Author Topic: moneybookers, alertpay i paypal varijante  (Read 2520 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« on: 06/September/2010 »
oko slanja novaca kući tj na svoj račun... karikiram
 kad bi se recimo  koristio Moneybooker ili Alertpay online account tako da se na oba servisa  recimo prijavljeni račun u HR i račun u Usa.

U teoriji bi transfer trebao biti za 0 kuna ili za vrlo malu naknadu
Moneybookers
ovo je  upload preko Moneybookera
CHOOSE A PAYMENT METHOD    - FEE - PROCESSING TIME

Bank transfer - free - 2-5 days

Credit Card - 1.90 % - Instant



ovo je withdraw preko Moneybookera
PLEASE SELECT A DESTINATION:   FEE
 
Bank account  - 13.13 HRK

Credit Card  (VISA cards only!) - 13.13 HRK
s time da 1.80 eur fee (13,13 kn) vrijedi ukoliko se novac šalje na glavni račun prijavljen na Moneybookers, ukoliko se šalje na sporedni račun  i ako je  iznos veći od 350 eur fee je 3.5 eur, fiksno bez obzira na iznos..

Alertpay
fee ovdje ovise o zemlji odakle ste za HRV ovo su njihovi troskovi
          
Send Or Receive Money
        
Open An Account   Free   
Receive Funds By Credit
Receive Funds   4.90 % + $0.25 USD   
Send Money   4.90 % + $0.25 USD
Withdraw Money Free
        
Credit Card   $5.00 USD   
Bank Wire   $15.00 USD   
Check   $4.00 USD   
Deposit Money
        
Money Order    Free   
Bank Wire    $20.00 USD   
Check    Free   
Currency Conversion
        
Foreign Exchange **   2.500 %   

podaci su za Personal Pro tip računa,

odabrao sam ova  dva  online  procesora jer rade u HRV s time da Alertpay ipak ima neke limite,  no za razliku od recimo Paypala, moguće je podignuti novac u HRV tj poslati na svoj račun u HRV ili na račun vezan za vašu kreditnu karticu.


nadam se da ce oni koji su slali novac odgovoriti na moja pitanja iz prethodnog posta.
kad i razmislim nasi mogu sacekati pola godine i sve dobiti na gomili hahahha
hteo sam u prethodnom postu reci ali asm zaboravio.
imao sam prilike da vidim kako stranac kupuje u MAXI-u i da placa inostranom karticom. Prvo kasirka ne pitajuci ga ko je sta je odkle je i kako je provukla karticu kroz terminal i dobila odgovor da je kartica inostrana sto je on potvrdio. pitala ga je a on je potvrdio. onda je nesto otkucala i zatim provukla karticu i sve je bilo regularno. to znaci da je moguce stranom karticom kod nas kupovati ali ne znam sta je sa bankomatima. ja recimo imam na visa electron debitnoj kartici imam 8 eura ko zna iz kog perioda zivota ali njih ne mogu podici na bankomatu. kad ubacim karticu dobijam samo info o dinarskom delu racuna. valjda bi mi pokazala eure ako sam u zemlji gde je to validni platni novac. nisam se raspitivao jer me ne zanima. zato sam se i pitao sta je sa onim ako ja posaljem svojima AccessCard. da li ce moci da podignu novac. svakako ce moci da kupuju ali sta je sa gotovim parama.....

