Author Topic: Važno: MMR vakcinacija za nove zaposlenike kompanije Royal Caribbean Int.  (Read 23614 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Very important information for all new Hires C/M for Royal Caribbean International

From May 1, 2013 all new hire crew must receive the MMR vaccination from a public health agency or certified medical practitioner prior to joining any ship. 
(The MMR vaccine is an immunization vaccine against measles, mumps, and rubella (also called German measles).

In the event that any new hire crew member arrives without proof of MMR vaccination he/she will need to obtain the vaccine at the next port. 
Crew members who were told of this requirement prior to joining and still refuse the vaccine will be repatriated at their own expense.

ps

Regulativa otprije važi za Carnival i NCL
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Da, ja sam to dobila u uputama za medical pošto sam dobila Royal/Celebrity ili NCL.
E sad me zanima ako netko zna da li se to plaća nešto dodatno?? I ako da, koliko??  :rolleyes:

Offline Marti

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
  • When nothing goes right...Go left.
    • View Profile
Zar se nismo cijepili protiv toga na kraju osnovne škole?Ja znam da sam ja jedno cijepljenje  imala i na početku srednje škole ali se sada ne mogu točno sjetiti.
Ili treba se ponovno primiti cjepivo bez obzira na prethodna cijepljenja.
Ili što ako si prebolio jedno od tih bolesti?Imala sam ospice kao dijete.
“People of accomplishment rarely sat back and let things happen to them. They went out and happened to things.” - Leonardo da Vinci

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Poenta je u tome da se kompaniji mora doneti/dostaviti potvrda da je vakcina primljena. Nije bitno kada. Ako možeš iz svog doma zdravlja (ili gde već) da dobiješ tu potvrdu - rešen problem. Ako ne možeš, ne vredi nam što svi znamo da smo kao deca primili te vakcine, moramo ponovo da ih primimo da bismo dobili potvrdu.

Offline Marti

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
  • When nothing goes right...Go left.
    • View Profile
Što više ulazim u srž za rad na brodu to mi se sve više čini da se borim za ekskluzivan rad.  :???: Aj' nadam se da će se isplatiti.
“People of accomplishment rarely sat back and let things happen to them. They went out and happened to things.” - Leonardo da Vinci

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Trebalo bi te zdravstvene kriterijume i zahteve svi da razumemo i podržavamo... ne želimo mesecima da budemo zatvoreni u konzervi zajedno sa ljudima raznih nacija koji su došli sa ko zna kojih strana sveta sa ko zna kojim preležanim ili nepreležanim bolestima i mogućim zarazama i epidemijama.

Još od bivše YU, zdravstveni sistem je takav da su sva deca (osim ona van sistema, neki Romi npr.) kalendarom obavezne vakcinacije obuhvaćena MMR vakcinacijom. I gotovo je sigurno da su naše naknadne MMR vakcinacije za rad na brodu samo uzaludno bacanje para zarad potvrde.

Međutim, otkud znamo da li su npr. mali Indonežani dobijali te vakcine i da li će doći sa nekim virusom na brod? (izvinjavam se Indonežanima, uzeo sam ih samo kao primer nacije o čijem kalendaru vakcinacije pre 2 ili 3 decenije verovatno niko sa foruma ništa ne zna)

Na kraju krajeva, osim što međusobno treba da brinemo o svom zdravlju, nadležni brinu i o tome da li smo mi na brodu možda nosioci nekog virusa, pa ćemo idući od luke do luke da raširimo pandemiju.

OK, verovatno sam malo naivno sve ovo opisao, nije mi to struka, ali je bitno da jedna potvrda i za nas i za kompaniju znači manje glavobolje.

Offline Darus

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Danas sam se suocio sa tom mukicom :)) Problem kod nas u CG je taj sto se ta vakcina primala odvojeno do devedeset i neke (MR pa kasnije M) . Pa nigdje u zdravstvenim kartonima nas starijih od 20 god. ne stoji da smo primili MMR komb. vakcinu ...  oT

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Da, da, i mene je juce to obavestenje iznenadilo, nedelju dana pre ukrcaja, medjutim ne plasite se, lako se vadi. Odete do skolskog dispanzera, odeljenje za vakcinaciju, doktorica vas pita za godiste, potom pronadje vas karton, prepise u jednu knjizicu sve vakcine koje ste primili (izmedju ostalih i MMR, koju ste primili jos u osnovnoj) i to ponesete sa sobom, posao od deset minuta, nije vam potrebno da imate zdravstvenu knjizicu. E sada, ja sam uvek te neke ''srece'', pa se nesto zakomplikuje u poslednjem trenutku no;;; nisu mogli moj karton da pronadju, generacija 1987 je prosto iscezla  :waiting: tako da sam otisla do arhive i bucala po kartonima iz 1960 i neke i nasla svoj karton, tako da bez panike.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Danas sam se suocio sa tom mukicom :)) Problem kod nas u CG je taj sto se ta vakcina primala odvojeno do devedeset i neke (MR pa kasnije M) . Pa nigdje u zdravstvenim kartonima nas starijih od 20 god. ne stoji da smo primili MMR komb. vakcinu ...  oT

Haha pa nije to problem samo u CG, nego u celoj Jugoslaviji. Jednostavno tako smo vakcinisani/cijepljeni. Evo majka mi radi u domu zdravlja, kaze imas dve vakcine primljene 1987, ali ne i trecu protiv rubeola jer jednostavno
u to vreme se nisu primale vakcine protiv rubeola. Meni traze isto za RCCL sad MMR, poslali su mi  kao neki dokument kao dokaz da sam to primio... naravno sredicu da sam kao primio MMR iako nisam primio
protiv rubeola, kaze mi doktorka da je smesno sad u 26. godini primati vakcinu protiv rubeola :)
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
A sta ako je neko prelezao rubeolu?

Edit: nije glupo vakcinisati se ni u 30. ako si zensko, jer ako se pojavi u trudnoci moze ubiti plod.

Offline mornarac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 113
    • View Profile
Edit: nije glupo vakcinisati se ni u 30. ako si zensko, jer ako se pojavi u trudnoci moze ubiti plod.

Istina..ako si zensko  ;D

P.S. Meni jos u tom dokumentu pise da ako nemas dokaz o primljenoj vakcini mozes da im dostavis doznake da si imun na pomenute bolesti tako sto ti vade krv pa rade testove
i onda upisuju vrednosti neke.
Yesterday is history, tomorrow is a mystery...
But today, today is a God's gift, that's why we call it
the present :))

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Zašto jednostavno, kad može komplikovano. :hmm:

Jedino (u neku ruku) mogu da razumem one koji imaju fobiju od vakcine ili su poklonici teorija zavere u vezi njih.

Inače, nije nikakav problem dobiti vakcinu, prvi ili ponovljeni put. Završi se brzo i sve u papirima je čisto i zauvek rešeno. Čak ni ne boli, mada je to možda individualno.

Zauzvrat, analize krvi i traženje markera je složeniji i skuplji proces.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Da, lakse je ponovo primiti vakcinu nego dokazivati imunitet i slicne verovatno preskupe gluposti.

Ne shvatam proceduru. Da li se izvestaj iz skolskog kartona nosi na medical ili kako?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Da li se izvestaj iz skolskog kartona nosi na medical ili kako?

Tako je, to se odnese na medical, pa doktor/ka upiše u kompanijin obrazac.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Najsvežiji info: MMR vakcina je uvedena među obavezne tek od 1994. godine u Srbiji. Stariji je verovatno nisu primili. Cena je 1515 din. Ne boli. Ne zakazuje se.