Author Topic: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...  (Read 4110 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« on: 23/April/2013 »
Postovani moreplovci, sa radoscu Vas obavestavam da sam dobila ponudu tj mesto u shop-u ( od Harding Brothers-a ) na pomenutom brodu. Znajuci ( povrsno ) da kompanija vazi za jednu od ozbiljnijih, nadam se da neko ima neke dodatne informacije o samom brodu i uslovima rada na istom...
Btw. ukrcaj mi je ovog vikenda, tako da sam i  :hehe: i  :run:  :yahoo:
Hvala unapred...
P.S. U temi o samoj kompaniji najvise je informacija iz F&B  i HSK sektora, sto je svakako za svaku pohvalu, ali valjalo bi imati dodatne teme i za FO sektor i Shop...eto samo predlog...ja cu svakako postovati ( ukoliko odem, ako sve bude kako treba ) :)))

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Seabourn Sojourn- rad u shop-u...
« Reply #1 on: 23/April/2013 »
Čestitam, pročitaćemo sve što napišeš, jer zaista se ne sjećam
da je netko pisao o gift shopu na Seabourn-u.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #2 on: 23/April/2013 »
Nema info baš za Seabourn, ali pročitaj ovdje postove od Plivača, on je pisao o radu za Harding Brothers (P&O Australia). Stvarno se potrudio i opisao sve u detalje - sea day, port day, dužnosti i obaveze, itd.

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=105.0

Sretno!  :uzdravlje:

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #3 on: 23/April/2013 »
@CEO- hvala, svakako cu pisati kako o samom brodu, tako i o radu na istom. Koliko sam uspela naci info, brod je novijeg datuma, tako da ocekujem "munje i gromove" od crew area  :rofl:
@NoraNora- hvala za link, ali ovo je meni II ugovor sa HB-om, ( ne pisah mnogo na sajtu  :embarrased: ) tako da imam predstavu sta i kako, ali svakako puno hvala za link  :uzdravlje:.
Neviraju me sad sa Sbook-om, moram ponovo neke dokumente slati...cek off topic sam.... :embarrased:

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #4 on: 24/April/2013 »
Mali update- embarkation day nedelja 28/04.... :pilot:

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #5 on: 24/April/2013 »
to je stvarno brzo, a di je? Eurupa, Hrvatska

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #6 on: 24/April/2013 »
Jok...Tunis :facepalm: i sad sam kao "bez glave" dok sve pozavrsavam, ali bice to ok...stvar organizacije :) Let je btw u sub ...i tako... Malo me je uhvaila nervoza, da li cu sve stici na vreme, nadam se da hocu...tj bolje bi mi bilo...
E sad par informacija o privilegijama/ organizaciji rada u shop-u (sorry Sefe ako mi post nije po PS-u, mislila sam da ovde postujem informacije/utiske, nego li da otvaram novi topic ):
 
* Promo Tables:   N/A
* Uniforms:   Standard Hardings uniforms.
* Formal Wear:   You can wear it, but not necessarily. Jacket is required after 6pm.
* Crew/Passengers:   450 Guets maximum, around 350-380 Crew usually
* IPMs:   Only the Manager does IPM's, usually once per month
* Safety Duties:   All Staff are stairway guides.They all take part in the Guest Embarkation drill.The Crew drill is once a week.
* Cabins:   One cabin with 2 Staff, bathroom not shared. One Staff member shares with the Spa.
* Crew Rounds:   Once every week
* Crew Facilities:   Crew gym,Crew Bar and Crew Open deck for sunbathing
* Communication Facilities:   Phones in every cabin, phone cards cost $10 and $20.Crew WI FI in every cabin, charged by the minute. IATv with movies and music in every cabin.
* Deck Privileges:   None for the Staff, very restricted for Managers as well/ ( ovo mi je skroz bzv, no sta je tu je :( )
* Currency On-board:   Currency on board is the US dollar. No credit cards can be used, no cash withdrawals possible. Crew purser changes euros to dollars and the other way around, that is all the exchange that can be done on board.
* On-board Accounts:   Staff is not allowed in Pax areas as everything is included for the Guests.They have to cover their bill with the Crew Purser for spendings in the Crew bar and Internet in cash in dollars.

Toliko, za sada...
Pozzzzzzzz

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #7 on: 21/May/2013 »
Dragi svi, samo da se javim, da sam dobro i zdravo  :))))...sutra postujem prve utiske i svemu, sa reko' da se javnem...pozzzzzzzzzzz svima...

