Author Topic: Moneygram je ?udo ...  (Read 2996 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Moneygram je ?udo ...
« on: 25/May/2010 »
Moneygram je cudo..U svakom USA portu, na Aljasci takodje u svakom portu imas Moneygram i ladno posaljes kes kuci , 10 minuta nakon slanja se moze podici. Radi slicno kao Western Union samo ti ne treba pasos da ga posaljes, jer ti je pasos svakako na brodu pa ga ne nosis sa sobom van :)

Najbolje rjesenje je to.

S Moneygramom ti treba samo ime onoga kome saljes, drzava, tvoje ime naravno, i adresa odakle saljes, u nasem slucaju je uvjek ime broda.
Npr ako saljes 1000 $ naplate ti oko 15 $ slanje, dadnu ti kod koji ti treba da dadnes onome ko prima pare, on ode do banke gdje imaju moneygram, pokaze licnu kartu, kaze koji je broj i dadnu mu pare, u valuti dolar ili euro ( to izabere osoba koja salje, prije slanja naravno)... Rijesen problem. Ja stalno tako saljem i najbolji je nacin trenutno za slanje novca kuci. pozdrav sa Aljaske :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moneygram je ?udo ...
« Reply #1 on: 25/May/2010 »
Jedno vrijeme Moneygram nije radio sa Hrvatskom, vidim sada opet rade, dosta sam ih koristio, jeftini i pouzdani.
Sjecam se da su umjesto passporta skenirali brodski pass card, i nikad nisam imao problema
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Moneygram je ?udo ...
« Reply #2 on: 26/May/2010 »
Jedno vrijeme Moneygram nije radio sa Hrvatskom, vidim sada opet rade, dosta sam ih koristio, jeftini i pouzdani.
Sjecam se da su umjesto passporta skenirali brodski pass card, i nikad nisam imao problema
je provjerio sam na webu, super su, do 500$ je fixna provizija 11$, a preko je 16$
Čini mi se skroz isplativo.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Moneygram je ?udo ...
« Reply #3 on: 29/May/2010 »
Moneygram definitivno za Srbiju najbolji nacin slanja, do $1000 sam placao oko $10. Samo traze ship ID za slanje ako je preko $1000, ime osobe kojoj saljete i zemlju u koju se salje i to je to, pare su tamo za 10min.  b00/

You can use the MoneyGram service at Agrobanka, Alpha Bank, Volksbank and anywhere you see the MoneyGram sign. ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Moneygram je ?udo ...
« Reply #4 on: 01/June/2010 »


http://www.moneygram.com/eFindUs/findUs.do?countryCode=SB&languageCode=en

Zanimljivo, u Hrvatskoj, Bosni, Makedoniji, pa čak i Zimbabweu se može i slati i primati novac preko moneygrama, a u Srbiji samo primati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Moneygram je ?udo ...
« Reply #5 on: 01/June/2010 »
hahaha,  Sefe sta da ti kazem osim : Welcome to Wonderland ! Which pill do you want to take ?   :D


Povoljniji su od Western Union-a sto se tice provizije koliko mi se cini.