sloba elektron debitna visa  kartica je vise bankomat kartica nego kreditna kartica  i ne rade na potpuno istom principu barem ne u HR-
Kartica se obično veže za neki račun ovisno o banci. Npr neke banke  pod jednim računom vode sve  tvoje račune  neovisno o valuti, neke banke  ti otvaraju novi račun za svaku valutu. Uglavnom su kartice vezane bez obzira dali debitna ili kreditna) za jednu od valuta po tvom izboru.
Kreditna kartica izdana u HR u vezana  za račun u Hr kunama radi po europi i usa bez problema, (podizanje na bankomatu, plaćanje  po restoranima  i sl)
Hrvtaska kreditna ali revolving kartica radi samo za plaćanje i nije moguće s njom dizati novac na bankomatu (ni u HR a ni u inostranstvu), no to su postavke  koje sam ja  odobrao pri otvaranju računa,  mislim da kartično poslovanje  jako ovisi o tome  kakav  ugovor o kartičnom poslovanju imaš s tvojom bankom)... a generalno debitne kartice su prilično limitirane.
Novac se  naplaćuje u valuti za koju je  vezana kartica po bankovnom tečaju za promjenu valute  ovisno gdje je trošak napravljen..
ča je  život vengo fantažija

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #1 on: 06/September/2010 »
@Dan,
Sve ovo sto si napisao o karticama tj mene sto si citirao ja manje vise znam. Svakako da je kreditna kartica majka i da njome mozes bilo kuda. Medjutim problem je sto na brodu ne mozes dobiti kreditnu karticu vec debitnu. Mene zanima samo kako ono sto je Suzi objasnila i poslala coveku u mailu funkcionise. Za nase bliznje po do sada stecenom znanju iz ove teme foruma najjednostavniji transfer novca je Moneygram.
Ako odem na brod a nadam se da hocu, ako saljem novac a sigurno cu slati da vratim dugove zbog pripreme odlaska na brod koristicu za slanje novca u maticnu zemlju Moneygram a za sebe CrewCard i AccessCard dok sam na brodu. AccessCard cu koristiti za on line kupovinu a CrewCard da se novac prebacuje na nju i miran sam   :plovim:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #2 on: 06/September/2010 »
@Dan,
Sve ovo sto si napisao o karticama tj mene sto si citirao ja manje vise znam. Svakako da je kreditna kartica majka i da njome mozes bilo kuda. Medjutim problem je sto na brodu ne mozes dobiti kreditnu karticu vec debitnu. Mene zanima samo kako ono sto je Suzi objasnila i poslala coveku u mailu funkcionise. Za nase bliznje po do sada stecenom znanju iz ove teme foruma najjednostavniji transfer novca je Moneygram.
Ako odem na brod a nadam se da hocu, ako saljem novac a sigurno cu slati da vratim dugove zbog pripreme odlaska na brod koristicu za sebe CrewCard i AccessCard. AccessCard cu koristiti za on line kupovinu a CrewCard da se novac prebacuje na nju i miran sam   :plovim:

Ne znam pojam nemam kako funkcionira nista osim moneygrama sto se broda tiče, a moneygram je doslovno uplatiš 10 minuta kasnije možeš podignuti novac na  drugom kraju svijeta i za manje  iznose provizija je  nekih 10 dollara..

sada  vezano za kartice neka me iskusniji isprave  ali ne rezident s racunom u banci negdje u svijetu moze  dobiti debitnu karticu, sada.
Kako će ta kartica fukcionirati ovis samo o ugovoru s bankom.
Uzmi u obzir da zapad nije brdoviti balkan, i da banka voli svakog klijenta radi zarade, iz moje prakse u inostranstvu (ne na brodu) kreditna kartica  (klasicna a ne debitna) moguca je za ne rezidente pod vise manje  istim uvjetima, jedini uvjet  koji su mene  pitali da imam račun na banci i da sam u pozitivi, Nije ih bilo briga sto kako ili gdje radim, niti sam  prijavljivao primanja  kao recimo sto moram U hr  da bi podignuo karticu. 
ča je  život vengo fantažija

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #3 on: 06/September/2010 »
Kao ne-rezident ne možeš od nijedne US banke dobiti kreditnu karticu, jer nemaš američko državljanstvo.
Ne bi ti smjeli izdati niti debit, ali eto, našli su rupu u zakonu, kako bi si uštelili pomorsku populaciju punu love.
Dobra stvar je što možeš naći banku koja ti nikada neće niti dolar naplatiti za "vođenje računa" kao sve naše banke.
US banke utrže od tebe nešto sitno kada dižeš svoju lovu na bankomatima drugih banaka, ali općenito nisam primjetio da su mi skinuli centa ikada, a imam uključen i online banking, na kojem imam povijest svake transakcije od dana 1.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #4 on: 06/September/2010 »
@Dan

