Author Topic: Budimpešta, radim D1 i D2, Cena je 300 EUR + 50 EUR za prvu pomo?  (Read 3916 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Evo druze ja sam trenutno u Budimpesti i radim D1 i D2, tako da ti je to najpouzdanija informacija.
Cena ti je 300 EUR + 50 EUR za prvu pomoc. Ljudi rade fantasticno sve, zaista su OK. Polazu se testovi ali nema sanse da ne prodjes i to ti lik odmah kaze. You paid, so you will pass. Nema mnogo smaranja i mislim da neces naci nigde povoljnije i bolje.
Radi se jedan dan od 8 ujutru do 8 uvece i drugi dan je do 3 posle podne. Smestaja imas u okolini koliko hoces i krece se od 8 evra noc.

Ja sam sad u Hostelu BROADWAY u samom centru Peste u apartamanu i kostalo me je bagatela. Doduse, poveo sam druga i drugaricu zarad zabave i ostajemo pet dana.
Sve mozes da odradis sa samo jednim nocenjem. Najlakse ti je da odes na booking.com i odaberes smestaj. Ako ti je hostel OK varijanta, onda lepo dodji ovde posto je skroz fino... Cena je 9 evra za noc za hostel varijantu.   Inace, za zurke je Pesta fantasticna!!!!!!!!!!!!!!

http://www.booking.com/hotel/hu/broadway-hostel.en-us.html?sid=4ed81fed04211165e2f224a008e53973;dcid=1
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Budimpešta, radim D1 i D2,
« Reply #1 on: 09/February/2013 »
Cisto da pojasnim te cene sa sajta: 

The fee /person  is 270 EURO + 27% Vat for the course. /4 certificates/ +
+ Elementary First Aid training is an additional + 50 EURO. (MERENYI
Hospital)


Ti ne placas taj VAT vec samo 270EUR.  Iz nekog razloga su ljudi koji idu preko Dragane za Global Shipping placali 300 (ne znam zasto). Plus 50 EUR za First Aid.
VAT od 27% (72.9EUR) placas samo ako hoces madjarski racun. Dobijas racun na engleskom svakako...
Treba ti samo dokument i 6 fotografija...

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline tufica

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Budimpešta, radim D1 i D2,
« Reply #2 on: 09/February/2013 »
e to mi reci.... imash pice za sve ovo...  Hvala...


ps.. lepo sam rekao ce se javi chief....  :yeah:

Offline Gung-ho

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Budimpešta, radim D1 i D2,
« Reply #3 on: 30/April/2013 »
Cisto da pojasnim te cene sa sajta: 

The fee /person  is 270 EURO + 27% Vat for the course. /4 certificates/ +
+ Elementary First Aid training is an additional + 50 EURO. (MERENYI
Hospital)


Vratio sam se iz Budimpeste juce i cena za STCW 95 je tacna, i kao sto je rekao wolfns tacno je da Vam na pocetku kursa kazu: "You paid, so you will pass." Ali je isto tako cinjenica da predavaci vise puta ponove: Sta je ovo ili sta je ono. Tako da nije bas samo da je pro forme, ali jeste samo teorijski. Mada je recimo, meni i ljudima iz moje grupe bilo vazno da sto vise stvari naucimo, jer uvek postoji ono pitanje: Sta ako se stvarno nesto desi ili ako stvarno treba nekome da pomognem ili meni neko da pomogne.

Drugo, nisam isao preko nijedne agencije, naprosto - ne zelim da placam nikome, nesto sto mogu sam da obavim.Sto se tice Hostela to isto nije problem. Ima ih nekoliko u krugu tog centra.

Ako nekome treba sajt centra, kako bi sam zakazao trening i raspitao se o jos nekim informacijama sajt je:
http://gs-poseidon.hu/13.php




Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
tacno je da Vam na pocetku kursa kazu: "You paid, so you will pass." Ali je isto tako cinjenica da predavaci vise puta ponove: Sta je ovo ili sta je ono. Tako da nije bas samo da pro forme

veruj  mi,u poredjenju sa ostalima, oni su smesni. Kada sam otisao u Englesku na advanced treninge ovi su se uvatili za glavu kad su videli sertifikat iz Peate i kad su culi sta i kako smo radili tamo. Morali su da prodju opet sve samnom na brzinu da bi mogli da rade advanced trening, nije im bas bilo drago :-) .

Sustina je da dobijes papir za male pare. Sve to sto se na bejziku nauci ces milion puta ponoviti tokom rada na brodu. Ako treba Advanced da radis, gledaj da izaberes neku ozbiljniju skolu.

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ivicapivica1

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Zna li netko da li je moguce sa certifikatima koje izdaje Poseidon izvaditi pomorsku knjizicu u RH? Pise na njihovom web-u da u Srbiji nije moguce. Poslao sam im upit i napisali su mi da nemaju pojma. Jel netko bio, probao?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Zna li netko da li je moguce sa certifikatima koje izdaje Poseidon izvaditi pomorsku knjizicu u RH? Pise na njihovom web-u da u Srbiji nije moguce. Poslao sam im upit i napisali su mi da nemaju pojma. Jel netko bio, probao?

Srbija je posebna prica.. oni su totalni idijoti u kapetaniji. U Srbiji priznaju u BG kapetaniji samo sertifikate koji su izdati od strane pomorske uprave, odnosno kapetanije negdeu EU. Ne priznaju trening centre. Totalna glupost. Ako je trening centar STCW akreditovan, nema razloga da se ne priznaje.

Sto se HR tice, da odgovorim na tvoje pitanje, da, priznaju ertifikate iz Budimpeste. Moraces ih zavesti u HR sistem u kapetaniji. Ja imam sve sertifikate van HR, a polagacu brevete u Splitu. Sve strane sertifikate (Madjarska, Engl, Holandija) sam predao u kapetaniji i oni su ih ubacili u sistem preko Zagreba.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced