Author Topic: A jel neko iz BiH radio preko moneygrama i sta je moneygrama?  (Read 6043 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
A jel neko iz BiH radio preko moneygrama i sta je moneygrama?

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Ako znaš šta je Wester Union transfer novca, znaš i šta je Moneygram... U Srbiji ih zastupa 4-5 banaka...

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile
U BiH moneygram imas u UNICREDIT banci. Ne znam za druge ali za njih znam.
Da to ti je kao Western Union.  Popunis formular, imas sifru koju moras tamo javiti i tamo oni popune formular napisu sifru i uzmu pare...

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Drago mi je da neko ima iskustva

jer ja planiram da saljem novac kuci.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
A jel neko iz BiH radio preko moneygrama i sta je moneygrama?

Debeli, to ti je transfer novca slican Wstern Unionu, samo sto npr ako ovde pokusam da saljem preko WU, traze mi pasos , a preko MoneyGram-a mi ne traze nista.

Od informacija je potrebno ime osobe kojoj saljes, potrebno je tvoje ime, i tvoja adresa sto je u nasem slucaju ime broda, to je sve.Kad odstampaju formular za slanje, dobijes broj, i taj broj posaljes osobi koja ce da digne pare u nekoj od banaka koje rade sa MoneyGramom, treba da ponesu licnu kartu i taj broj, to je sve. Veoma lako i jednostavno.

Pozdrav narode, drizte se MoneyGrama..Ja isto saljem pare kuci, potrosi ja sve i dolar ako imam kod sebe, to je za mene preopasno, mada je Aljaska puno skuplja od Kariba...

Mahanje iz Skagway-a :)

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Razlika je jedino u enormnoj proviziji Western Union-a. Moneygram je u proboju na našem tržistu i treba mu dati šansu.

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
jel je $USD dolar valuta koja se koristi na brodu?

Ne znam u koju valutu da menjam novac kad idem za Australiju i Novi zeland i taj deo? :nono: -()-

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
A jel neko iz BiH radio preko moneygrama i sta je moneygrama?

eto debeli link

https://www.moneygram.com/MGI/EN/BA/Market/Market.htm?CC=BA&LC=EN
lokalizirano za BIH ali samo eng jezik pročitaj malo
ča je  život vengo fantažija

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Raspitala sam se u VOlksbanci i imaju Moneygram. Kaze da mnogi tako salju novac koji su na brodu
potrebno je da imas podatke o osobi kojoj saljes novac i broj NJENE licne karte!  :run:

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
A kolika je provizija preko Moneygram-a?

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Zavisi od količine novca koji se šalje, valute, zemlje iz koje se šalje... Malo je čudno ali provizija može da varira od banke do banke tako da moraš da proveriš sa njima, pomogućstvu na više mesta (u Srbiji Volksbank, Agrobanka i Alpha Banka). Sigurno je manja nego Western Union, slobodno proveri možda u BiH važe druga pravila.

Negde sam pročitao da za poslatih 1000evr. preko Moneygrama, iz Nemačke, provizija je 24 evra.

Offline runner

  • Registered
  • *
  • Posts: 77
    • View Profile

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
ja sam tu malo racunala na toj stranici i vidim da se isplati slati po 1000$ kuci jer je provizija na tu cifru 16$, a na recimo 2000$ ti uzmu 40$...
Labor improbus omnia vincit.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ja sam tu malo racunala na toj stranici i vidim da se isplati slati po 1000$ kuci jer je provizija na tu cifru 16$, a na recimo 2000$ ti uzmu 40$...

Ne zaboravi uračunati i to da primatelj može novce podići ODMAH,  u usporedbi sa npr. "bank wire-transfer"-om koji traje i do mjesec dana.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)