Author Topic: Carnival nudi prepaid MasterCard .. i besplatan ra?un u J.P. Morgan banci  (Read 2883 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Na Carnivalu se nudi prepaid MasterCard... otvaranje i vođenje računa u J.P. Morgan banci besplatno, plata stiže na taj račun, besplatan pristup računu i transakcijama preko korporacijskog neta, wire slanje novca kući - stiže za manje od 1 dana (testirano, potvrđeno, provizija fiksno 10$), besplatno slanje novca drugim vlasnicima te kartice, online kupovina, prodavnice, ATM, podizanje novca... itd. Jedino što se sa njom ne može raditi je da se na taj račun ne može samostalno uplatiti novac... dakle služi samo za dobijanje plate i za dalje svojevoljno raspolaganje tim novcem.

Počeo sam da radim u oktobru i koliko sam čuo tada je ta ponuda bila relativno nova... tako da pretpostavljam da se slične ponude pojavljuju ili su već uvedene i u ostalim kompanijama i verovatno ćemo svi uskoro koristiti takvu neku karticu, sa ovim ili onim nazivom.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Pozdrav.
Vidim da je malo stariji post, ali me zanima ako bi mogao i ako imas vremena da mi malo detaljnije objasnis, ovde ili privatnom porukom, kako  se salje novac nekome, sa broda. Sta taj neko treba da ima, koji racun, kako ja saljem..?
Hvala!

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Već sam pisao o tome, možda i više od jednog puta. Ne mogu sad da tražim, usred sam embarkation-a. ;D

U veoma kratkim crtama:
Primalac treba da ima devizni račun i da od banke traži tzv. "instrukciju" (u banci će potpuno razumeti na šta se to odnosi). U toj instrukciji će biti SWIFT i IBAN kodovi.
Onaj ko šalje ode na sajt JP Morgan (isti onaj gde proverava stanje na računu), bira opciju "Wire transfer", otkuca podatke primaoca uključujući i te kodove, odredi sumu i klikne.

Offline maredelboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 153
    • View Profile
Ok, hvala. I to je dosta pomoci za pocetak. Bar znam odakle da krenem i ako nesto zakoci da pitam nekog, naci ce se neko ko zna. Uostalom, pokusacu naci na search tvoja objasnjenja.
Veliki pozdrav.