Author Topic: Hrana koju MOŽETE držati u kabini i Hrana koju NE SMIJETE držati u kabini  (Read 5564 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Dragi moji, na brodu se mnoge stvari daju "nabaviti", kao sto netko moze nabaviti cheeseburger, drugi moze nabaviti flashu najboljeg cognaca, dok treci moze doci do $10000.
Kada vas nadju u posjedovanju stvari koje nisu vase, dogadja se ista stvar kao i na kopnu, ako imaju kamere gledaju kamere, ako imaju svjedoka pitaju svjedoka jer se sve to smatra kradjom.
Koliko je tesko djelo toliko cete odgovarati, ako kradete muffin prvi put i ulove vas dobit cete opomenu, muffin 2. puta - visa opomena, muffin 3. puta -warning.
Muffin je samo simbolika za nesto benigno, ali ako ukradete vec $1 mozete dobiti otkaz. A nebo je kod njih granica sta vas sve moze snaci.

Hrana koju MOZETE drzati u kabini
- zatvorena tegla ajvara (kad se otvori, mora se sakriti)
- konzerve (pastete, ribice) - racuna se da kad ih otvoris da ces to i pojest
- orasasti plodovi i druge grickalice (ako nisu ukradeni na brodu) ... u protivnom warning
- slatkisi raznih vrsta (ako nisu ukradeni na brodu) ... u protivnom warning ali naracno da ne mozes doci na brod sa secernom vatom u ruci ko turista

Hrana koju NE SMIJETE drzati u kabini
- voce i povrce bili koje vrste
- mlijecne proizvode i one nalik njima (soja mlijeko, itd)
- mesne preradjevine

ima jos toga ali ne da mi vas se daviti, hrana u kabini je strogo zabranjena a najhrabriji su dobili warninge i otisli doma

 :uzdravlje:

gotom

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Apsolutno se slažem, 3 warninga i ideš kući, zato bar u početku dobro pazite šta radite, jer netko će vas prijaviti, doći će security, naći šta ne treba, i propade karijera zbog hamburgera, muffin-a ili avokada.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ljudi još ni ne odu na brod, a već razmišljaju o hrani koju će držati/jesti u kabini. :gladan: Ne znaju ni kako će im biti na brodu, a već pune nekakav frižider. :giggle:

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Možemo li držati čajeve u kabini? Ponijela bih zeleni i mate čaj skupa s filterima, to bih pila umjesto kave. Ima li smisla to nositi na brod, da li je dostupna vruća voda za piće u staff ili crew messu?
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
pa naravno da razmisljam o hrani, sta ti zivis od zraka?  no;;; Plus vegani i vegetarijanci su u malo drukcijoj situaciji pa ono lijepo je znat da neces krepat od gladi ili se razbolit. Pogotovo sto svi ,,hvale,, hranu na brodu. Osim toga zato i sluzi forum, a mozda ipak vise sluzi podhebavanju ...   :neceici:
audaces fortuna iuvat

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
@prinche, idu ljudi uglavnom trbuhom za kruhom, a bolje pitat nego skitat ... steta, mi nismo imali famozni forum koji te jednostavno uputi u srz


@ cajeve, kakao, mlijeko u prahu, itd ... ne moras drzat u kabini jer svega toga ima na pretek u blagavaonama

@ ljubitelji kave si mogu kupiti neku svoju omiljenu kavu (to ima vecina ljudi, neki cak i turkish - ali nemas resho) ... ali i toga ima na odredjenim punktovima broda na pretek

@ ima vode hladne, mlake, tople i vruce na pretek

@ za vegene ima najvise hrane, koliko je ona ispitana da je uzgojena i pobrana na odgovarajuci nacin u to ne bi ulazio al u svakom slucaju ces naci povrca kao da si na trznici

@ orasasti plodovi su svugdje skupi pa tako i u US, jedino ako ne kupujes na tone odjednom

@ jos nitko nije umro od gladi na brodu (ne racunajuci robove u povjesti), netko smrsavi, a netko se udeblja ... znaci mozes da biras


Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
E , Gotom, hvala  :-))))'
audaces fortuna iuvat

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
De, de, opustite se, ponašate se kao grabljivci (mesožderi). :giggle:

Bićete ovde i nećete živeti samo od vazduha, ionako ne možete poneti hrane za 6+ meseci. Ne znate ni kakva je kabina, ni da li ćete imati vremena da budete u njoj osim kad spavate, ni da li imate frižider, ni koliko će rigorozno da vrše inspekcije kabine (i meni kao oficiru obavezno jednom mesečno dolaze), ni koje sve američke i čije već propise kršite prenošenjem hrane u prtljagu (verovatno bez posledica, ali nikad se ne zna).

Inače, ja naprotiv baš hvalim (bez znakova navoda) hranu na brodu i mogu poslati slike voća, povrća, salata, sojinog mleka, vegeterijanskih obroka, semenki, pahuljica itd. (EDIT: doduše, u pitanju je staff mess)

:uzdravlje:

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
S obzirom da doma imam jedva dva obroka, brod će biti vrhunska stvar. @ Gotom -  Thnx za update, pogotovo za kavu i čaj, niskotlakaš sam, to mi je jutarnje gorivo, mada razmišljam kako da se i toga riješim...
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Uf, bas sam grabezljiva pravi zderonja   :D Hvala van na info svima , u ime biljojeda  :uzdravlje:
audaces fortuna iuvat

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Ono sto ce vam trebati su nekakvi vitamini, jer sto se desava ... ako dodjes na neku kantu od broda s indijcem ex. chefom, koji te hrani kao da si u Indiji, onda ti trebaju neki vitamini, a opet US je najmjesto za kupiti tzv. vitamine. Nakon nekog vremena dosadit ce ti monotonija kuhinje i bjezat ces van nesto naruciti, kupiti, pojesti.
Bit ce ti muka od brodske hrane, sjetit ces se tetinih spageta, maminih juha i tatinog rostilja ... iako si vege.

Ja sam bio na samom uscu kako se kaze, klope na pretek pa sam opet poblesavio od te gomile jednolicne hrane, amerikanizirane, tu i tamo se zna zalomiti dobar saft al ga i tada indonezanin il filipinac skuha s jalapenom, koji ja doduse volim, ali se ekipa do mene trese i znoji.

Brodska kuhinja ima raznolika, za svaciji ukus samo je ubitacno monotona (ako tu vec ima prste ex. chef), a sve pocinje oni blesavim doruckom u hotelu koji je pripravljen za nas radnike cruise linera, gdje mi prisjedne daljnih 7 mjeseci.

@prinche, na CCL su izjednacili to crew=staff=officer mess, iz tog razloga jer je su ljudi na kvartalnim mitinzima pljuvali po brodu, kapetanu, ex. chefu, ista hrana se posluzuje u sva 3 messa ali se oni ne otvaraju u isto vrijeme

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Već sam 2-3 puta u drugim temama spomenuo - kad se vratim i kad budem popunjavao upitnik, nahvaliću hranu. Ipak, svestan sam da mi je ovo prvi ugovor i da sam možda samo imao sreće sa prvim brodom (tj. kuvarom)... možda se već na sledećem razočaram. Ali ovde sam prezadovoljan... osim copy/paste doručkom... ali da ne ponavljam iste stvari, pisaću o svemu za oko mesec dana.