Što se tiče moneybookers, alertpay i paypal varijanti: ako stavljaš novac na online račun kod njih swift doznakom onda nema provizije (s njihove strane), plaćaš proviziju kod dizanja sa njihovog računa, odnosno, transfer na tvoju hr kreditnu karticu. E, sad.. čak i da je to sve 0 troškova, kad dižeš novac sa kreditne kartice plaćaš određenu proviziju banci npr. u Zagrebačkoj banci je to 3.5% od iznosa ili minimalno 20kn. Dodatno, ti prebacuješ lovu u stranoj valuti, znači uz 3.5% provizije, banka će ti obračunati iznos u domaćoj valuti prema tečaju za efektivu.

A nije svejedno ni da li uplaćuješ u dolarima ili u eurima. Npr. izračunaj omjer srednji/srednji za USD/EUR pa usporedi sa kupovni/kupovni za USD/EUR (i za efektivu i za dev.) vidjet ćeš da je i tu razlika, a intuitivno je da bi trebao biti isti omjer.

Ako prebacuješ nekoliko tisuća dolara svaki mjesec, a ne paziš na detalje i ne vodiš evidenciju o 'skrivenim' troškovima možeš se jako opeći (rata kredita za auto npr.).
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline pcmac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 74
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #5 on: 06/September/2010 »
AccessCard cu koristiti za on line kupovinu a CrewCard da se novac prebacuje na nju i miran sam   :plovim:

Da li je ovo tacno, tj da li ovako moze da funkcionise online kupovina?
Posto, koliko sam shvatio, najbolji način za slanje love kući je Moneygram, a trebaju se i dugovi vratiti :)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #6 on: 07/September/2010 »
@Dan

Što se tiče moneybookers, alertpay i paypal varijanti: ako stavljaš novac na online račun kod njih swift doznakom onda nema provizije (s njihove strane), plaćaš proviziju kod dizanja sa njihovog računa, odnosno, transfer na tvoju hr kreditnu karticu. E, sad.. čak i da je to sve 0 troškova, kad dižeš novac sa kreditne kartice plaćaš određenu proviziju banci npr. u Zagrebačkoj banci je to 3.5% od iznosa ili minimalno 20kn. Dodatno, ti prebacuješ lovu u stranoj valuti, znači uz 3.5% provizije, banka će ti obračunati iznos u domaćoj valuti prema tečaju za efektivu.

A nije svejedno ni da li uplaćuješ u dolarima ili u eurima. Npr. izračunaj omjer srednji/srednji za USD/EUR pa usporedi sa kupovni/kupovni za USD/EUR (i za efektivu i za dev.) vidjet ćeš da je i tu razlika, a intuitivno je da bi trebao biti isti omjer.

Ako prebacuješ nekoliko tisuća dolara svaki mjesec, a ne paziš na detalje i ne vodiš evidenciju o 'skrivenim' troškovima možeš se jako opeći (rata kredita za auto npr.).

čuj zagrebacka bas i nije  povoljna, gledam na  mojoj OTP banci-- banana je ako ne  platim cijeli iznos troška kartice unutar mjesec dana onda oni naplačuju nekakve mizerne  iznose ali mi je kamata  godišnja  velika  na  to.
Ukoliko koristim bankomat moje banke  troška nema pri podizanju s mog računa.. ako je poanta novac u većim količinama prebaciti na račun i dizanje na šalteru i promjena novaca ne bi trebala imati nikakvu proviziju nakon što je novac na računu 7 dana. U svim bankama s kojima sam imao posla na veće cifre tečajna lista ne vrijedi nego se ona dogovara direktno pri kupoprodaji sredstva (razlike znaju bit značajne ne pričamo o 2 - 3 tisuće dolara nego o nešto izdašnijim ciframa)

