Author Topic: Važno: MMR vakcinacija za nove zaposlenike kompanije Royal Caribbean Int.  (Read 23737 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Hm, par doktora mi je reklo da je ta vakcina bila obavezna još u vreme SFRJ. Jedino ako tokom onih mračnih godina početkom '90-tih nije postojala "rupa", možda je u tome stvar. -()-

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Ne znam, zaista, ja nisam rođena ovde, a karton vakcinacije mi je "nestao u akciji" tih 90ih. Preležala sam dve od te tri bolesti i ne mogu primiti vakcinu samo za treću, a da dokazujem imunitet...već smo diskutovali o tome. Jednostavnije mi je bilo da primim vakcinu, više zbog papirologije (žutog kartona) nego zbog imunizacije. Vrlo je diskutabilna, koliko čujem od nekih prijateljica koje imaju bebe. Možda je pritajeno zlo, a možda su to samo farmaceutski urbani mitovi i teorije zavere :D

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Ne bih previše da offtopičarim, ali prijateljice koje imaju bebe su inače priznati eksperti iz oblasti imunizacije i zdravstvene zaštite. :giggle:
Dok god ljudska vrsta živi sve duže i bezbrižnije, ja sam za vakcine. Nije bilo u tako davnoj istoriji kada su nas strašne bolesti satirale, a "prijateljice sa bebama" su to već zaboravile - što je verovatno i dobro, dosadno nam je, pa nam trebaju senzacije i teorije... u nekim drugim okolnostima bi te sa bebama prve trčale na vakcinaciju.

Priznajem da nisam objektivan - kad sam bio mali bolovao sam od nečega od čega bih u drugim vremenima, ili čak i danas u nekim zabačenim delovima sveta - umro u patnji. A zahvaljujući medicini evo me ovde, 3 decenije kasnije, plovim brodovima i kenj*m po forumima. :rofl:

Više se gine u saobraćaju... pa ne vidim da brižne mame izbegavaju automobile. Ili recimo dosta njih i puši, a za to se 100% zna da je štetno, tako da... bla truć.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Ahahaha, znaaaaam, sve razumem :D Samo prenosim šta čujem, a ozbiljne lične stavove više ne iznosim na forumima.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Meni su izgubili karton... kao da smo na divljem zapadu, sad moram cekati tjedan dana da mi u krvi izmjere razinu antitijela mmr cijepiva... :-[

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
I meni ga nisu mogli naci, samo trazis doktoricu da ti ispuni novi. 

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
kako ti može ispuniti novi ako ne zna koja si cijepiva primio?

update.

našao sam sam karton iako su mi u zavodu za javno zdravstvo rekli da je izgubljen jer im se nije dalo tražiti, tako da ako netko bude u sličnoj situaciji, neka se pokuša sjetiti gdje se zadnje cijepio i tamo ode tražiti nikako dati institucijama da to obave...

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Ne znam, vidila je datume u onom glavnom kartonu i ispunila novi kartoncic cijepljenja...

Kad ti je lijecnicki?

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
liječnički zakazujem čim cijepljenje riješim, pošto mi u kartonu ne piše da sam primio MMR, vadio sam krv da mi izmijere razinu antitijela MMR cijepiva, ako nalaz bude negativan onda se moram ponovno cijepiti... bezveze zavrzlame...  -()-

"It always seems impossible until it's done"

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Meni su u JNA zbičili injekciju u rame, krvarilo je par tjedana, imam ožiljak za cijeli život. A ni ne sjećam se protiv čega je ...  :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Berserker

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Poenta je u tome da se kompaniji mora doneti/dostaviti potvrda da je vakcina primljena. Nije bitno kada. Ako možeš iz svog doma zdravlja (ili gde već) da dobiješ tu potvrdu - rešen problem. Ako ne možeš, ne vredi nam što svi znamo da smo kao deca primili te vakcine, moramo ponovo da ih primimo da bismo dobili potvrdu.
Jesi li siguran da važi na Royal-u ta potvrda iz Doma zdravlja ili mora opet da se primi (na nekoj klinici ili institut Batut?) i dobije posebna potvrda sa sertifikatom?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Hmm, nisam se dobro izrazio - ne donosi se direktno kompaniji potvrda, nego doktoru koji vrši pregled. On će na kompanijinom obrascu, uz ostale rezultate i nalaze, svojim potpisom i pečatom da potvrdi da je vakcina primljena.

Offline Berserker

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Hmm, nisam se dobro izrazio - ne donosi se direktno kompaniji potvrda, nego doktoru koji vrši pregled. On će na kompanijinom obrascu, uz ostale rezultate i nalaze, svojim potpisom i pečatom da potvrdi da je vakcina primljena.
A doktor iz Bel Medic-a priznaje papir iz Doma zdravlja?

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pa naravno. Nije to papir iz seoske zadruge, nego iz medicinske ustanove. ;D