Author Topic: Kolika je plata assistant Waiter-a, a kolika Waiter-a?  (Read 2944 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zexman91

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
waiter je fronman, prvo lice - on uzima narudzbe, servira hranu, komunicira s gostima. Assistant waiter donosi hranu iz galley-ja, servira kruh, piće, sauceve, prazni stolove itd... Uglavnom pomoćne stvari kao što sam naziv kaže "assistant" ili pomoćnik, on je osoba iz sjene.
Hrana se ne naplaćuje u dining roomu ni u buffetu/Lidu, samo u specialty restoranima, doduše, sve narudžbe se bilježe, putem Micros sistema. Tako da, treba znati muljati ako želiš uzeti hranu sebi :) Vino i ostala pića (izuzev kave, vode, eventualno oni sokovi iz aparata) se NAPLAĆUJU, i to uglavnom radi sommelier, no ima kompanija gdje i waiter to radi - naplata ide putem kartice, nema gotovine.
Pozdrav,kolika je plata assistant Waiter-a,a kolika Waiter-a? Da li se moze odmah aplicirati za Waiter-a posto se prvi put prijavljujem za posao?Tj. da li mozda moram prvo za Assistant ili to nema veze?Ako mi mozete to pojasniti.Hvala u napred! :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Waiter, isto kao i Assistant Waiter, na kruzerima nemaju "platu", nego zarade koliko su sposobni.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)