sada preračunavanje  vrijednosti valute  nikada nije najpovoljnije, NO za nekoga  tko šalje  izvana  sasvim je isto u kojoj valuti šalje ukoliko to nisu kune  jer  kune ovisno o Rohatinskom imaju umjetan tečaj i unutar 10 dana tečaj se može bitno promjeniti.. (kredite u našoj državi treba uzet u kunama,  tko god ima valutni kredit mislim da je svjestan što pričam), teško je ciljati što je isplativo dugoročno kao valuta u kojoj ćeš držat svoj novac.

sada ako recimo  prebacim novac s moneybookersa plaćam 1.80  eur fiksno po transakciji prebacujem ga u valuti koju zelim ili koju imam pri podizanju s moga računa (uvijek u zavisnosti od  banke tvog računa i sl) u mojoj banci troškova nema ukoliko novac odleži na banci 7 dana.. Alertpay ima fiksni trošak bank wirea od 20 dollara neovisno  o valuti slanja. izdavanje čeka je nekih 5 dollara mislim, no na veće iznose u HR za  čekove  trebat će oko 25 - 45 dana dok banka  provjeri ako onaj tko je  ček izdao ima  pokriće (iznosi do nekih 100 - 150 dollara prolaze bez provjere iznad toga ne)

tranzfer na primjer imaju ove fiksne troškove
AU$15
CA$15
€10
GB£7
HK$60
NZ$15
SG$15
SEK20
US$5

po njihovom konvertoru tj quoti ovo je današnja vrijednost dollar - euro
 
 USD 5,000.00 = EUR 3,825.00
1 EUR = 1.3072 USD

1 USD = 0.7650 EUR

06/09/2010 @ 21:55 UTC

sada na  mojoj banci ukoliko valutu prebacim  u kune dobijem  ovo:
27.648,68 za 3,825.00 EUR
27.724,25 za 5.000.00 USD

zanemariva razlika s obzirom na iznos i na današnji dan  već prekosutra razliak može bit 10 kuan  ili 250 kuna, i neam načina kako to mogu predvidjeti.. ovaj iznos ne plaćam proviziju ukoliko novac ostavim na banci 7 dana.        


sada  sto se tiče uštede  naknada, osobno nisam  nikad ni pokušao ući dublje u problematiku prebacivanja većih iznosa bez da platim nikakvu naknadu, stvarno nemam ideje. Ali na prvu mi izgleda puno zezanja, a malo koristi.
ča je  život vengo fantažija

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #7 on: 07/September/2010 »
@Dan
U općim uvjetima OTP banke za Mastercard stoji da uzimaju naknadu za podizanje gotovine na bankomatima. Možda ima u ugovoru još nešto.
Za iznose preko 3000$ tranzfer nema fee (a ni mnogi drugi).
Pravi quote niti jedan forex broker neće dati bez otvorenog accounta kod njih i/ili telefonskog poziva jer od toga 'žive'. Ovi sa web stranica su samo informativni. Quote određuju još i prema iznosu i/ili vrstama transakcija (npr. bolji je quote ako imaš monthly regular payments i sl).
"već prekosutra razliak može bit 10 kuan  ili 250 kuna, i neam načina kako to mogu predvidjet" - svi forex brokeri nude i terminske hedging varijante upravo zbog osiguranja od promjene tečaja.
Tečaj kune u odnosu na euro ili dolar radi se preko EUR/USD tečaja, a ne direktno za svaku valutu.

BTW za izračun koliko bi dobio kuna za stranu valutu koristio si tečaj za devize, a ne za efektivu. Može i to, ali ne direktno sa kreditne kartice ili sa deviznog računa.

Daleko od toga da mislim da treba biti forex stručnjak i raditi sa MT4 trgovinskom platformom da bi netko prebacio novce iz inozemstva na domaći račun, ali ipak ću se probati maksimalno informirati i lurkovati na forex forumima dok ne pohvatam konce i ne provjerim sam kako to ide te nađem optimalni način.

