Author Topic: Obla?enje za intervju, kako da se obu?em, da li treba odelo ili ...  (Read 10213 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
znam da ima dosta tema o tome pa se nadam da nije problem sto sam otvorio novu...
idem sutra na intervju kod helene iz riv-a pa me zanima kako da se obucem dali treba odelo ili mogu kosulja cipele ...hvala unapred

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Odjelo kravata obavezno naravno ako ga imash ili si u mogucnosti da nabavish. To ti je pola intervju a !

Zelim ti sve najbolje !

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
hvala :D ...ali ta kravata mi pravi problem jel ona bas mora ...to  nikada nisam nosio

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Za kravatu bih rekla da ne mora na preliminarnom, ja sam bila 2 puta kod Helene (long story) i vecina je bila odjevena lezerno, naravno ne PREležerno.
Ali za finalni svakako kravata i odijelo!
Sretno!  :uzdravlje:

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
hvala nora...mozes li mi reci nesto vise o preliminarnom cisto da budem spreman za sutra...

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Za kravatu bih rekla da ne mora na preliminarnom, ja sam bila 2 puta kod Helene (long story) i vecina je bila odjevena lezerno, naravno ne PREležerno.
Ali za finalni svakako kravata i odijelo!
Sretno!  :uzdravlje:

U pravu je. Kod Helene ne moras biti biti business obucen, ali svakako izbegni patike ( u bilo kakvoj kombinaciji ) i svetli jeans...Kakvo je vreme ovih dana, neke lagane cipelice, pantalone u komb kosulja-legani dzemper...recimo... :)
Preliminarni pocinje predstavljanjem nje ( Helene ) i njenih saradnica ( Jelena-SRB i devojka za Makedoniju ). Zatim opisno pominjanje firme/firmi sa kojima saradjuje, zivot na brodu...sta vas ocekuje, izgled kabine, crew prostor...onako uopsteno. Zatim kandidati izlaze i nakon nekog vremena ulaze jedan po jedan na kratki intervju. Tu su sve tri , razgovor je naravno na eng i pitanja su uopstena. Zasto na brod, iskustvo...bas nis zapetljano, cisto da ona vidi tvoje poznavanje jezika, karakter...
Zato se naoruzaj pozitivnim osecanjem i ne brini ...:))

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
hvala vam jos jednom...ali imam jedan problem a nadam se da to nece uticati na razgovor ..uhvatila me je prehlada pre 2 dana baksuz ogroman i kljukam se tabletama da prodje ali sumnjam da ce do sutra ....hoce li to mozda uticati sam razgovor ako budem smrckao i kinuo koji put :(

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ali imam jedan problem a nadam se da to nece uticati na razgovor ..uhvatila me je prehlada pre 2 dana baksuz ogroman

maybe Universe is trying to tell you something  :zen:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
pu pu daleko bilo :D idem pa kud puklo da puklo mozda im to bude znak da sam predan i ozbiljan radnik sto cak i bolestan zelim da se borim za posao

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
za finalni interview za Royal sam mislim samo ja dosao u bijeloj kosulji i crnoj kravati kako je agencija naglasila,
vecina je dosla u dosta drugacijoj kombinaciji pa nisu imali nikakvih
problema. Odijelo ne cini covjeka nemaj brige. Znanje je prvo  :D
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Ima i ona cuvena. "Ali pravi posao". Mislim na odelo.

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
evo vratio sam se sa info sastanka nije bas kao sto sam ocekivao jer sam mislio da ce biti neka prezentacija i prica...ali ulazili smo jedan po jedan i postavili su nam tri pitanja i to je to ...ja se nadam da ce biti kako treba ...smejao sam se bio komunikativan ,engleski bez greske...sada me zanima zna li neko koliko im treba da odluce ko prolazi i po kom principu to rade i kako javljaju?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
čekaj, jel to bio preliminarni ili glavni interview?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
preliminarni ili info meeting kako sam dobio pozivnicu...zato sam i ocekivao da ce biti neka prezentacija gde ce da nam objasni o cemu se radi o brodu itd....na kraju mi je rekla zelim vam prijatan dan :) pa se nadam da se nisam zeznuo i otisao a da je posle bila prezentacija...mada sumnjam posto je bilo dosta ljudi a prostor def nije mogao da primi toliko ljudi...