Author Topic: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori  (Read 10952 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« on: 19/April/2013 »
Ova kategorija informacija je podijeljena kako bi se izdvojio dio pitanja i odgovora o pojedinim departmentima u jednu cjelinu.
Pitanje za koje ne znate u koji bi department pripadalo, postavite ispod ovog posta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline opaca

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #1 on: 06/February/2016 »
Moj buduci dep je HR, pozicija HR coordinator. Ako neko zna bilo sta o ovoj poziciji nek nesto napise jer na netu nema skoro nista o tome.
P.S idem 18 feb na carnival freedom na trening pa posle dalje gde metnu.
zivot zna da bude titanik, usamljenik, izgnanik,
tad radjaju se titani, u nevolji istrajni.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #2 on: 06/February/2016 »
Rad sa posadom - prezentacije, dokumentacija, organizovanje zabavnih i sportskih aktivnosti, obuke, treninzi, sertifikati, izdavanje knjiga, kurseva, administracija internet paketa...

Offline Logix

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #3 on: 10/August/2016 »
Poštovanje i pozdrav svima;


Razgovarao sam sa prijateljom koji je primljen da radi na jednom od kruzera,pa mi se javilo interesovanje da se i sam prijavim.On mi je proslijedio link ovog foruma da se više raspitam s obzirom da ovdje ima dosta veterana i mogu mi dati odgovor na pitanja.

S obzirom na ekonomsku situaciju u BiH pa i šire i ja tragam za nekim poslom koji bi mi bio kao neka vrsta odskocne daske u pokretanju sopstvenog biznisa i slicno. Meni je malo specificna situacija s obzirom da sam religious osoba,kako bi i da li bi se mogao ikako uklopiti u neki od departmenta? Tacnije musliman sam sa bradom,pa to znatno otezava proces pronalaska posla bilo gdje,interesuje me,da li ima neki kompromis npr. o ne posluzivanju alkohola i proizvoda svinjskog porijekla, s obzirom da je to manji procenat hrane koji se posluzuje i ne bi bio neki problem,da npr. uradim nešto extra posla kako bi nadomjestio propuštanje sličnih narudzbi?  :rolleyes:

Ne znam,kakvo iskustvo neki imaju sa ljudima sličnim meni po izgledu ili koji se pripisuju islamu,ali ja nisam od onih koji su uvijek namrgođeni,ljuti,napuhani i šta ti ga ja znam,otvorena sam osoba za razgovor,nasmijan i uvijek otvoren za dobro druženje od kojeg se mogu okoristiti,što mogu posvjedočiti mnogi koji me poznaju :).

Iskreno i unaprijed se zahvaljujem na odgovoru,
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light."

Offline svašta

  • Registered
  • *
  • Posts: 724
    • View Profile
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #4 on: 12/August/2016 »
sve bi bilo lakse bruda da si musliman bez brade. npr. i ja sam bio panker sa krijestom, pa sam se osiso za poso.

sto se tice hrane i pica, ne moras trazit poso gdje moras sluzit to. ima poslova sto ne moras ni pipnut hranu i pice, osim da pojedes i popijes. imas poslova sto se bas trazi da si otvoren za razgovor i nasmijan.

sto se dubre tice, jel to ona duga cupava ekstremna il se moze sredit skratit, da bude ona sminkerska medreslijska studentska? takve brade ima 30 posto ljudi na brodu. ako moze, vidi malo, listaj ove departmente, naces nesto garant

nikom ne smeta sto si ti religiozan, il sto sam ja ateista, samo smeta ako se obiljezavamo, a to ja i mogu razumjet

Offline Logix

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #5 on: 12/August/2016 »
Ma razumijem te u potpunosti, ma gledam da izađem iz ovog jada od zemlje jer ne vidim stvarno neku perspektivu,trenutno se bavim uzgojom malina i dobro ide za sada,ali sve je to od danas do sutra  :embarrased:
Mlad sam ja da bi imao toliku bradu to je omanja brada možda u šaku da stane i još kad se dotjera ni ne primjeti se kao kod starijih ljudi.  :D  

