Author Topic: Istina u ambasadi? U CV-ju pise jedno, no realnost je drugo  (Read 2416 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bev

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Vec dugo, dugo citam forum kao guest, no nigde nisam naisla na ovakav slucaj. Doslo je vreme da idem za vizu i sad se tu javlja jedan sitan "problemcic".. :)
Naime, dobila sam posao, izborila se za to sa doteranim CVjem. Studirala sam, tako da nikad nisam radila, 0 dana radnog iskustva  no;;;
Ono sto mene zanima je sledece. Ja trebam sad da idem u americku ambasadu, u CV-ju pise jedno, no realnost je drugo.
Da li ce njih zanimati to kako ja idem da radim za americku kompaniju bez ijednog dana radnog iskustva?
Ili da jednostavno napisem stvari koje mi pisu u CV-ju? (to se ipak plasim, jer mislim da me mogu nekako uhvatiti u lazi pa sam nagrabusila :hehe:)

Bottom line:
Da li ce mi neki sluzbenik u ambasadi praviti ikakav problem ako se jednostavno samo pojavim tamo sa LoE i u aplikaciji DS160 lepo stavim no work experience ?!

Hvala svima, zlatni ste
Bev  :-*

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
možda da staviš da si radila honorarno samo... ima opcija "other" ili tako nešto u formularu, ako se dobro sjećam... sumnjam da će ti raditi problem, ali bolje je da budeš iskrena, pogotovo ako ne znaš lagati - pa ako te bude pitao za to oči u oči, da ne zablokiraš...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Tebe je kompanija zaposlila i poslala je dokument (LoE) kojim to dokazuje i na osnovu koga dobijaš vizu. Ništa ti više od toga ne treba. Nikoga u ambasadi nije briga šta ti je pisalo u CV-u i šta si pričala na intervjuu. Ako kompanija želi da te zaposli, njena je interna stvar na osnovu kojih kriterijuma te je odabrala i ambasada u to nema uvid, niti ih interesuje.

Ako se baš dvoumiš šta da radiš, onda stvarno dodaj neki honorarni rad ili studentsku praksu... nemaš radni staž, ali imaš radno iskustvo, nije nula. ;D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Ako se baš dvoumiš šta da radiš, onda stvarno dodaj neki honorarni rad ili studentsku praksu... nemaš radni staž, ali imaš radno iskustvo, nije nula. ;D

 ::yes::

Laganje agenciji i regruteru good, laganje u ambasadi no good.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Evo ja sam juce radila vizu u americkoj ambasadi. Princip je sledeci, ti dobijes posao i kompanija posalje LOE, ambasada detalje tog tipa oko staza ne proverava detaljno, jako su rigorozni sto se izdavanja viza tice, ali ti kada imas kompetnu dokumentaciju, postavice ti par pitanja formalno cisto, gde se ukrcavas, da li ti je to prvi ugovor na brodu, da li si putovala inace, imas li nekoga u inostranstvu, zasto zelis da radis na brodu i naravno da li radis taj posao i ovde u Srbiji. Ne verujem da kad si vec dobila posao, ako odgovoris da si samo radila praksu ili honorarno npr neko vreme to moze uticati na dobijanje vize. Tako da najbitnije da si spremila kompletnu dokumentaciju.  

Srecno. :)

Offline Bev

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Hvala na odgovorima, divni ste :)

Momci i devojke sve mladji idu na brod, cisto sumnjam da su svi bili prijavljeni i zaposleni..
Ima li ovde ikog ko je bio u slicnoj situaciji ko ja, da je otisao u ambasadu po vizu bez ikakvog radnog iskustva? 
puno bi mi znacio odgovor iz prve ruke b00/