Offline Bokyca

  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #8 on: 23/May/2013 »
I kao sto rekoh, vreme je da se sumiraju prvi utisci...:)

Sam brod tj Seabourn Sojourn je novijeg datuma i generalno sve „oci“ su uprte u njega. 
Organizacija je kao i na svim Seabourn brodovima, gostima je na raspolaganju sve tj all inclusive je princip, sto oni svakako koriste.
Nije cudo da u sred bela dana dame setaju dobrano nacvrckane i veselog raspolozenja ili pak gospoda koja su podobro pripita....
Sojourn je lep brod i spada u „vece“ ima 11 spratova i raspored je dobar, samo mi je nejasno razdvajanje spa i retreat dela tj gym-a.

Sto se tice nasih prostorija stanje je sledece:
•   Crew bar-jaaaaaaaaako malo i kada je full, guzva je i svi se guraju.
No, sta je tu je, manji brod pa manji i crew bar ( bar je za sve, kako za nas tako i za oficire, koji ne moraju biti u uniformi ).
Nije neki izbor pica, samo klasika ( pivo, votka, vino i sokovi i to je to )
•   Crew mess- „zivih“ boja sa plaza tv-om u jednom delu, sto je sasvim fin detalj.
O hrani necu pricati jer je, bar po meni, to individualna stvar. Ja npr mogu jesti sve ( ok, sem tri jela-koja svakako se ne mogu naci na brodu ) dok je za nekoga hrana bzv...tako da toliko o hrani...
Sam mess se ne razlikuje mnogo od officier's mess-a i sto je interesantno oficirima je dozvoljeno da se hrane u nasem mess-u.
•   Crew gym- otvoren u svako doba i , obzirom da je brod noviji, dobro opremljen. Ima sve sto nekome moze trebati i oprema je novijeg datuma.
Ventilacija funkcionise sasvim dobro.
•   Crew open deck- jos ne bejah tamo, kazu da je fino ali nema crew pool.
•   I na kraju kabine: ko radi na njihovim brodovima zna kakve su...Prostrane ( neke manje neke vise, ali sasvim pristojnih dimenzija ), ormari dovoljno veliki, radni deo sasvim funkcionalan i na kraju tv plazma sa izborom muzike i filmova. Sve je nekako moderno i u full pakovanju. Na tv-u imate pristup svom racunu, porukama...
Staff nema privilegija ( bar oni tako kazu ). Npr za otici pogledati show treba dozvola, koju u praksi niko ne trazi.
Sauna i tursko se mogu koristiti odredjenim danima, dok je pool no-no za nas. Devojke mogu ici u spa na tretmane, kao i svuda.
Generalno, na vecem brodu je to sve nekako fleksibilnije, jer ima vise mesta za odvojiti se od gostiju, ovde je to manje moguce, jer je manji brod pa se gosti i staff brze upoznaju.

E sad- rad u shop-u:
•   Tim na Sojourn-u broji 4 osobe ( zajedno sa mng-om ) i sam rad nije naporan, naprotiv. Pristup „can I help/assist u“ nije bas prikladan, jer oni svakako ocekuju da ste tu zbog njih, tako da klasican pozdrav „ vece/dan „  je sasvim dovoljan a gosti ce vec sami reci da li i sta hoce. U principu vi radite svoje ( ako ste u sred necega ) a oni ce vas zvati. Sto je meni cudno, jer nastup ( sa ma kakvim pitanjem ) je izraz ljubaznosti, no tako rekose , tako se i radi....
•   Kada je tday, ukoliko nema delivery-a, a posle drill-a, jedina obaveza je da se u 16h pomogne gostima oko logovanja na internet, nekih 45 min i onda do otvaranja shop-a ( 18h ) nema obaveza.
Kada se ima delivery ( sto jos ne doziveh ), onda je to 3-4 palete ( sto je retko ). Tada se naravno razvrstava roba i pocne sa markiranjem i to sve traje nekih dva – sata.
E sad sve zavisi i od mng-a i kako on organizuje sam posao. Sa ovom mojom imadoh srece, devojka je sasvim ok i na mestu.
Dosta vremena provodi u shop-u i generalno ona se bavi aranziranje prostora i preuredjivanjem.
•   Obzirom da je dosta luka i rad pocinje od 18,18,30h – 23h, pauza za veceru nema vec se pre posla ide na veceru i to je to.
Mislim da je to ok, jer svakako 5 sati bez pauze je, po meni izdrzljivo, pogotovo sto je posao lagan. Guzvom se smatra 7 gostiju u shop-u.
•   Nije dozvoljeno da vise od 4 staff-a bude u isto vreme u radnji i toga se bas pridrzavaju.

Eto, dragi svi, ja oduzih ( sorry Shefe! ) ali nadam se koristice... :) Javljam se i dalje sa nekim interesantnim detaljima ...:) pozzzzz svima...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Seabourn Sojourn - rad u shop-u...
« Reply #9 on: 23/May/2013 »
Samo ti piši, što više to bolje  :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)