Author Topic: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...  (Read 3513 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Pozz ekipa,

Prije svega da pohvalim Sefa i moderatore za odlican forum, a i sve clanove sto su od pomoci i konrektni sa odgovorima.

Zovem se Eldar i pisem Vam iz BiH, a prije nego cu se registrovati na forum, 5 dana cesljam forum i citam ga navece poslije posla i toliko se udubim da nekad i zaboravim spavat hehe.
Konkretno mi je potrebna pomoc oko prijave za posao na jednom od kruzera, stvar je sto ja ganjam IT... No no prije nego sto kazete evo jos jedan hoce u IT, dopustite da kazem da 3 godine radim kao IT tehnicar, serviser, monter, mrezni admin (polozen Cisco, prijaveljn CCNA...), a meni je 25 godina.
Radio sam sa internacionalcima, tako da mi je poznavanje engleskog jezika jako dobro tj. konverzacija i pisanje su mi na nivou.
Poslao sam svoj CV i preporuku trenutne firme u EP, ali nabasao sam da oni ne salju za te pozicije.
Zvao Suzanu, ali ona radi samo sa Cro drzavljanima, i to sam nasao na forumu, ali sam opet htio probati bez obzira na sve.

Sto se tice konrektno IT-a, i ne mora biti taj segment, jer sam citao da mozes sa bilo koje pozicije na brodu napredovat dalje, sto otvara mogucnost da se prijavim za nesto sasvim trece.
Ja cu ostaviti svoj e-mail ovdje (eldarcosa@gmail.com), pa ako neko od iskusnijih zeli da pomogne neka se javi mailom.

Ja definitivno necu odustati, samo mi trebaju smjernice, znam da ce neki reci da ih ima dosta na forumu, i uistinu ima ih, ali opet je lakse s nekim 1v1 popricati :)

Hvala svima unaprijed,
Eldar

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #1 on: 20/April/2013 »
 :uzdravlje:

Ako popratiš postove lika sa foruma zvanog majst0r, naći ćeš apsolutno sav potreban info o tome kako se zapošljava u IT na brodu.
Lijepo sortiraj njegove postove, prebaci ih u word fajl, izbaci šta ne treba, a ostatak isprintaj i prouči.

Ako na forumu i vise agenti koji zapošljavaju na brod, tvoja željena pozicija im neće biti interesantna, jer kao što si i sam rekao, nitko od njih ne zapošljava aktivno u taj department.

Što se tiče ostavljanja email-a i molbe da ti se jave ljudi ... tko ima ikakav interes glumiti neznancu savjetnika za zapošljavanje? Nitko.
Ako netko ima sličan poriv, tada će svoju viziju zapošljavanja u IT na brodu napisati javno, ovdje na forumu, da svi vide. Što su neki i učinili.

Jeste, forum ima 52278 Posts in 5230 Topics by 8010 Members, ali ima i alata za pretraživanje, a i prilično je pregledan.

Posao na brodu je nešto što ti nitko neće dati, nego moraš uzeti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #2 on: 20/April/2013 »
Sve pet.
Jel imas i nekakvu visu skolu/fakultet zavrsen? Neke firme traze i takvo nesto.

Nije ni IT na cruiseru svugdje isti. Negdje radis u Hotel departmentu, a negdje u MTO (Engineering/Deck). To su dva ekstrema.
Razlika je gotovo u svemu - placi, odgovornosti, privilegijama, duljini ugovora, a na kraju i u samom poslu (u neku ruku).

(polozen Cisco, prijaveljn CCNA...)

Jel mozes ovo obrazloziti?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #3 on: 20/April/2013 »
@Chief

Hvala na savjetu za postove, sto se tice topica i postova, ja sam citao sve redom, od kreveta, cimera i zaposljavanja.
A sto sam ostavio svoj mail, primite moje izvinjenje i nisam mislio nekog uvrijediti s tim... A posao cu uzeti, jer poznajem sebe, nisam neki balavac koji se na nesto nafura pa oladi za pet minuta hehe

@Majst0r

Hvala ti sto si mi jos vise priblizio posao IT-a i podjelio informaciju...

