Author Topic: Kamen u bubregu...  (Read 11140 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Kamen u bubregu...
« on: 19/April/2013 »
Pozdrav ljudi, evo vec peti sam mesec na Carnival-u i odjednom se razboleh, kažu mi da je kamen u bubregu, boli kao sam đavo....
Zakazali su mi pregled kod urologa za ponedeljak ali me do tad teraju da radim.
Doktori su užasni na ovom brodu, bio sam off 3 dana, sinoć sam radio i svaki korak mi pričinjava muku.
Kada sam opet otišao u medical rekli su mi da mi mogu dati neku inekciju bla bla bla ali ako mi daju off duty da ću biti skoro 7 dana off pa kao....znaas....
E sad me zanima, šta je to kao "znaš", i šta ako mi urolog pronađe kamen i mora da ga tretira bolničkim lečenjem ili ako me pošalju da se lečim kući?
Da li mi oni plaćaju kartu, da li imam neka primanja dok sam kući i da li mogu pošto mi bude bolje da se vratim?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #1 on: 19/April/2013 »
Obično su kompanije tolerantne do određene mjere u takvim situacijama, u krajnjem slučaju će te poslati kući i primiti te nazad kad se izliječiš.
Do ovoga trenutka su ti ugrozili zdravlje samo ako imaš crno na bijelo da imaš kamen u bubregu, jer te tjeraju da radiš u takvom stanju.
Ako zbog toga bude komplikacija, imaćeš jake adute za tužbu (pod uslovom da možeš dokazati da su ti dijagnosticirali kamen i poslali te na posao).
Dakle, zlu ne trebalo, treba ti potvrda o bolesti, potvrda o radnom rasporedu i radu u vrijeme bolesti, svjedoci.

Ako bez komplikacija dođeš do liječnika i oni ti riješe problem sa kamenom, nikom ništa.

Trebaš biti svjestan da se ne radi o ozljedi na radu, niti se kompanija može na bilo koji način smatrati odgovornim za nastanak kamena u tvojem bubregu.
Zato ne vjerujem da će ti platiti liječenje, mada je bilo slučajeva kada jesu, ali samo zato jer nije puno koštalo, i da bi upotrebili taj slučaj u medijima kao primjer svoje humanosti (PR).

Dakle, plaćeno liječenje i bolovanje teško, ali karta .. sasvim moguće.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #2 on: 19/April/2013 »
Dakle sad da trpim veoma snazan  bol i da idem da radim jer se kompaniji nece svideti da budem na lekarskom off duty  do ponedeljka kada mi je zakazan pregled kod urologa?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #3 on: 19/April/2013 »
Ako imaš ikakav izbor, nemoj raditi.
Da se radi o gostu, odvezli bi ga u najbližu bolnicu helikopterom Coast Guard-a.
Šta bih ja uradio na tvom mjestu? Tražio bih upravo to. Odluku donosi kapetan, ali je praktički prisiljen ako mu brodski liječnik kaže da treba.

Edit:
Primjer:
http://coastguardnews.com/coast-guard-medevacs-fisherman-3/2007/08/19/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #4 on: 19/April/2013 »
Pre dve godine mom kolegi sa Princesa se desila ista situacija. Imao nekoliko bolnih napada kamena u bubregu, doktori sa broda mu dali jedan ili dva offa, neke injekcije i kad je stvar postala neizdrziva poslali ga kuci o njihovom trosku (moram da napomenem da su odmah znali da je u pitanju kamen u bubregu, jer je imao i kod kuce problema). U Srbiji je resio problem (laserski valjda) i posle tri cetiri meseca kada je poslao medikal da je sve u redu i da je fit for job, se vratio na brod.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #6 on: 20/April/2013 »
znaci li ovo da je doticnoj djevojci kompanija platila troskove operacije i lijekova?
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #7 on: 20/April/2013 »
znaci li ovo da je doticnoj djevojci kompanija platila troskove operacije i lijekova?

valjalo bi ju pitat  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline trik

