Author Topic: Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..  (Read 2385 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje računa.. Nabrojali su toliku dokumentaciju kao da ću milijarde držati tamo.. Social security number, green card, i još masu toga.. Šef je rekao da nije imao problema, valjda su postrožili uvjet za nas ne amerikance.. Najviše sam htio tamo jer imaju Visu electron Star alliance pa bi skupljao bodove i za plaćanje po dučanima.. AL eto.. Šta je tu je..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #1 on: 03/February/2011 »
Samo ti uzmi pasoš sa broda i ravno u poslovnicu, to se ne rješava emailom.
A jedina koju će ti dati je debit card, ali ništa više ti i ne treba.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #2 on: 03/February/2011 »
slažem se sa Šefom. prije neki dan i ja sam razgovarao s njihovom službenicom na chatu online (to njihove banke imaju) i samo trebas dva indentifikacijska dokumenta sa slikom i to je u načelu to... (pomorska,pasoš,crew ID )
I ja čim dođem drugi tjedan otvaram u BoA račun.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #3 on: 03/February/2011 »
Kod BOA je sjajno to što karticu možeš napuniti kešom i na bankomatu, ne moraš ni ulaziti u Banku.
Ja sam pristajao u port Nedjeljom, i samo bi nafilao ATM sa novčanicama bez potrebe da ulazim u banku koja je bila zatvorena.
To naše, domaće banke nemaju, a sumnjam da taj sistem ima bilo koja banka u Evropi, možda griješim, ne znam.

http://infocenter.bankofamerica.com/ic2/atm/getting-started/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kasper11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #4 on: 03/February/2011 »


http://www.moneygram.com/eFindUs/findUs.do?countryCode=SB&languageCode=en

Zanimljivo, u Hrvatskoj, Bosni, Makedoniji, pa čak i Zimbabweu se može i slati i primati novac preko moneygrama, a u Srbiji samo primati.
Ispravka,u BIH ne funkcionise Moneygram od polovine prosle godine.Nazalost jer oni na 2000$ uzmu proviziju 20-25 dolara a western union 100

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #5 on: 03/February/2011 »
BOA najednostavnije  za  racun, dodju na  brod treba  kopija pasosa (MSA office ili supervisor), crew ID i barem 25 $ pologa. I to je  sve, slijedeci home  port dostave karticu, booklete  i sl. opcije  koje  nude su razne  i moguce je  otvoriti razne  saving racune, potrebno samo udaviti pitanjima predstavnika  banke :)

Na Carnivalu svi crew memberi dobiju racun kod Bankatlantic ali ne moze se napraviti kreditna  kartica. Za  slanje  novca putem te kartice potrebno je  zatraziti access card (trosak 5 $ - ili manje) poslati je kuci s pinom, s crew card prebaciti na access card zeljeni iznos i to je to. Trosak transakcioje 0,50 $ ali racunajte da cete  platiti proviziju banci gdje karticu budete koristili i da gubite odredjeni dio na konverziju novca iz dolara u vasu valutu.
ča je  život vengo fantažija

Offline kasper11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #6 on: 03/February/2011 »
BOA najednostavnije  za  racun, dodju na  brod treba  kopija pasosa (MSA office ili supervisor), crew ID i barem 25 $ pologa. I to je  sve, slijedeci home  port dostave karticu, booklete  i sl. opcije  koje  nude su razne  i moguce je  otvoriti razne  saving racune, potrebno samo udaviti pitanjima predstavnika  banke :)

Na Carnivalu svi crew memberi dobiju racun kod Bankatlantic ali ne moze se napraviti kreditna  kartica. Za  slanje  novca putem te kartice potrebno je  zatraziti access card (trosak 5 $ - ili manje) poslati je kuci s pinom, s crew card prebaciti na access card zeljeni iznos i to je to. Trosak transakcioje 0,50 $ ali racunajte da cete  platiti proviziju banci gdje karticu budete koristili i da gubite odredjeni dio na konverziju novca iz dolara u vasu valutu.
A vrijedi li nesto slicno na Celebrityu?

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #7 on: 04/February/2011 »
A vrijedi li nesto slicno na Celebrityu?

Pojma nemam ali pitas CSA ili MSA na  brodu. Ako nema te  opcije kopija pasosa, crew ID i pravac prva poslovnica banke kada si ashore.. i trebalo bi bit dovoljno kada im pojasnis da si crew member.
ča je  život vengo fantažija

Offline leda80625

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
  • Sweet dreams
    • View Profile
Poslao sam mail Bank of America za otvaranje ra?una ..
« Reply #8 on: 28/February/2011 »
Ja sam u svom Start paketu dobila ovu informaciju:

PAYMENT OF SALARY
Your salary is paid to you in US $ dollars in form of commissions on all
the services you do in the Spa centre and all the products you sell
(retail) to the clients. Your commissions are paid in to an American
bank account which will be set up for you during your training time in
London.
The system is called OCEAN PAY.
With Ocean pay you will receive a visa credit card and a transfer card.
With the visa credit card you can get cash money from any cash
machine and you can pay in shops that accept visa.
With the transfer card you can transfer money via internet banking to
your home bank account.

Meni ovo zvuči jednostavno, pa sad ne znam ima li tko iskustva s ovim načinom slanja novca? Da li to vrijedi samo za spa djelatnike, pa zato to nitko ne spominje ili postoji neka caka  ;D