Cisco je akademija koja je nastala u Americi i jako cijenjena moguce da i sam znas, predavanja su na eng. i traje 2 godine tj. 4 semestra.
E pa ja sam zavrsio to jos 2009 i zbog toga sam i dobio posao, a CCNA (Cisco certified network administrator) je naravno titula koju dobijes kad uplatis da polozis jedan ispit, i to si znao pretpostavljam...
A imam diplome za 4 semestra i jednu glavnu sa kojom sam dobio iduce:

Using network protocols models to explaiun the layers of communications in data network
Designing, calculating, and applying subnet masks and addresses
Building ethernet network using routers and switches
Employing cabling and network designs to connect devices
Using CISCO commands to perform router and switching configuration and verification

No pored toga, imam znanje iz microsfotovog asortimana, i sto bi se reklo poznajem hardware u dusu i troubleshooting hardware-ski problema nije problem...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #4 on: 20/April/2013 »
CCNA = Cisco Certified Network Associate... entry-level certifikat, tek početni korak u "položen Cisco". Nadam se da si se samo nespretno izrazio.

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #5 on: 20/April/2013 »
CCNA = Cisco Certified Network Associate... entry-level certifikat, tek početni korak u "položen Cisco". Nadam se da si se samo nespretno izrazio.

Da oprosti ovo sve pisem dok slusam CBT Nuggets :) a i naporan dan na poslu... A CCENT ti je entry-level, nadam se da si se i ti pogresno izrazio.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #6 on: 20/April/2013 »
Moje opravdanje za nepreciznost? Objavili su početak general emergency drill-a. ;D

Imaš različite entry-je za razne level-e. :giggle: Držimo se nivoa koji ganjaš... :deda:

Offline eldos

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #7 on: 20/April/2013 »
Upravu si, nismo tu da se prepucavamo, nego da pomognemo jedni drugima, koliko ko moze :)

Uglavnom svaki savjet je dobro dosao, u vezi cruise poslova, ili za nasu bransu hehe

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #8 on: 20/April/2013 »
Namjerno sam te pitao to sto sam te pitao da provjerim da li lazes ili si samo iznimno nespretan u izrazvanju.
Cini mi se da je oboje u pitanju.

Ti si izgleda za Cisco cuo prosli tjedan. Gotovo sve sto si napisao je ili potpuno netocno ili je napisano s djelomicnim razumijevanjem tematike.

BTW Cisco NIJE akademija. Cisco je tvrtka koja se bavi mreznom tehnologijom, a prvenstveno proizvodnjom i prodajom mrezne opreme. To sto postoje razne "Cisco akademije" opet ne opravdava onu tvoju tvrdnju.

Sto se tice certifikata... Entry-level certifikatom se smatra CCNA.  ENT1 i ENT2 su samo parcijalno polozeni moduli CCNA ispita, a za koje se moze dobti potvrda.
Ti da si proveo dvije godine samo jedan sat dnevno educirajuci se na internetu za Cisco ispite, sad bi valjda vec trebao polagati za CCIE. Nema sanse da bi pobrkao sto znaci CCNA.

Moje osobno misljenje je da lazes za sve sto si rekao vezano za Cisco, a mislim da je i ostalo upitno.

Nije mi samo jasno zasto.
Pomogao bih ti s odgovorima i bez ovakvog nacina predstavljanja s preuvelicavanjem.
Ako ti ta prica prolazi u Donjoj Vukoje*ini/Maloj Oranici ili gdje vec, moj savjet ti je da ne radis to na javnom forumu jer se uvijek nadje netko tko ce te preispitati.

Stojim na raspolaganju na chatu ako me zelis razuvjeriti. Postanje (googlanje) ne priznajem.

E sad bi ti bilo najbolje da obrises account i ponovo se registriras na forum pa krenes iz pocetka.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.


Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: Pozdrav svima, potrebna mi pomoc! ganjam IT...
« Reply #10 on: 21/April/2013 »
Ne mogu otvoriti te linkove s posla.

Uvjerio si me privatnom porukom da se ipak ne radi o laganju vec da je problem bio u nespretnom izrazavanju/pisanju.

Opet, ako u buducnosti netko napise da je zavrsio 4 semestra bilo kakve Cisco akademije, a nema polozen CCNA te ne zna sto znaci ta skracenica - moze dobti samo jednu vrstu odgovora od mene.

Ne zanimaju me natjecanja u popularnosti na Internetu vec informacije. Preciznost u izrazavanju trebala bi biti od iznimne vaznosti za nekog tko radi u ITu.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.