Author Topic: Doprinosi su na temelju osnovice za rank na brodu ili na temelju visine pla?e?  (Read 3196 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline brancin

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu i hvala majstoru za trud.
Nije mi jasno da li porezna odredi visinu placanja mjesecnih doprinosa na temelju osnovice za rank na brodu ili na temelju visine place na brodu,s obzirom na to da sam ja prilikom prijave ukrcaja u kapetaniji predao ugovor na kojem je vidljiva placa.
Ako netko zna da mi odgovori.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu i hvala majstoru za trud.
Nije mi jasno da li porezna odredi visinu placanja mjesecnih doprinosa na temelju osnovice za rank na brodu ili na temelju visine place na brodu,s obzirom na to da sam ja prilikom prijave ukrcaja u kapetaniji predao ugovor na kojem je vidljiva placa.
Ako netko zna da mi odgovori.
doprinose prema činu, a porez prema visini plaće i broju dana plovidbe u kalendarskoj godini, znači ako si plovio ispod 183 dana u godini plaćaš porez ako ti je plaća iznad dnevnog pomorskog dodatka koji iznosi (oko) 400 kn - puta mjesec dana... someone correct me if I'm wrong
Once a sailor, always a sailor.

Offline brancin

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Hvala, sad mi je malo lakse,danas nis neznas sa tim zakonima.Radim na jahti pa uvijek imam vise od 183 dana,ali da mi doprinose skidaju na visinu place bilo bi neisplativo raditi.hvala.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Hvala, sad mi je malo lakse,danas nis neznas sa tim zakonima.Radim na jahti pa uvijek imam vise od 183 dana,ali da mi doprinose skidaju na visinu place bilo bi neisplativo raditi.hvala.

bilo bi najbolje provjeriti sa tetama u poreznoj upravi, kako ti kazes, nikad ne znas s njima...
Once a sailor, always a sailor.

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
doprinose racunaju na temelju osnovice place sa jadrolinije.

http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6516

imas tu i tablice za izracun
 

Offline brancin

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Sutra idem na kapetaniju i poreznu, ali sad otprilike znam sto ocekivati.hvala.   :plovim: