Author Topic: Ako ja otvorim racun u dvije banke?  (Read 1584 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline debeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Ako ja otvorim racun u dvije banke?
« on: 02/June/2010 »
Nesto mi se mota po glavi a vi (veterani) me ispravite ako grijesim.

Ja sam shvatio da treba da u USA otvorim racun u nekoj banci tj. u onoj gdje ce brod sigurno opet dolaziti.
Ja vjerujem da u tom gradu imaju bar dvije pouzdane banke.  
Neko je rekao da je dosao kuci sa karticom i u Zg otisao na bankomat i podikao kes u kunama te da mu je tada naplacena vrlo mala provizija.

E sad ono sto se meni mota po glavi. Ako ja otvorim racun u dvije banke. Jedna za poslodavca da mi uplacuje honorar a drugi da ja zeljenu svotu prebacujem na njega.
Od prvog racuna ja karticu cuvam kod sebe a od drugog ja posaljem kuci svojoj supruzi i ona uz malu proviziju na bankomatu uzima lovu.
Jel ovo izvodivo? Da li je neko vec to radio?

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Ako ja otvorim racun u dvije banke?
« Reply #1 on: 02/June/2010 »


izvodivo je, ukoliko kartica koju pošalješ supruzi funkcionira u tvojoj državi, sada novac ces  sam  uplacivati jer je isplata na ruke na na banku, ali i to nije problem, u americi je  moguce novac i postavljati na svoj racun preko bankomata. upitna ti je  isplativost.
jednostavnije ti je provjeriti gdje ti je  najblizi money gram u Bi H tj koja banka posluje s njima i onda tako slati, jeftinije je i novac je na  racunu vrlo brzo...
ča je  život vengo fantažija

Offline FlyFlyFly

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Ako ja otvorim racun u dvije banke?
« Reply #2 on: 02/June/2010 »
Tako se naplaćuje dupla provizija, i skoro sam siguran da nije ispod 6%.

Prva provizija se naplaćuje za konvertovanje strane u nacionalnu valutu.
Druga provizija se naplaćuje zato što kartica sa koje skidaš nije izdata u banci u kojoj skidaš (ovo ne važi jedino ako otvoriš račun u Americi u istoj banci koja posluje i kod kuće, pa preko nje skidaš)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako ja otvorim racun u dvije banke?
« Reply #3 on: 02/June/2010 »
Tako se naplaćuje dupla provizija, i skoro sam siguran da nije ispod 6%.

Prva provizija se naplaćuje za konvertovanje strane u nacionalnu valutu.
Druga provizija se naplaćuje zato što kartica sa koje skidaš nije izdata u banci u kojoj skidaš (ovo ne važi jedino ako otvoriš račun u Americi u istoj banci koja posluje i kod kuće, pa preko nje skidaš)


Točno, a uz to i tko će prebacivati novac sa jedne kartice na drugu, tu gubiš, a i kada bi to radio? Promijeni se port, i sve propada.
Drži se moneygrama.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)