Išlo ili ne išlo, stavit ću post na forum i reći kako je završilo.  ""]]

EDIT: Konkretni brojevi za kreditnu ako te zanima.

Naknade za podizanje gotovine pomoću Mastercard kreditne kartice OTP banke:
Na EFT/POS terminalima OTP banke: 2,5% (najmanje 25 HRK); na EFT/POS terminalima u Hrvatskoj: 3% (najmanje 30 HRK); na EFT/POS terminalima u inozemstvu: 4% (najmanje 60 HRK)
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #8 on: 07/September/2010 »
da svakako slažem se treba  probati, zašto ne, na  kraju krajeva moguće je i zaraditi.

za mastercard nemam pojma jer ne  koristim, no viza kreditna  ili viza elektron na OTP banci bankomatu nema troška (barem pod mojim tipom ugovora s  bankom), na ostalim bankomatima  trošak postoji no to je  i razumljivo. Pri podizanju efektive s računa troška nema, ukoliko je novac odležao na računu 7 dana  pri promjeni tečaja  troška nema u smislu nema  provizija i sl, banka naravno ima svoju tečajnu listu koja možda nije najpovoljnija)

tečajna lista banke je moja tečajna lista s online bankinga tj ono sto dobijem za taj iznos direktno s moga računa, (kupovina  kuna u toj protuvrijednosti strane valute na današnji dan).
 
*EDIT
U pravu su ja sam krivo napisao provjerio sam ugovor za sve 3 visa kartice po računu
eletron - POS/bankomat bez naknade
web prepaid - POS/bankomat bez naknade / bankomat druge  banke 2% najmanje 20 kn
classic - POS bez naknade, bankomati 2,5%, najmanje 20 kn / bankomat druge  banke 3% najmanje 25 kn
ča je  život vengo fantažija

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #9 on: 07/September/2010 »
Nema odustajanja. Treba isprobati razne varijante. Ili da citiram Delboya: "He who dares, wins!"   ;D

S obzirom da na stranicama OTP banke nisam našao konkretne brojeve, već samo opće uvjete, koristio sam ovo:

OTP Visa Classic: http://www.moj-bankar.hr/Kreditna-kartica/OTP/VISA-Classic/150
OTP Visa Classic na rate: http://www.moj-bankar.hr/Kreditna-kartica/OTP/VISA-Classic-na-rate/151
OTP Visa Gold: http://www.moj-bankar.hr/Kreditna-kartica/OTP/VISA-Gold/152

Moguće da nije točno, ugovor je naravno mjerodavan.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Maja79

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #10 on: 07/September/2010 »
e a šta ću ja?  Sumnjam da na CC ima Moneygram, ali su ponudili da jednom u tjednu možeš na brodu prek Citibanka radit prijenos novca na bilo koji račun uz minimalni fee?!?!

Shefe jel mi ti znaš neš detaljnije o ovome :-) ?


Pozz

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #11 on: 07/September/2010 »
e a šta ću ja?  Sumnjam da na CC ima Moneygram, ali su ponudili da jednom u tjednu možeš na brodu prek Citibanka radit prijenos novca na bilo koji račun uz minimalni fee?!?!

Shefe jel mi ti znaš neš detaljnije o ovome :-) ?

Pozz

da, to ti je ok, vjerovatno se radi o "wire transfer"-u. 10-20$ po transakciji, vrijeme prenosa na bank acc. u Hr je oko 3 tjedna.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
moneybookers, alertpay i paypal varijante
« Reply #12 on: 07/September/2010 »
evo sta sam dobio kao odgovor od predstavnika Bank Atlantic sa floride u vezi crew i access card koje se dobijaju na carnivalu.
Quote
Hi Slobodan, please send your question to the CardSupport@CrewCardsupport.com mailbox, or call our CrewCard Customer Care Center at 1 800-798-4134 (within US ) or 727-227-2160 (outside US ) for further assistance.