Author Topic: da li se uglavnom zaradjuje oko $1.000?  (Read 3211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
da li se uglavnom zaradjuje oko $1.000?
« on: 20/April/2013 »
hvala nora...a znas li mozda kolika je prolaznost i ako neko ima skajp nisam uspeo da nadjem a nebi da joj dosadjujem na mejl i fb odma...i jos jedno pitanje sto mi nije jasno procitao sam negde da je plata 500dolara a da imas procenat valjda od prodaje i da to dodje do 1000-1200 pa me zanima kako to ide da li se uglavnom zaradjuje oko 1000 jer ljudi kupuju pa ne moras da brines ili moze da se des ida zaradis samo 500

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
da li se uglavnom zaradjuje oko $1.000?
« Reply #1 on: 20/April/2013 »
hvala nora...a znas li mozda kolika je prolaznost i ako neko ima skajp nisam uspeo da nadjem a nebi da joj dosadjujem na mejl i fb odma...i jos jedno pitanje sto mi nije jasno procitao sam negde da je plata 500dolara a da imas procenat valjda od prodaje i da to dodje do 1000-1200 pa me zanima kako to ide da li se uglavnom zaradjuje oko 1000 jer ljudi kupuju pa ne moras da brines ili moze da se des ida zaradis samo 500

Ne bih znala kolika je prolaznost, mislim da to zna samo gdja Helena  :D
Nemam skype, mail je sasvim uobicajena opcija, tako da ne vidim razlog zasto ne bi poslao mail. FB nikako, to je po meni najgora opcija. Iako sam savjetovala mail tek ako ti ne odgovore u roku u kojemu su ti rekli da ce ti javiti, nema potrebe slati prije, mozes samo ispasti nestrpljiv i naporan, a dobit ces odgovor tipa: "We will contact you very soon."
Placa je fiksno $500 mjesecno, a provizija ovisi o kompaniji, brodu, targetima, sefovima, gostima, kruzu, timu u kojem radis, itd. itd. Tako da ne mozes generalizirati zaradu. Moze biti da ces zaraditi $700 cijeli mjesec, a moze biti i $1700. Proviziju dobivas svakako, samo ide po drugacijem koeficijentu ovisno da li se postigne target ili ne. But that's just the risk you have to take  :)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: da li se uglavnom zaradjuje oko $1.000?
« Reply #2 on: 20/April/2013 »
Evo moja kolegica sa Carnivala storila je poucan video o zaradi u shopu.
http://www.youtube.com/watch?v=WreCgb1iqKM

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: da li se uglavnom zaradjuje oko $1.000?
« Reply #3 on: 20/April/2013 »
Odličan video Dubica! Nikad mi nije palo na pamet tražiti takve videe na yt... :hmm:
Uglavnom cura je sve rekla, nema se što dodati.  :)