Što se tice mene ja sam izuzetno komunikativna osoba,otvorena za dijalog i kompromis,al naravno ne bi dozvolio da me neko gaza i ponižava kao roba nekog (al to vjerovatno riješi onaj ko je nadređeni tebi,kroz sam savjet ili intervenciju kod osoba koje uznemiruju ili pokazuju nezadovoljstvo necim),dosta imam strpljenja u odnosu sa ljudima al vjerujem da je svako imao neku situaciju gdje mu neko krene da skace po živcima.

Pošto sam pričao sa prijateljom,on kaže da ima dosta mjesta da se napreduje kroz IT-Security department,al treba malo vremena da se uhoda u taj sistem,ali tu su vjerovatno potrebni mnogi certifikati kao dokaz o znanju i sl. Ovaj room service je meni trenutno odličan početak,ali kao što sam gore naveo jedini mi problem prestavlja piće (alkohol) i hrana (svinjski proizvod),al ne vidim problem u tome,sigurno može da bude neki kompromis da neki kolega preuzme tu narudžbu i slično dok ja uradim nešto drugo extra.  b00/
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light."

Offline Enzzo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #6 on: 12/August/2016 »
Ne znam kako je na brodu,ali na interviju na kojem sam ja bio dva momka su morala da se obriju 15 minuta prije intervijua jer im je agent rekao da bez toga nema razgovora sa regruterom, nije to ni bila neka dugacka brada poput tvoje vec ona od dva tri dana.Ako su ti alkohol i svinjsko meso problem kako ce ti biti ako zavrsis u sobi sa nekim ko je gey? ili sa 3 ultra religiozna filipinca koji imaju 10 statua Isusa u sobi?Ne zamjeri sto pitam ali zasto ti je toliki problem da sluzis alkohol i svinjetinu,nije sad da ces ti to piti/jesti.

Offline Logix

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #7 on: 12/August/2016 »
Aham,razumijem te u potpunosti.  :) 

Kakve ima veze sa mnom tuđi način života,apsolutno se ne zanimam sa tim što je neko gay ili nije,apsolutno njegova stvar,nije da ja mogu bilo šta da uradim po pitanju toga. A što se tice drugih religija,ja priznajem Isa a.s. ili kako ga katolici/pravoslavci nazivaju Isus kao jednog od Božijih Poslanika,čak u islamu je u 5 najodabranijh Poslanika.

Sa mnom je lako,al očito je vanjština daleko bitnija od nutrine čovjeka,nažalost takvo je vrijeme u kojem živimo,nadate je se boljem :) A što se tice služenja gore navedenog,jeste što se direktno kosi sa vjerskim ubjeđenjem,da ne ulazim u detalje,uglavnom izričito zabranjeno.

Iskreno se zahvaljujem na odgovorima  :wave:
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light."

Offline Enzzo

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
  • Country: Bosna i Hercegovina
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #8 on: 12/August/2016 »
ne znam prijatelju mozda da pokusas da nadjes nesto u housekeeping departmentu,tu nemas nikakvog dodira sa hranom i picem.Sve najbolje :wave:

Offline Logix

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #9 on: 12/August/2016 »
Aham,hvala na savjetu vidjet ću da se informišem više o navedenom.  :wave:
"Happiness can be found, even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light."

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Brodska odjeljenja ~ Pitanja i Odgovori
« Reply #10 on: 13/August/2016 »
Brada će biti problem u svim odjelima osim ako je časnik ili u entertainment departmentu. I to sve zavisi od kompanije do kompanije. Ako mozes obrijati bradu, vjerujem da bi ti to olaksalo mogucnosti dobivanja posla za preko 50 %. Sretno
Once a sailor, always a sailor.