Author Topic: Da li je netko koristio www.tranzfers.com za slanje novaca u HR?  (Read 1310 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Da li je netko koristio www.tranzfers.com za slanje novaca u HR?

Više različitih izvora i 'review' stranica na netu navodi Tranzfers kao jedan od najboljih online servisa za overseas slanje novaca.

Piše da rade sa 'Europe' bankama, valjda je i HR u pitanju.

Poslao sam im mail i tražio sam ih quote za iznos preko 3000USD te detaljni ispis svih fees i service charges za takvu transakciju.

Evo i ostalih: http://www.whichwaytopayusa.com/money-transfer.asp
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile


mislim d a je bitno provjerit dali rade sa HR bankama, jer puno online  money trasnfer ne radi..

iz mog iskustva  moneygram je relativno povoljan također. no nije  baš online transfer.
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja bih se držao onoga što provjereno radi i što mnogi koriste - Moneygram.

Ovi www.tranzfers.com mi nisu simpatični jer za "get a free quote" traže tvoj email i telefon, vjerovatno da te mogu spamati do besvjesti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Sve to stoji, ali mene zanima optimalna varijanta za redovno slanje. Zamislite kako bi izgledalo da ljudi koji trguju na stranim burzama koriste western union ili moneygram za transfer love. Nemoguća misija. Nitko ne bi trgovao na stranim tržištima na taj način kao fizička osoba. Svi bi morali otvoriti offshore kompaniju u nekom od 'poreznih rajeva' i unajmiti specijalizirane odvjetnike/brokere da im odrađuju financijske transfere i izbjegavanje oporezivanja kod kuće.

Po svemu što sam istražio, online bank account to bank account transakcije korištenjem forex posrednika su definitivno najisplativije. Nije problem pričekati 2-3 dana da lova sjedne kad garantiraju najbolji exchange rate USD/EUR.
Naravno, s obzirom da je lova na zaštićenom i osiguranom računu kod nijh prije samog transfera, nude opcije i zaključavanja exchange ratea i/ili svakodnevno ponuda exch. ratea mailom za određenu transakciju sve dok se transakcija i ne prihvati/potvrdi. Kod njih nema 'transaction fee', ostvaruju povoljne tečajeve zbog prebacivanja para u 'bulk' znači trže s devizama po nekoliko milijardi odjednom.

Znači scenarij bi bio: primi se plaća u USD na bankovni račun u npr. BOA, prebaci se lova forex posredniku u USD, kod forex posrednika registrira se i domaći račun (SWIFT banke i IBAN računa), forex posrednik onda nudi dnevni 'quote' za prebacivanje love iz USD u EUR na devizni račun u domaću banku. Svi troškovi vide se unaprijed, a prije odobrenja transakcije. Znači napišu koliko EUR će sjesti na račun u HR po trenutnom tečaju. Igrajući se s brojevima i forex quotes došao sam do zaključka da je ovakav servis ekvivalentan prenošenju love u torbi, a upravo zbog povoljnog USD/EUR tečaja koji nude.

Toliko o teoriji. Čim potvrdim eksperimentom, stavit ću post na forum.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.