Author Topic: Da li ja moram otvoriti devizni ili mogu novce na kraju ugovora poslati na svoj teku?i?  (Read 4558 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline potopljeni

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Da li ja moram otvoriti devizni ili mogu novce na kraju ugovora poslati na svoj tekući u Hrvatskoj poštanskoj banci,naravno,uz pretpostavku da ću otvoriti račun u BOA i uzeti samo crew card s obzirom da ne mislim slati novce sve do kraja ugovora?
Ili koliko sam shvatio uopće ne moram novce poslati na tekući ako je to moguće već se mogu vratiti u Hrvatsku i podići svoj novac na bankomatu od svoje matične banke za neku malu proviziju?
a za leđima svojim čujem sve bliže krilatu kočiju vremena kako me stiže

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Sa crew card dizesh lovu bez problema u RH. :) Probo i radi savrseno. Provizija minimalna.

Al imash ogranicenje mislim 5k kuna na bankomat po danu.

Sad sve ovisi kolko ti para treba doma. Al recimo ja dignem 4k kuna i vise nego dosta za misec dana.:)

Ak ti treba neka veca lova ponesesh si recimo u kesu 5k dolara pa to prominish lako u banci.

Ne treba ti devizni po mome. Kad ionak dizesh u nas kune a ne dolare a ta crew card ti ko devizni jer su dolari na njoj.

Offline beast_basic

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Sa crew card dizesh lovu bez problema u RH. :) Probo i radi savrseno. Provizija minimalna.

Al imash ogranicenje mislim 5k kuna na bankomat po danu.

Sad sve ovisi kolko ti para treba doma. Al recimo ja dignem 4k kuna i vise nego dosta za misec dana.:)

Ak ti treba neka veca lova ponesesh si recimo u kesu 5k dolara pa to prominish lako u banci.

Ne treba ti devizni po mome. Kad ionak dizesh u nas kune a ne dolare a ta crew card ti ko devizni jer su dolari na njoj.

Pitanje sada, a taj crew card je kartica od koje Banke, mislim Master, Maestro itd ?
Molim objasni jer negdje se piše da se nemože dizati sa crew cardom, da je to samo kartica za brod na koju trpaš novce, nerazumijem više, idem kroz dva tri tjedna pa da imam ziher info.
Will I, succeed, paranoid from the weed, hocus pocus try to focus but I can't see

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Na Carnivalu se koristi Ban of Atlantic, mozesh da je koristish na Cirrus i Maestro bankomatima, lichno sam je koristio u Ross-u i Walmart-u

Offline beast_basic

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Na Carnivalu se koristi Ban of Atlantic, mozesh da je koristish na Cirrus i Maestro bankomatima, lichno sam je koristio u Ross-u i Walmart-u

Ok, usvojeno na znanje, a koju je najbolje karticu uzeti i poslati doma, a da mogu prebacivati sa te kartice od Atlantica na tu drugu, da doma imaju za sladoled  :hmm:
Will I, succeed, paranoid from the weed, hocus pocus try to focus but I can't see

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Citaj Forum. xD

Izvadish na brodu acces card i posaljesh tu doma i sa ove svoje na koju placu primash mozesh na brodu for free prebaciva lovu na ovu shto je doma.

Rijesen problem. Neznam shta ce ti pare doma. Isti ti qrac bile na toj u US banci ili doma. Ti pare dizesh di ocesh i kad ocesh.

Offline potopljeni

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
puno hvala,lijepo je znati da se ne moram boriti i sa papirologijom u banci  nego lijepo dođeš kao gospodin,ali ionako sutra idem napraviti slike za vizu pa ću skočiti u banku malo se raspitati kod onih zgodnih službenica u HPB-u u Jurišićevoj  :rofl: znanja nikad dosta  ::yes::
a za leđima svojim čujem sve bliže krilatu kočiju vremena kako me stiže

Offline beast_basic

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Citaj Forum. xD

Izvadish na brodu acces card i posaljesh tu doma i sa ove svoje na koju placu primash mozesh na brodu for free prebaciva lovu na ovu shto je doma.

Rijesen problem. Neznam shta ce ti pare doma. Isti ti qrac bile na toj u US banci ili doma. Ti pare dizesh di ocesh i kad ocesh.

Hvala na informaciji, tako će i biti, ali i ti pročitaj gore kao što je navedeno "da imaju za sladoled", valjda je razumljivo  :hmm:  :yeah:
Will I, succeed, paranoid from the weed, hocus pocus try to focus but I can't see

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Hahah

Pa gle moje i tvoje poimanje za sladoled je nebo i zemlja, ja kad idem na sladoled moram bar 1000 US imat u djepu.

Tebi mozda 50 dosta.

To je metafora. :)

Offline beast_basic

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Hahah

Pa gle moje i tvoje poimanje za sladoled je nebo i zemlja, ja kad idem na sladoled moram bar 1000 US imat u djepu.

Tebi mozda 50 dosta.

To je metafora. :)

Hehe, hvala na informaciji, bila to metafora ili ne...  oT
Idem na sladoled sada :yeah: sa soma dolara, da vidim jel šta bolji taj sladoled koji ti jedeš
Will I, succeed, paranoid from the weed, hocus pocus try to focus but I can't see