Author Topic: Gdje je najbolje parkirati?  (Read 3005 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« on: 04/October/2010 »
U pon idem u Rijeku, budući da nikad nisam bio autom u Rijeci, pitam vas gdje je najbolje parkirati? Ako znate, dajte neku adresu u neposrednoj blizini pa da ubacim u GPS.

dodatno pitanje: potvrdu ili knjižicu o cijepljenju protiv žute groznice i tetanusa moram imati na taj liječnički ili je to važno kod ukrcavanja?

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #1 on: 08/October/2010 »
Dakle doktor ti je kod velike trzice, u samom centru grada (ako i dalje mislimo na dr. Nikolica), kraj kazalista. Kada budes dolazio u centar, s koje god strane seskidao sa zaobilaznice, voziti ces se prema centru grada a u centru ces se voziti uz samu obalu u smjeru Splita kako bi dosao do kazalista/trznice/doktora. E pa sad, mozes se parkirati na tu obalu pa uz more produziti ravno kod doktora, mozes produziti do kraja obale pa malo dalje, pokraj kazalista i parkirati na velikom parkingu Delta (ne mozes ga fulati, na lijevo ti je od kazalista veliko otvoreno parkiraliste) ili mozes okusati srecu i probati parkirati pred samom ordinacijom sto ne bi preporucao posto dolazis ujutro a tamo je placa pa tako da parkinga nikada ujutro nema.

Ako zaglavis slobodno stani i pitaj za veliku placu i/ili kazaliste svi ce ti rado pomoci (osim ako si purger, tovar, zagorec, istrijan, janez, srbin, bosanac, madjar, talijan.... :P. ma salim se, rijecani su cool).   :)

Kada dodjes na placu ili kazalisni park, vidjeti ces da uz rubove kazalista na strani prema moru imas male slijepe ulice koje vode na van, onako svaki blok zgrada ima jednu ulicu(znam da zvuci zbrckano, kad dodjes i vidis ces skuziti) i u prvom tom prolazu, ako se ne varam(proslo je dosta od mog ljecnickog), ti je doktor. Ako nije, pogledaj u drugi do njega  ;)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #2 on: 08/October/2010 »
Međimurac je u pitanju, pa valjda ne bude problema s Riječanima :D

Ja planiram doći oko 8 ujutro, ali ako je plac tamo onda sigurno nebude mjesta. Spomenuo si "parking Delta" - jel to free ili? Nema frke ako se plaća, ali valjda nije kao u ZGu da svaka 2 sata moraš nadoplatiti parking.

Još da pitam "kazalište" koje spominješ - jel to HNK? Pa da nađem adresu i tako si olakšam preko GPS-a.

puno hvala na postu, pomogao si puno... nadam se da nekak bude.  :uzdravlje:

Offline Dario Zg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #3 on: 08/October/2010 »
mi jučer bili...dođi 7:45...vjeruj mi ;)

i mi smo pitali za "Transadria " zgradu i parkali se točno sipred...7kn po satu ti se plača...jbga...ak još neš  nije jasno-pucaj :D

i pregled,pluća i  Pomorska ti koštaju 1375kn
Očekivati od svijeta pošten odnos prema tebi jer si pošten, jest kao očekivati kako te bik neće napasti jer si vegetarijanac

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #4 on: 09/October/2010 »
je, kazaliste je ti je HNK... delta ti nije besplatni parking ali ti nije ni skup, mislim da je 4 kn(ako se ne varam, nisam bio sto godina) sat i pod rampom ti je pa se placa po odlasku. Ma ne mozes fulati ni da hoces. Da ne moram sutra u Istru uletio bi ti pa bi ti osobno pokazao gdje, kako i kuda za ljecnicki, slikanje pluca i za lucku kapetaniju (ako ti to treba).

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #5 on: 09/October/2010 »
je, kazaliste je ti je HNK... delta ti nije besplatni parking ali ti nije ni skup, mislim da je 4 kn(ako se ne varam, nisam bio sto godina) sat i pod rampom ti je pa se placa po odlasku. Ma ne mozes fulati ni da hoces. Da ne moram sutra u Istru uletio bi ti pa bi ti osobno pokazao gdje, kako i kuda za ljecnicki, slikanje pluca i za lucku kapetaniju (ako ti to treba).

ma hvala ti puno... pomogao si mi puno tako da nema frke. Budem na navigaciju stavio HNK i nekak bude. Javim se kad sve riješim. Živio.

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #6 on: 11/October/2010 »
Riješilo se i ovo. Došao ujutro nešto prije 8 sati, puna ordinacija budućih morepolovaca i poneki penzić. Do 9 se davala krv i urin, zatim radim EKG+vid+sluh+izdisaj kod sestre Violete (koja btw radi sto na sat). Nakon toga fino rendgen pluca u poliklinici Medico (100kn, promotivni CD gratis). Opet natrag u ordinaciju gdje malo čekamo na dva papira koji su nam potrebni za dobivanje pomorske knjižice. Jurimo brzo u lučku kapetaniju jer naravno rade samo do 12h. (radno vrijeme od 8-12 - go figure...) Iznenađujuže brzo rješavamo što moramo tamo. Imao sam sreću pa sam nabasao na "raspoloženu" tetu za šalterom koja me fino pitala da li želim da mi se knjižica pošalje na kućnu adresu; kolega pokraj mene nije bio takve sreće. :) I opet natrag do gospodina doktora gdje ispunjavam test da/ne i onda dalje čekamo. Uspijevam doći do doktora koji je sredio papire, poslao agenciji i rekao mi da je sve ok. Ali nisam još uvijek gotov jer sad moram čekati doktoricu koja će mi mjeriti krvni tlak, testirati motoričke sposobnosti, slušati srce, itd. Kad sam bio gotov prošlo je 13:30 i sav izmučen krenu sam put kući.

Cijene ste sve spomenuli, dakle radi se o svoti od 1375kn. Napomena za one koji idu odmah raditi pomorsku knjižicu - neka naprave fotokopiju osobne i tečaja D1, te ponesu dvije slike (kao za osobnu) i OIB/JMBG. Također doktor bi vas mogao tražiti karton o cijepljenju - to vam daje doktor opće prakse. U protivnome pripremite još 150kn.

Offline GRACE

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #7 on: 19/October/2010 »
Treba li se pomorska knjizica i zdravstveni pregled napraviti prije ili poslije intervju-a?? :embarrased:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #8 on: 19/October/2010 »
Treba li se pomorska knjizica i zdravstveni pregled napraviti prije ili poslije intervju-a?? :embarrased:

Nitko ti ne brani da napraviš prije, ali nema baš smisla. Za intervju ti ne treba.
Tek kad dobiješ posao, onda se bavi papirologijom.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline GRACE

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Gdje je najbolje parkirati?
« Reply #9 on: 19/October/2010 »
ok hvala