Author Topic: Da li mogu raditi na brodu sa 36 godina kao purser?  (Read 7580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Pozdrav svima na forumu. Imam pitanje u vezi posla Purser.

Za otprilike mesec dana punim 36 godina i hteo bi da znam da li mogu raditi kao Purser s obzirom da imam 3 godine radnog iskustva u Hotelu na recepciji?
E sad, ako npr. ne mogu ici za Pursera zbog godina ili mozda ne mogu otici na prvi ugovor kao purser,jer trebam vec neko radno iskustvo na brodu za pursere,za koji posao onda mogu aplicirati s obzirom da radim na recepciji i da imam 35 godina sto je i pos. voz tako reci za odlazak na brod?
Jel se to isto odnosi na primer na Floor supervisor kao krajnja metoda?

                                                                                                       

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ne znam ti odgovoriti na sve što si pitao, ali ti znam reći da ti za posao pursera ne treba neophodno brodsko iskustvo... govorim iz ličnog primera jer sam dobila tu poziciju a nikad nisam radila na brodu. Trebaju ti jezici (engleski plus bar još jedan strani) i prethodno iskustvo u sličnim poslovima. Good luck!
Though she be but little, she is fierce!

Offline internet

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Ok hvala na odg. E sad mi reci ako nije potrebno iskustvo, koja su ti pitanja bila postavljena na interview?

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Ok hvala na odg. E sad mi reci ako nije potrebno iskustvo, koja su ti pitanja bila postavljena na interview?

Postavljaju ti standardna pitanja, zašto želiš da radiš na brodu, zašto njihova kompanija, šta po tebi rade purseri (ili kako se već zove pozicija, to zavisi od kompanije do kompanije), zašto su te pozicije jedne od najbitnijih (jer si uvek prvi kontakt sa gostima i ti si taj koji je u direktnoj komunikaciji sa njima i na osnovu kojeg oni stiču prvi utisak i kompletan dojam o ozbiljnosti i predusretljivosti kompanije), da li si imao iskustva u radu sa ljudima i kakvog (tu ti prođu kroz CV i pitaju o poslovima po par pitanja, ništa posebno... mene čak nisu ni pitali za hotel u kome sam radila, više su se fokusirali na moja druga radna iskustva). Eto, moja iskustva sa intervjua su dosta opuštena, mislim da im je jako bitna harizmatičnost i nivo engleskog za pursere.
Though she be but little, she is fierce!