Author Topic: "Intended Date of Arrival" ?  (Read 2034 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rogi123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
"Intended Date of Arrival" ?
« on: 24/April/2013 »
Ako netko zna molio bih da mi odogvori što upišem tamo kod "Intended Date of Arrival" kod ispunjavanja DS160 obrasca za B2 vizu? Da li je to stavim isti datum kao i za C1/D vizu ili stavim datum kada mislim da ću se otprilike iskrcat i započet sa korištenjem turističke vize?
Isto tako, što napišem kod "Intended Length of Stay in U.S." za B2 vizu?

Puno hvala onom tko odgovori!  :D

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: "Intended Date of Arrival" ?
« Reply #1 on: 25/April/2013 »
Upiši datum dolaska u port,ako te pitaju trebaš reći da ideš odmah na brod po dolasku u port,bez collegea 3 tjedna ili koliko je već u CCL-u,to nemoj spominjati. Dakle u SAD-u si koliko ti treba da se ukrcaš na brod,nema ostanka vani,nema obuke...tako su mene u agenciji uputili u slučaju da me pitaju,mada me konzul na interviewu to uopće nije pitao ali ne škodi znati.
A planiran ostanak stavi koliko ti traje ugovor,iako vize koje trebaju nama budu skoro pa uvijek na godinu dana.  ;)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: "Intended Date of Arrival" ?
« Reply #2 on: 25/April/2013 »
Rogi je pitao za turističku vizu, planira nakon odrađenog ugovora da ostane u USA kao turista.

A koledž (koliko znam) se održava isključivo na brodu, tako da taj period nije sporan.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: "Intended Date of Arrival" ?
« Reply #3 on: 25/April/2013 »
Aaaaa tako dakle,my bad onda.  :uzdravlje:

Offline rogi123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: "Intended Date of Arrival" ?
« Reply #4 on: 25/April/2013 »
@Elaina hvala na pokušaju, al kao što Princ kaže, moje pitanje se odnosi na turističku vizu!

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: "Intended Date of Arrival" ?
« Reply #5 on: 25/April/2013 »
Ako netko zna molio bih da mi odogvori što upišem tamo kod "Intended Date of Arrival" kod ispunjavanja DS160 obrasca za B2 vizu? Da li je to stavim isti datum kao i za C1/D vizu ili stavim datum kada mislim da ću se otprilike iskrcat i započet sa korištenjem turističke vize?
Isto tako, što napišem kod "Intended Length of Stay in U.S." za B2 vizu?

Puno hvala onom tko odgovori!  :D

Pa s obzirom da piše 'intended date of arrival', stavi datum kada ti misliš da ćeš se iskrcati, nitko te ne traži da napišeš točan datum, pošto je činjenica da ga ni ne možeš znati u ovom trenutku . Isto vrijedi za 'intended lenght of stay'. Ako ti daju vizu na 1,5,10 godina, njima nije bitno kada ćeš ući u USA, dokle god je unutar datuma na vizi. A dužinu maksimalnog boravka ti određuje Immigration pri ulasku u SAD.  ::yes::

EDIT: Ta pitanja postavljaju se za svaki tip US vize, a ti kada budeš na razgovoru kod konzula, lijepo ćeš mu objasniti da ćeš raditi na brodu, pa poslije broda ostati na turističkoj vizi. And that's it. On je taj koji će ti odobriti (ili ne odobriti) vizu, a ne nekakav sistem u kojemu si ti upisao te datume.