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #8 on: 20/April/2013 »
U predjasnjem postu nisam napisao da sam i ja imao zdravstvenih problema na brodu, ali malo drugacije vrste.
Naime, tokom jednog ugovora, nakon dugog stajanja u salonskim cipelama uspeo sam (ne znam ni sam kako) da istegnem misice na stopalu, koji su prouzrokovali strasne bolove i u mnogome mi otezali posao. Jedno vreme sam trpeo bolove i nisam nikome pricao iz straha da me ne posalju kuci, ali kad je postalo ozbiljno otisao sam kod doktora.
U pocetku sam dobijao  neke pilule protiv bolova i dva dana offa, posle cega mi je naizgled bilo bolje.
Medjutim nakon nekoliko dana bolovi su se opet vratili, pa je doktor ponovio istu terapiju koja nije bila od pomoci.
Shvativsi da mi je zdravlje ipak najbitnije rekao sam doktoru da me salje kuci jer vise nisam bio u stanju da hodam.
I tu se desava jedna cudna situacija gde mi doktor takoreci preti da ako me sad posalje kuci, da se nemam prava vratiti na brod, jer su u pitanju stopala i da ih po njegovim recima kompanija shvata kao jednu vrstu alata koja mi je potrebna za rad u restoranu i da samim tim kompanija nece reskirati da me ponovo zove.
Normalno mene u tom trenutku bas briga za kompaniju i trazim medical sign off....
I tako dodjem ja kuci (avionska karta mi je bila placena), mozemo reci da sam se skoro oprostio od kompanije, kad posle nedelju dana na mail mi stize poruka od nekog iz kompanije koji je zaduzen za te "incidentne" situacije, da zale sto se desio medical sign off, da mi zele brz oporavak bla bla bla i da kad se oporavim da im posaljem nalaze mog lekara  prevedene na engleski, da sam fit for job.
Da ne zaboravim, isto tako  kazu da ce mi za svaki dan oporavka kompanija platiti 10 dolara dnevno.
Posle 30 dana oporavka i navodno zaradjenih 300 dolara odstete po toj nekoj racunici, posaljem ja njima nalaze da je sve OK sa stopalima i posle nekoliko dana stize mi koverta iz Kjasa (gde je bila Princesova agencija za Evropu), sa cekom na 70 dolara odste od predstavnika agencije gospodina Sorbija, koji mi kaze da moram uraditi celokupni medikal u ovlascenoj klinici, a da cu cek unovciti tek kada se vratim na brod. Uglavnom ja se posle dva meseca od medical sign offa vratim brod, odem da unovcim cek od 70 dolara ali i postavim pitanje gde su ostalih 230 od obecanih 300 dolara, jer bih toliko trebao dobiti po standardima koje su sami uredili. I tu nastane neka frka, pisanje molbi, izvestaja, nekih formulara.
Uglavnom posle tri meseca na brodu, meni stignu tih zaostalih 230 dolara, ali bez objasnjenja gde je bilo zapelo.
Zvucace smesno ali imao sam utisak da je covek iz Kjasa hteo da se ogrebe "za saku dolara"  :rofl:

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #9 on: 20/April/2013 »
ok....drago mi je da cujem utesne komentare ali da li neko ima iskustvo neko sa Carnivalom?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #10 on: 20/April/2013 »
ok....drago mi je da cujem utesne komentare ali da li neko ima iskustvo neko sa Carnivalom?

Carnival ima flotu brodova i na svakom od njih doktora koji razmišlja malo drugačije od ostalih.
Hitnost tvoje ozljede je stvar njegove profesionalne procjene.
Tvoja prava o zdravstvenom zbrinjavanju su definirana ugovorom o radu koji si potpisao (contract).

Ovako to izgleda u ugovoru za Princess Cruises:
ARTICLE 8
Health, Accident and Death Benefits
The provisions of this Article apply except to the extent modified by any applicable collective bargaining agreement or government-mandated contract governing the crewmember’s employment.
A crewmember that is disembarked for medical reasons which manifest while in the service of the vessel shall (except as set forth in Article 7) be entitled to curative medical attention (including hospitalization) at the Company’s expense.
The Company will defray the expense of such medical care until the sick or injured crew member has reached maximum medical improvement.
Further, in the case of disembarkation for medical reasons as described above, the crewmember will receive such further benefits, if any, as described in his or her government mandated contract or collective bargaining agreement, but not to result in a duplicate recovery. In the absence of such contract or agreement, a crewmember disembarked for medical reasons as described above will receive a daily allowance in an amount to be determined by the Company until the crewmember reaches maximum medical improvement, provided that valid medical certificates from a doctor acceptable to the Company are submitted.


Ako ima netko tekst ugovora o radu za Carnival koji se odnosi na tu temu, neka ga zalijepi ovdje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jamurash

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 224
    • View Profile
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #11 on: 23/April/2013 »
Mali update...danas odem na zakazani pregled kod urologa.  Napise covek da imam kamen u bubregu I kako da ga tretiraju I cime na brodu I da za 2 dana me iskrcaju na barbados da vidim opet doctora. Po dolasku na brod dajem papire doktoru I on mi kaze da ne moze to da mi da na brodu, pa me u roku od 20 min iskrcavaju u St Thomas da idem u bolnicu.kada sam dosao u bolnixu port agent daje papire na salter I odlazi, ja posle 5 sati dolazim na red da bi me uveli u ER gde mi daju infuziju I govore da nemam osnova da ostanem kod njih I da moram naci smestaj za veceras. I eto kako Carnival tretira ljude, sada je pola 12 uvece, bicu jos sat vremena u bolnici I onda napolje bez adekvatnog recepta pomocu kojeg bih kupio neki pain killer jer  sam u bolnici od 5 do 12 I bubreg me ubija!!! Ziveo Carnival!!!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #12 on: 23/April/2013 »
Traži od bolnice da ti napišu po kojem osnovu nemaš pravo da ostaneš kod njih, a imaš takav zdravstveni problem.
Šta sad? Nazad na brod? Ili je brod otišao bez tebe?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #13 on: 23/April/2013 »
hahahah,neverovatno....

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Kamen u bubregu...
« Reply #14 on: 23/April/2013 »
Kao što je CEO predložio - obavezno sve da imaš na papiru, bez onog "rekli mi... kazali mi...".

Sad je verovatno kasno za moje savete, ali od bolnice traži adekvatan recept za pain killer i nemoj da odeš bez istog. I naravno, sačuvaj račun iz hotela, tj. sačuvaj sve račune (bolnica, hotel, hrana, taksi, apoteka, telefon...).