Author Topic: Osobna ZG,a živim u ST..gdje smijem izvaditi pomorsku?  (Read 9911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Ovako...
danas sam položila D1 u ZG-u.
Na kraju tečaja gdin.koji nam je predavao kaže da moramo u Rijeku vaditi pomorsku knjižicu ako živimo na kopnu tj.imamo osobnu iskaznicu s adresom negdje na kopnu,a ako smo na moru kao ja npr.u Splitu da možemo i tamo..

Naravno da nama gospoda u EP-u to DO DANA DANAŠNJEG nisu niti spomenuli nego nas doveli pred gotov čin. :facepalm:

I sad ja pitam,mogu li izvaditi pomorsku knjižicu u Splitu?Zaista nemam novaca za put do Rijeke niti da opunomoćim nautički centar u Zg da to za mene obave,toliko sam love isposuđivala da nemam za još jedan neočekivani trošak.  :D

Inače osobna mi je na Zagreb,nikad nisam mijenjala dokumente na Split jer nemam namjeru tu ostati zauvijek,a živim u Splitu već skoro 4 godine i imam privremeno boravište tamo koje u MUP-u svake godine uredno obnavljam.

Vjerovali ili ne kad sam danas zvala lučku kapetaniju Split za D1 tečaj kažu nisu nikad ni čuli   -()- i da ne znaju odgovor,da nazovem sutra a sutra mi je malo kasno jer su mi u EP-u rekli da sutra nakon obavljenog medicala odmah dođem s odgovorom do agencije,a ja taj odgovor dotad neću imati..
A gdin.Franko s D1 predavanja kaže da slučaj kao moj nikad nije imao pa ne zna ni on što bi mi savjetovao.

I koga da pitam nego vas drage iskusne pomorce? Pomozite jer mi raste čir na želucu.  Hvala lijepa.   :clapping:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
7 godina plovio po belosvetkim morima, nikada pomorsku knjižicu nisam vadio  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Eh, Šefe naša divna,jedina,jedinstvena hrvatska vlada je skužila da može još i više zaraditi na pomorcima i promijenili su se zakoni....ne znam jel od 2011 ili 2012 ali plaćanje doprinosa sad je obvezna stvar bio konobar,fotograf,časnik il kapetan i nema bez pomorske na brod...  :neceici: *plačem*
Ove iz EP-a bi očito ubilo da su nam taj "maleni detaljčić" prije rekli,i još mi kaže: "aaaaaliiiii to niiiiiiije do naaaaas,to je do države,nismo mi kao agencija krivi." :facepalm:

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
U nazad par godina stranka pod nazivom hdz je osmislila taj zakon lupanja po glavi, tako da te ne smiju poslati van a da te ne uvedu u sistem. Ima caka, da ne budes u sistemu ali moras izaci iz drzave preko druge drzave tj agencije iz druge drzave, onda ti oni rade (ili ne ako je u pitanju Srbija, Makedonija) knjizicu na nekom od otoka u svijetskom arhipelagu. Tako da jos za sada Slavko nije nasao vremena da se pozabavi i time. Koliko ce dugo tako tesko je prognozirati, a kakva je nasa drzava jedino nam grah moze reci, ili mozda AngelaM.

Ne bi trebala imati problema u St, ti platis - oni izdaju. Idi osobno u kapetaniju i stisni ih, ako vec ne znaju drugacije a naplacivali bi.

 :uzdravlje:

gotom

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
ma moras prema mjestu prebivalista, ako ti je prebivaliste u zg - spadas u lucku kapetaniju u Rijeci!!! nije to ogromna lova, d1 si polozila koliko sam shvatio - to i jest najveci trosak. jos ti treba fotka, neka taksa od cca 70 kn i to je to, as far as I remember...
Once a sailor, always a sailor.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
da i benza (ako imas auto), cestarina, kava, sendvic (burek, cevapi, pizza, teleca koljenica) = 350 kn, da ti ostane i kaj beznina a telecu koljenicu zaboravi

ako ne ides s autom, autobusna karta (posto je brze od vlaka), kava, sendvic (...) = 300 kn, benzina nema, a nisi jeo ni pizzu ni telecu koljenicu

vrijeme = neprocjenjivo jer ga nema

nova avantura = zasigurno

 :uzdravlje:

gotom


Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
postoji i opcija stopiranja, ili podjele putnih troskova s nekime - u ekstremnim situacijama ako vec nikako ne moze platiti taj prijevoz... sendvice i kod kuce moze napraviti i ponijeti sa sobom, kao i bocicu s vodom. gdje postoji volja ; postoji i nacin  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Evo saznala provjerenu informaciju preko veze u lučkoj kapetaniji.   :deda: :D Pa možda i nekome drugome pomogne ta informacija jer ju u agenciji sigurno nećete dobiti...   :rofl:

Dakle;tko ima Zagrebačku osobnu-pomorsku knjižicu može napraviti u bilo kojoj lučkoj kapetaniji u Hrvatskoj,ne samo Rijeci..
S time da vas u Rijeci traže i krvnu grupu (to je cca 200kn),a u Splitu ne,progledaju kroz prste ,samo treba kopija svjedodžbe iz srednje škole,kopija osobne i 2 slike 3x3,5cm plus taksene marke 60ak kuna.  :uzdravlje:



Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Samo da obavijestim da sam danas podigla gotovu pomorsku u Lučkoj kapetaniji Split.
Znači,10000% provjerena informacija-Zagrepčani mogu napraviti pomorsku knjižicu u BILO KOJOJ lučkoj kapetaniji u Hrvatskoj,ne samo Rijeci,Rijeku navedu na tečaju jer je Zagrepčanima najbliža ali ako je netko u situaciji kao ja-ne morate do Rijeke niti opunomoćivati nautički centar u ZG da to u Rijeci obave za vas.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Samo da obavijestim da sam danas podigla gotovu pomorsku u Lučkoj kapetaniji Split.
Znači,10000% provjerena informacija-Zagrepčani mogu napraviti pomorsku knjižicu u BILO KOJOJ lučkoj kapetaniji u Hrvatskoj,ne samo Rijeci,Rijeku navedu na tečaju jer je Zagrepčanima najbliža ali ako je netko u situaciji kao ja-ne morate do Rijeke niti opunomoćivati nautički centar u ZG da to u Rijeci obave za vas.

znači, i tu su nas slagali  :waiting: well, ništa neočekivano... hvala što si podijelila istinu s nama  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
znači, i tu su nas slagali  :waiting:

Ma nemoguće.  :rofl:

Quote
hvala što si podijelila istinu s nama  :uzdravlje:

Nema problema,drago mi je ako je ikome pomoglo,svaka ušteda novca je dobrodošla.  :) :uzdravlje:

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
A ako su prebivalište Kaštela, di to onda mogu/moran obavit? Usput, čula san da se stcw tečaj za Carnival mora polagati isključivo u Rijeci. Koliko je ta info točna?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
STCW je STCW, Info nije tocan. Polazi di ti pase.