Author Topic: Za koje Entry level pozicije je najbolje aplicirati?  (Read 8283 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Pozdrav svima

Interesuje me za koje Entry level pozicije je najbolje konkurisati. Znaci da izuzmemo Galley cleaner,Utility cleaner. Za koje se pozicije moze aplicirati kao Entry level (bez iskustva)a da su onako solidne za rad.
.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Brate Lapiduse jos nisi zaplovio?
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline lapidus

  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Plovim ja odavno Disney shop. Pitam za mog brata.
.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
e pa ako je tako,svaka cast  ;)
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
I mene isto pitanje zanima, pa ako moze ko odgovoriti momku na pitanje.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
I mene isto pitanje zanima, pa ako moze ko odgovoriti momku na pitanje.

Pitanje baš i nije na mjestu, jer ako netko nema iskustva, šta tu on može birati?
Kakva je to pozicija na brodu ikada bila "solidna za rad" za radoznalce bez iskustva?
Ako si ozbiljan, radićeš negdje makar i za džabe, da stekneš relevantno iskustvo, pa onda bar imaš argument za tražiti posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Zasto da patis na niskim pozicijama ,ako ti je Engleski upotrbljiv .Apliciraj za Photo ili Shop neces se kajat ,nije za Evropljane  utility posao zaplakat ces na brodu jarane  :neceici:. :facepalm:

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Zasto da patis na niskim pozicijama ,ako ti je Engleski upotrbljiv .Apliciraj za Photo ili Shop neces se kajat ,nije za Evropljane  utility posao zaplakat ces na brodu jarane  :neceici:. :facepalm:

Zasto bi aplicirao na neke pozicije sa kojima nemam nikakvog iskustva ?

Quote
Pitanje baš i nije na mjestu, jer ako netko nema iskustva, šta tu on može birati?
Kakva je to pozicija na brodu ikada bila "solidna za rad" za radoznalce bez iskustva?
Ako si ozbiljan, radićeš negdje makar i za džabe, da stekneš relevantno iskustvo, pa onda bar imaš argument za tražiti posao.

Pa to i hocu, da radim za minimalac i steknem iskustvo, nema drugeo, zbog toga i zelim odgovor na postavljeno pitanje.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Puno je ljudi otišlo na kruzer na posao fotografa, bez dana iskustva. Pročitaj neku knjigu, položi neki foto tečaj, i to je to ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ja sam otisao na brod kao fotograf bez ijedne ideje o slikanju. Nisam znao koje dugme se pritisne da samo uslikam bilo sta :facepalm: Nakon sedmicu dana vec je to licilo na nesto.
Po meni je bolje ici bez ikakvog iskustva (govorim za foto), nego da znas pa da prosipas pamet tamo nekome koji ima sasvim drugaciju viziju posla.  :deda:
Ukoliko ti je engleski uredan, mislim da prepreke nema.  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Za koje Entry level pozicije je najbolje aplicirati?
« Reply #10 on: 03/January/2014 »
Eto vidiš ... i to ti čak nije ni entry level nego si odmah "staff".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Baron Tiosav

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 86
  • ~tu fui, ego eris ~
    • View Profile
Re:
« Reply #11 on: 03/January/2014 »
neka ti brat kupi polovnog nikona, neka ga ponese na prvi sledeci rodjendan ili svadbu na koji ga pozovu  i eto relevantnog iskustva. odma u cv upise event photographer i cao zdravoooo . nista lakse veruj mi

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Za koje Entry level pozicije je najbolje aplicirati?
« Reply #12 on: 04/January/2014 »
A kakva pitanja postavljaju na intervju u vezi slikanja ? (predpostavljam da je Image firma ? ) Koliko je tezak intervju i moze li Kouzon agencija tu da me zaposli ?

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Za koje Entry level pozicije je najbolje aplicirati?
« Reply #13 on: 20/February/2014 »
Image je koliko znam najjaca firma koja salje fotografe na brodove. Neke firme poput Carnival-a imaju svoje fotografe koji rade samo za Carnival.
Koliko sam shvatio od fotografa koji su radili za Image i presli na Carnival, bolje im je. Ali kao na bilo kojoj poziciji i firmi sve ima svoje dobro i lose. Image salje po razno raznim brodovima tako da bi mogao raditi za vise kompanija. Vidjeti vise svijeta. Ali i posao je tezi koliko su mi rekli (a i to moze bit rekla/kazala).

Ja bi ti savjetovao da odes na poziciju koja pripada nekoj cruise kompaniji, tj. da nije neka treca firma pa da onda nakon prvog ugovora mozes zatraziti premjestaj u odjel koji ti pase (ako ti fotografiranje nije zanimljivo). U suprotnom ces trebati dati otkaz i nanovo se prijaviti.

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Za koje Entry level pozicije je najbolje aplicirati?
« Reply #14 on: 20/February/2014 »
Bezi od Image-a glavom bez obzira (http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=8133.0) pisao sam ovde a bice jos.

Samo Carnival i Princess u najgorem slucaju MSC. Image samo zeli da se predstavi kao "najjaca i najozbiljnija firma", ali je sve to sarena laza. Ako pratis put novca, shvatices da su Image fotografi najmanje placeni i da je to sto to ti daju "privilegije" tipa staff, single cabin na po nekom brodu, navodno brze promocije, samo kompenzacija za to sto ne placaju radnike, teraju ih da rade preko svojih mogucnosti, i konstatntno ih lazu.