Author Topic: Ja sam koristio 3 metode slanja novca; MoneyGram, Western Union, OceanPay  (Read 10067 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Ja sam koristio 3 metode slanja novca.

Prvo je bio Moneygram koji je najbrzi,najjednostavniji i najbrzi ali problem je bio u tome sto su radili s Atlas turistickom agencijom gdje se podizao novac a nije bilo nigdje poslovnice (najbliza u Puli a to nije toliko blizu ).

Koristio sam Western Union koji je isto tako brz, ne treba vam pasos, samo crew card za slanje. Oni uzimaju dosta novca kao proviziju, ukoliko si s brodom po Evropi , znaci imas dolare pa te dolare treba prebaciti u eure pa ako saljes u Hrvatsku onda to mijenjati u hrvatsku kunu i tu si vec izgubio podosta novca. Za neke drzave imaju usluge slanja 24h, da se novac podigne nakon 24h sto je puno jeftinije. Inace se moze podignuti odmah, u Hrvatskoj u bilo kojoj posti, treba vam ime posiljatelja, kod i tocan iznos. Ispunite formular i nakon provjere dobijete cash. Vrlo brzo i jednostavno ali velika provizija - po meni samo u hitnim slucajevima.

Imao sam racun i u Bank of America ali sam se malo ohladio jer im je customer service bio nula bodova.

Zadnje sto koristim je Ocean Pay card, to je na cijelom NCLu ( cuo sam da je to prvi poceo koristiti Steiner ) i to je opcionalno.
To je debitna kartica - VISA na koju vam lijeze placa, vi birate koliko zelite ( mozete dio dobiti i u cashu, mozete svaki mjesec ili kako vam je volja ).
Dobra stvar je da uz vasu originalnu karticu dobivate i jednu extra karticu - MT ( ja sam svoju poslao zeni ).
Sav novac lijeze na vasu, glavnu karticu a onda putem vaseg elektronskog racuna ukucate zeljeni iznos i transferirate to na drugu karticu (cijena transfera za bilo koji iznos je $6.5)  - meni funkcionira super !!!
Sve informacije kod Payroll accountanta.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Ja sam koristio 3 metode slanja novca
« Reply #1 on: 09/December/2010 »

A koliko ti uzmu kad ti zena podize sa bankomata?
proveri to prvo, ja imam oceanpay card vec 4 godine, i veruj mi da za srbiju uzimaju mnogo oko 5% pri podizanju gotovine u srbiji, jedino dobro je sto prvo podizanje u mesecu ne uzimaju proviziju i sto ti racunaju srednji kurs dolara u euro. b00/


Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Ja sam koristio 3 metode slanja novca
« Reply #2 on: 09/December/2010 »
Ne zivim u Hrvatskoj a zeni uzimaju proviziju oko $2.5  svaki put kad digne sa bankomata.

Offline frantix

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
  • xexexexe move you ass bitch
    • View Profile
Ja sam koristio 3 metode slanja novca
« Reply #3 on: 12/December/2010 »
Ja sam slao novac sa moneygram jeste skuplje od slanja para od offiice verzije .Ali brzo ii sigurno kome se ne zuri moze preko crew office jeftinije i sporije.
rolliin bro positive