sudskog tumača, sertifikat položene prve pomoći itd. Neki su mi odgovorili, neki nisu, neki uputili na njihov sajt, ali nema od toga ništa. Isto veče sam pretražila razne strane agencije i naletim na jednu za koju sam čula još pre nekih godinu i po i gde sam se kao prijavila za tu poziciju. Međutim, tamo kada bih išla na opciju da izaberem zemlju odakle sam, nema Srbije, kao i uvek  :pad:

Zahvaljujući društvenim mrežama (FB i Instagram), skontala sam da su mnogi iz UK otišli preko te agencije, tako da sam našla e mail i poslala im CV i sve ostalo što sam imala. To je bilo u četvrtak uveče, u petak popodne mi stiže odgovor u kome piše da su pregledali moj CV i da bi želeli da zakažu Skype intervju za ponedeljak, ako ja želim...  :run: Čuj, ako želim!?! :moli: :moli: :moli:

Prihvatila sam ponedeljak, imala sam inače dogovor sa instruktorom da počnem tada kurs na veštačkoj steni, odložila za utorak i spremala se za intervju. Očekivala sam neka stručna pitanja, spremala se dva dana, ali pitanja su bila smešna. Da li imam tetovažu, kako zamišljam radni dan na brodu, šta sam do sada radila (imam 10 godina iskustva pa sam se fino ispričala), objasnila mi je da kompanija plaća kartu, da li mi je ok da platim vizu, medical, itd... sve je to trajalo 12 minuta, ona je prebrzo pričala, čak je uplela jezik u jednom trenutku.  :rofl:
Posle svakog mog odgovora sam čula "fantastic". Ona je mene videla, ja nju nisam... Kaže, da li odgovara da zakažemo sledeći intervju tog i tog marta, bla bla i to je bilo to. Poslala mi je link da se opet registrujem na C TRAC, stari profil ne važi jer idem preko njihove agencije. Rekla je da obavezno bude gotov kada budem imala drugi intervju i mislila sam da će taj drugi biti vezan za taj profil i tako to..  :facepalm:

Drugi intervju je trajao 15 minuta, tu mi je postavljala situaciona pitanja... Šta bih radila kada bih imala grupu od 20 ljudi na rockwallu a sprema se nevreme, objasnila nekoliko situacija koje sam imala do sada, sukobi, svađe na terenu. Kako rešavamo sukobe unutar tima. Videla je da imam iskustva u svemu tome i odmah mi je rekla da sam prošla...
A ja, mozak, pored sve te frke "šta sve može da me pita", nisam ni pomislila da je ovo eliminacioni intervju  :smack: U jednom trenutku ona se kezi i čestita na prolasku i da me čekaju još dva intervjua sa kompanijom, a ja je gledam i u tom trenutku skontam kakav sam pacijent  :facepalm:

Dva dana posle drugog intervjua imala sam završen kurs za belayer-a, dodala na C TRAC i javila agenciji, oni opet "fantastic"  :rofl:
I tako sam čekala i čekala do pre neke dve nedelje, stiže mejl od nekog glavnog lika iz te agencije, izvinjava se kandidatima što su dugo čekali, ali Royal je promenio politiku, konkretno nije u obavezi da izabere sve kandidate za intervju, izabraće one koji najviše odgovaraju njihovim potrebama.  :waiting: :pad: Koliko sam se obradovala kada sam videla od koga je mejl, toliko sam se smorila kad sam ga pročitala, odmah mi je kroz glavu prošao odgovor naših agencija.

Elem, u pitanju je Kings Recruit, pitali su me još jednom da potvrdim kad sam available... to su me pitali 5 puta i svaki put isto odgovaram jul, jul, jul, jul i jul. Jul je sve bliže, nadam se da će i taj poziv stići pre jula.  :moli:

Za ova tri meseca čekanja naučila sam da vežem 30 čvorova, ne znam samo kada ću upotrebiti više od 4  :hmm: valjda će me izabrati i pozvati pre 50-og čvora!  :hekla: :moli: :rofl:

Izvinjavam se na predugačkom postu, nije svemu mesto u ovoj temi, ali neke druge su zaključane.  -()-



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Pa dobro kako ćeš na Royal kad Srbe ne primaju? Ili te još nisu skužili odakle si?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mileeena10

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Royal Caribbean International
  • Recruitment Agency: RCCL
  • Job Title: Sports Staff
Pa dobro kako ćeš na Royal kad Srbe ne primaju? Ili te još nisu skužili odakle si?

Kao što rekoh, društvene mreže su olakšale sve ovo i preko njih sam stupila u kontakt sa nekim ljudima iz sports staffa, od kojih sam saznala da još uvek dolaze novi iz Srbije, kao i to da im je potrebno mnogo ljudi sada u sports staff-u.

Znaju iz agencije odakle sam...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)