Author Topic: Mjese?na potrošnja na brodu  (Read 28473 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline D.B.

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 205
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #45 on: 09/November/2012 »
Numero

Uno: Tehnika nije toliko jeftina.

Duo: Ko jos kupuje pljuge na brodu? oT :D

Kako ko jos kupuje pljuge na brodu ? Kakvo je to pitanje uopste ? Na CCL-u 5 bokseva crvenog malog bore   oko 80 - 85 $ za crew sto te izadje negde oko nesto manje od dolara po kutiji (tako bar bese pre godinu dana na fantasy klasi ) . Naravno postoje mesta koja prodaju jeftinije u portovima to stoji... ali ne vidim razlog zasto ne bi kupio pljuge na brodu ?
Specijalne Fotografske Jedinice Srbije

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #46 on: 09/November/2012 »
Fala bogu jos Evropu nisam radio, a hoce me sreca pa je nekako non stop obilazim(da kucnem u drvo).

Elem St Maarten 15$ vecina pljuga, takodje i u Meksiku.

Bog i batina svih kruzeva po meni je Baha California and down (LA, SD, Cabo, Mazatlan, Puerto Vallarta, Acapulco... )

@D.B: Kolega ja jos nisam bio na NCL-u(nadam se uskoro hocu), a kao sto rece Rumljanin zavisi od toga gde si, nema teorije da ako si na Karibima, Meksiku, south America...., da ti je povoljnije na brodu. Ne ovisno od akcija i popusta.
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline McDarda

  • Registered
  • *
  • Posts: 46
  • hattrick
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #47 on: 20/November/2012 »
Duo: Ko jos kupuje pljuge na brodu? oT :D

pa jeftinije je dati 3 dolara za marlboro na brodu, nego tu kod kuce dodjie 5 $

walter u hr sad malo manje od 4 $ ccc

Offline bfst zemun

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #48 on: 18/January/2013 »
vidim svi pricaju o cigarama..a jel' neko moze da kaze konkretne troskove bez cuganja i cigara..
:)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #49 on: 18/January/2013 »
KOd mene na rijcnm bi bila = bez cig.i alkohola ovako ide do 400-500€ jer mi nemamo crew mess kao oceaanci..sve sto potrosim potrosim na izlaske u grad
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #50 on: 18/January/2013 »
vidim svi pricaju o cigarama..a jel' neko moze da kaze konkretne troskove bez cuganja i cigara..
:)

Hahaha,onda mogu da kažem da bi mi nekih meseci troškovi bili apsolutna 0  :D
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline bfst zemun

  • Registered
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #51 on: 19/January/2013 »
tako sam i mislio :D :D :D

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Mjese?na potrošnja na brodu
« Reply #52 on: 18/January/2015 »
Tip sam osobe koja će svaki put kada ima sat vremena slobodno taj sat provesti van broda, nezavisno o destinaciji i dali je to npr. Lyon, neka pripi***na tipa Chateauneuf du Pape gdje nema ništa osim vinograda, New York, Costa Rica, Acapulco, ma da dalje ne nabrajam.
I onda u svim tim "izletima" troši se dosta dolara tj. eura.
Sada bih samo usporedio život i potrošnju na oceanskom vs riječnom brodu.

Na Oceanskom sam imao placu od cca 2700 dolara, na crew bar ode 300 (piće i hrana), na te izlaske u destinacije 500 (nekad i dosta više), na kupnju robe i nekih pi***rija mjesecno 200, 100 na telefon i internet, i onda znaci uspjevao bih stavljati nekih 1600 sa strane. Samo da napomenem da je oceanski išao od Miamija, po Caribima, Mexicu, sve do San Francisca i nazad, a dok sam bio na riječnom, taj je samo plovio po Francuskoj.

Na riječnom sam imao placu oko 2200 eura, gosti ameri, tobar tip, + nikad nismo imali smjenu off ili bilo što off, ali moram pohvalit agenciju bi te dane (4 mjesečno) na kraju mjeseca extra platila nekih 200 tinjak eura (tih 200 sam vec uracunao u onu placu).

I sada, idemo na troškove koje sam imao na riječnom.
Francuska, cijena poziva 1,8 kn / min sa simpa kartice (mogao sam proc i jeftinije, svi su kupovali francusku karticu i tako jos i jeftinije zvali kucama) ali eto pošto mi je mob bio sim locked nisam se htio zafrkavat pa nosit dva mob-a, 1,8 kn / min mi je bilo prihvatljivo. Na mobitel sam trosio 30ak eura mjesecno u prosjeku. Internet je besplatan na brodu.
Crew bar ne postoji, vec samo crew mess gdje bi se skupljali na kraju posla u kojem smo imali frižidere u kojima bi držali našu cugu, tipa baksu pive, itd.
Na riječnom se puno više radi, nema se vremena za izać osim max 2 sata, u tih dva sata nemate vremena za nikakav šoping, eventualno pojest sladoled od 5 eura / kugla u Avignonu  :giggle: i popit pivu od 3 eura.
Iscrpljen od posla, izašao bih 2 sata dnevno, 4-5 puta tjedno, nisam jeo taj sladoled osim jednom, prošetao bih malo i popio dvije pive, 6 eura, znači nekih 120 eura mjesečno.
A cugu u taj crew frižider i nisam baš kupaovao, možda baksu mjesečno, 10 ak eura. Znači sve što bih uspio potrošit je niti 200 eura mjesečno, znači 2000 eura bih bez problema ostavljao sa strane.
E sad , kažu ljudi koji su plovili na riječnom brodu a koji je išao drugim rutama da su puno puno više trošili jer im je bilo ili skuplje ( tipa Austrija ) ili im je biopuno bolji šoping ( Mađarska ako se ne varam ).
Znači samo da rezimiram što sam htio napisati je da iako sam na riječnom brodu manje ili slično novaca zarađivao kao i na oceanskom, uspijevao bih dosta više sačuvat i vratit kući, i ako je netko u nedoumici riječni vs oceanski, možda mu ovo moje iskustvo može malo poći .
Eto da i ja malo pomognem, da se ne svađam samo  :(