Author Topic: 5 Indonesian nationals desert cruise ship Sapphire Princess at Port of L.A.  (Read 3267 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Five Indonesian nationals working on a cruise ship disappeared earlier this month after disembarking at the Port of Los Angeles, officials said.

The crew members were working on the Sapphire Princess and failed to return to the ship on April 6 for the beginning of a weeklong cruise along the California and Mexican coast, said Jaime Ruiz, a spokesman for U.S. Customs and Border Protection. Law enforcement officials were not able to find them during a search of the nearby area, Ruiz said.

http://www.dailybreeze.com/news/ci_23045771/5-indonesian-nationals-desert-cruise-ship-at-port
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Poslijedice ovoga osjetio sam na vlastitoj kozi. Naime, prije 10-ak dana vracao sam se iz L.A. po odradjenom ugovoru za Golden Princess. Pod pratnjom smo dovedeni do aerodroma. Obezbjedjenje je sa nama cekiralo prtljag i ispratilo nas u avion. Nisu skidali oka sa nas sve dok avion nije poletio. Bili su uljudni, ali bijeg je bio nemoguca misija. Angazovala ih je US Customs.
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
a nas sa diznija ispratiše samo do Gangway-a...posle toga kud koji mili moji :D

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
prije dva tjedna jedan turcin je pobjegao u Ft. Laud., a drugi turcin je pobjegao u San Diegu, tako da smo se rijesili dva turcina u dva kruza, a isto tako smo se rijesili i izlaska na americko kopno... Svi CM-i su im zahvalni jer nismo mogli van ni u San Diegu, a necemo moci niti u Ft. Laud. prije transatlantika xD

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
zanimljivo je to da na brodu turke bas i ne volimo, nikako iz nekih nacionalistickih razloga nego prosto jer je taj zamazani narod tamo povlasten, ne rade bogme nista, odredjuju pravila, imaju dobre side jobs, ne peru se, itd ...

off topic, da se osvrnem na jednog od njih koji je radio samnom 7mj, covjek se je jednostavno prestao prati nakon 3mj, nakon posla isao je ravno u bar (u uniformi), tako pijan nije se bio u stanju otusirati, drugi/treci dan isto, samo je stavljao parfem na sebe, da bi nakon par dana postigao trazeni/zadovoljavajuci odour kojim se nosio do kraja ugovora
on sam po sebi je bio OK lik, prijateljski usmjeren, ne moze se nista drugo reci, ali kako su njegove rodbinske veze s RM su bile jace i od samog utjecaja Maitre 'Dia u restaurantu kojem sam radio, pa naravno da je on svima krojio pravdu ... ajde de mene je mogu reci gotivio

drugi lik je bio toliko mocan da je svima prodavao fake satove, od hotel direktora, f&b manager, pa do dishwashera, a kako je bio usporen, nazvali smo ga oso perezoso, a to je ona simpaticna zivotinjica koja zivi zapravo visi na drvetu i sporo se krece, ljenjivac - sloth, naravno kako se kretao nije mogao zavrsiti 3 stola po veceri

treci lik je doslovce drzao preko sebe sve tomoble, prodavao je 2/mjesecno neku elektroniku, stariju, tako da za sitan chip ako te zadnjeg izvuce npr. dobijes komp, nije radio preko dana

za cetvrtog nemam sta za reci, po mentalitetu je bio drugaciji od svih, a zove se Arif  i stvarno je ljudina, da nije bilo njega a on je bio najstariji u coporu ostali ne bi prstom mrdnuli

od 6 waitera u mom restaurantu njih 4 su bila iz Istanbula, pa si mozete zamisliti kako je nama dvoje bilo raditi s njima

a doma nase mame, tete, zene se do grla u turskim serijama ... pa zar nismo sami sebi paradoksalni!?

 :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Vidiš ja ih znam 5-6, i samo jedan se uklapa u tvoj opis.
A imao sam gotovo isti slučaj - bijeg (četvorice), ali Makedonaca. S tim da su oni još nabacili na crew računima po najmanje $1.000 prije bijega, a kada smo otključali sobu u kojoj su bili smješteni, bila je demolirana. Gasili su čikove na zidovima.
Znači, nije to do nacionalnosti.
Indonežani su pobjegli, ali Makedonci su bezobrazno pobjegli.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
ova dvojica turaka su sve ostavila u sobi, pobjegli su kad su vozili invalide van...

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
CCL je turska kompanija, najvise ih ima u gornjem kadru i drze se zajedno vise nego itko drugi ... da ne duzim o tome

u NJ i MI su velike Macedonian community, masa ih je nestala s brodova u posljednjih 15 god, a nesto slicno su napravili i Rumunji pa su svi bili poslani na brodove u Europi (immediately)

e sad, demoliranje soba je stvar pojedinaca a ne nacije

jedan moj frend siptar (i sam se volio tako zvati) je skocio s broda krajem devedesetih, kad je na brodovima stvarno bilo tesko raditi (al se dalo puno vise zaraditi), ja sam bio jos tada klinac kad je zbrisao u Indianapolis, ozenio indijanku (u to vrijeme jako zgodnu kaze), koja se kasnije tesko propila i jos teze zdebljala, od pocahontas je nastalo nesto sto zeludac bas tako lako ne probavlja  :facepalm: - kaze, dobro i sad je on tamo (tu i tamo dodje u Zg) zivi americki san i popravlja instalacije, klima uredjaje itd u naselju koja nema visu kucu od kuca u Sesvetama al zato s jednog kraja grada na drugi ti treba ... dva dana ... btw, nije se rastao od nje makar su se shorali u proslosti al se i on zdebljao, od zivaca kaze

nije lako zbrisati, puno toga stavljas na kocku, znas da obitelj/porodicu svoju neces vidjeti 15 - 20 godina, tako da teski su to putevi, a kamoli danas je jos teze, slika ti je svugdje