Author Topic: Medical je 1.200kn+150 cijepljenje ako treba + 100kn slikanje plu?a  (Read 1765 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sizygy

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Eo, bila ya u RI na lijecnickom.
Kad dodjete napomenite da trebate medical za Carnival (ili koju vec kompaniju idete) i pomorsku knjizicu.
Daklem potrebno je: doci na tashte! Za lijecnicki samo pare, osobna isk. + potvrda o cijepljenu MMR (ospice, rubeola,zausnjaci..); ukoliko nemate tu potvrdu od lijecnika opce prakse, onda cete platiti 150,00kn da vas cijepe kod dr Nikolic u Rijeci i dobijete vaccine book.
Bez toga nemoze biti kompletan medical da se posalje u kompaniju.

Medical je 1200,00kn+150,00 cijepljenje ako treba + 100,00kn slikanje pluca. Prvo vam uzmu krv i mokracu, zatim idete na razgovor kod lijecnika on tamo upisuje podatke dal bolujete od ovog onog itd. Dobivate uputnicu za slikanje pluca + mapu grada kako da dodjete u polikliniku gdje vas slikaju. Udaljeno je mozda 10ak min i lako za naci. Prijava je na prvom katu odmah na pultu kod zgodnih teta s osobnom isk.
Dobiva se uputnica i na redu ste za par minuta. Na tom pultu za prijavu dobivate i nalaze kroz max 10min nakon slikanja.
S tim nalazima idete natrag lijecniku i tamo dobivate neka dva papira s kojima idete na lucku kapetaniju koja je od dr. udaljena ni 5min hoda.
U luckoj kapetaniji vam treba: 60,00kn u keshu (ne biljezi!), kopija osobne isk. prednja i straznja strana, kopija potvrde o polozenom D1 i ti papiri od doktora. Trebat ce vam OIB i JMBG za napisati u nekom obrascu kojeg dobijete za ispuniti kad dodjete tamo. Zivcane su ako nemate kopije svega pa smo slusali bukvicu o tome zasto pobogu nam u agenciji ne kazu da to moramo donijeti itd... Ispunite obrazac gdje upisujete broj D1 potvrde, br lijecnickog nalaza, koja ste struka, adresa, JMBG, OIB ... Ako niste iz Zagreba probajte nazicati da vam posalju pomorsku knjizicu postom.
Ugl ne salju u ZGB nazalost. Slanje preporuceno postom se placa 15,00kn extra i dolazi na adresu u roku 5 dana cca nakon sto je gotova.
Pomorska je gotova u roku 7 dana, osim ako nemate neki datum polaska raniji od toga. Nakon sto obavite sve u luckoj kap. koja btw radi samo do 12h, onda idete ponovo kod dr gdje ispunjavate kratki 15minutni test inteligencije koji je doista lagan, zatim provjera vida i sluha, izdisaja, te opce motorike (zazmiri i ispruzi ruke, cucni pa se digni isl.), malo pricaju s vama neobavezno valjda da usput vide kakvog ste raspolozenja i motivacije za rad na brodu.. budite opusteni i veseli, skuzila sam da su tamo svi spaljeni i veseli pa za*****ancije moze biti na pretek ak se ne ukocite od straha.
Ne piti alkohol 24h prije i preporucam da pijete neke vitamine kako bi vam krvna slika bila sto bolja. Rekla mi je doktorica tamo da znaju biti losi nalazi zbog vrucine i znojenja pa fali elektrolita u krvi itd tako da vitamini ne skode, pogotovo malo zeljeza te piti dosta tekucine... Ako ste prosli krv, urin, alkohol, droge, psiho, audio i vizualni test te su vam pluca ok odmah salju nalaze u agenciju i kompaniju i you are ready for a next level :)
Savjet curama, mozete ici cak i za vrijeme menstrualnog ciklusa ako je bas nuzno, no  bolje ne jer vam se pojave tragovi krvi u urinu pa se onda svi cude. Napomenite da je o mjesecnici rijec i onda ce vam dr. izbrisati to iz nalaza da bude cisto (govorim iz osobnog iskustva).
No ako toga ima previse onda se mora ponavljati test (jednoj drugoj curi koja je dosla na pocetku ciklus; ja sam bila na kraju pa nije bio veliki bed). Nekima je bilo slabo zeljezo ili ostale stvari pa ce morat naknadno slati od doma nalaze krvi da se kompletira medical. Navodno treba potvrda koja ste krvna grupa. No kad sam im dala knjizicu davatelja rekli su da to ne treba njima vec to dr.opce prakse naknadno upisuje u pomorsku knjizicu.
Znaci trebat ce vam kasnije. Ako nemate, mozete traziti uputnicu za dijagnozu krvne grupe no mislim da to svi gradovi nemaju (npr Cakovec mora ici u Varazdin isl) i moguce ako nemate dopunsko da se placa. No uvijek mozete dati dobrovoljno krv pa dobijete knjizicu s krvnom grupom za djaba ;)
Samo nemojte to raditi neposredno prije lijecnickog jer je bilo takvih ljudi pa im je krvna slika bila losa zbog toga pa ce morati ponavljati.
Mislim da je curka davala krv  2-3 dana prije pregleda.. nisam ziher.. i to e to. Nije bed, obavi se sve od cca 8h od kad primaju pa do 13,30h.
Toliko je nama trebalo sa svim cekanjem na red.
Aman sam stigla na vlak nazad u 13.40h  :run: eto, djeve i momci svako dobro i opusteno...  ;)