Author Topic: Polaganje STCW-a u Sloveniji  (Read 16080 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Polaganje STCW-a u Sloveniji
« on: 09/February/2013 »
super, ja sam uvek za pice... Pitaj ako ti sta jos zatreba.

Evo ti za tvoju informaciju detalji za polaganje u Sloveniji. Ovo organizuje covek iz Brodarske skole u Beogradu posto su oni izgubili pravo da rade ove obuke. Meni je Budimpesta bolja u svakom smislu...

Obaveštavam vas da će obuka po STCW u Portorožu (Slovenija) početi 18. Februara i trajaće  do 20.02.2013.
Podsetnik elemenata troškova i organizacije kursa možete videti u nastavku.
Obuka za prvu pomoć održaće se u Školi za brodarstvo, brodogradnju i hidrogradnju, Miloša Pocerca br.2 Beograd u trajanju od dva dana I to 14. I 15. Febr.
sa početkom od 15h.

Troškov kursa:
1.       Kurs prve pomoći u trajanju 2 dana, koji se održava u Beogradu (Brodarska Škola, Miloša pocerca 2) u organizacijji Crvenog krsta......3.000,00 dinara.

2.       Bazic Course, Trening Centar u Portorožu........300,00EUR

3.       Ispit u Kapetaniji Koper...............55,00 EUR

Organizator nudi i smeštaj u đačkom domu sa doručkom......23 EUR/dan
Troškove putovanja  Beograd-Portorož-Beograd snosi kandidat.
Ovo bi bili okvirni troškovi.
Kandidat mora dati na uvid samo dokument identifikacije (LK ili Pasoš).

 
 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline profireklam

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #1 on: 13/May/2013 »
Da li mozda znas neke sveze informacije vezano za polaganje ,ili mozda neki sajt ili kontakt?Hvala

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #2 on: 17/May/2013 »
ja sam polagao u Budimpesti ...

G.S.POSEIDON
Maritime Training Centre
HUNGARY,Budapest
H-1052 Károly str. 18
Tel:  +(36-1) 317 5250
Fax: +(36-1) 266 7522
Mobil: +(36)-20-9809954
http://gs-poseidon.hu
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #3 on: 18/June/2013 »
Kontakt osoba u brodarskoj skoli( Beograd) cini mi se kap.Mirko Rebselj( ili Rebelj)
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline GagiKv

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #4 on: 20/January/2014 »
Evo danas dobih mail iz Brodarske i glasi ovako :

"Poštovani

s obzirom da trenutno nije moguće obaviti obuku,  kao ni ispit za ’’Basic Course’’ u Srbiji, mi organizujemo polaganje navedenog ispita u Sloveniji (lučka kapetanije Koper).
Procedura je sledeća: konsutacije (obuka) se obavlja u Beogradu u trajanju do 5 dana, kada se nakog toga kandidat upućuje u Koper na polaganje ispita. Boravak u Sloveniji je samo jedan dan (jedno noćenj) u đačkom domu u Portorožu.
Svi kandidati koriste skriptu koja je na srpskom jeziku. Polaganje pred komisijom može biti na srpskom ili engleskom jeziku ukoliko ne znate slovenački. Od dokumetana vam je potreban samo pasoš ili lična karta.

Troškovi: 445 EURA u dinarskoj  protivrenosti po srednjem kursu na dan uplate. Plaćanje se vrši preko računa (NE u gotovini).
Troškovi uključuju SVE osim puta u Sloveniju.
Predavanje će se održati u nautičkom kabinetu Brodarske Škole,ul. Miloša Pocerca 2, Beograd.
O terminu nastave ćete biti blagovremeno obavešteni. To zavisi od broja prijavljenih  kandidata.(oko 10).


Toliko ,očekujem mail i iz Vojne Akademije ,jer sam načuo da njihova licenca još važi.......

Offline Gia

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 122
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #5 on: 20/January/2014 »
Imas obuku u Bijeloj,to ti je malo mjesto pored Herceg Novog,a ispit se polaze u Kotor ,dan posle slusanja zadnjih predavanja.Organizuju predavanja svakih 15/ak dana.


http://azalea-maritime.com/
Nikad ne dijeli djevojci kompliment u vezi njenih brkova,ma koliko god bili fantasticni

Offline Sobchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 217
    • View Profile
  • Country: BiH
  • Company: Viking Ocean Cruises, Seabourn Cruise Line, Cunard Line
  • Recruitment Agency: Kouzon, Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #6 on: 23/December/2014 »
Jel vama kompanija refundirala troškove polaganja STCW-a?
Viking Star, Seabourn Sojourn / Quest, Queen Mary 2

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #7 on: 24/December/2014 »
Jel vama kompanija refundirala troškove polaganja STCW-a?

Cenim da to jako zavisi od kompanije i pozicije.

Meni su oni trazili da polazem basic i advanced i oni su sve platili (smestaj, kursevi, hrana, put + dnevnice za dane provedene na treningu). To je za oficire pravilo za Princess, al mislim da za crew/staff ne placaju posto nije obavezno za kompaniju jos uvek da sav crew ima STCW (njih nije briga ako je tebi potrebno za pomorsku ili sta vec).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #8 on: 04/April/2017 »
Danas sam (napokon) podigla pomorsku iz Kapetanije. Basic safety training smo polagali u Sloveniji, a preko Brodarske škole u Beogradu.

 Obuka obuhvata Basic, Security Awareness i Designated Security Duties.  Proces je sledeći: obuka se odvija u prostorijama Brodarske škole, u trajanju od 5 dana, popodnevni sati.
Nakon prvog dana, o terminu sledećeg dana, kandidati se međusobno dogovaraju (kod nas je to uvek bilo u pola 3).
Treći dan obuke, dolazi devojka iz Crvenog krsta, i drži predavanje iz prve pomoći, koje traje oko 6 sati. Nakon toga vam podeli pitanja, i krećete sa testom, koji traje kratko.
Mi smo svi prošli (mislim da je nemoguće ne položiti), i dobili diplomu i potvrdu o pohađanju kursa iz prve pomoći. Ti papiri će vam kasnije trebati, kada odete u Sloveniju.
Poslednji dan kursa, predavač vam daje tri potvrde, koje takođe nosite sa sobom u Sloveniju.

Nakon petog dana, ide se u Zagreb na lekarski pregled, koji mora biti iz Eu, jer Slovenci priznaju samo takav.
Taj lekarski košta oko 80e, a sa sobom ponesete osnovne nalaze krvi i urina, koje uradite bilo gde. Manje-više traje kratko, i kreće se za Koper.
Mi smo se organizovali među sobom za put, tako da su dva momka krenula kolima (40e sa svim putarinama po osobi).
U Koperu smo rezervisali hostel, (30e po osobi za dva noćenja).
Sutradan smo oko 9 bili u kapetaniji Kopra i tu platili 121e za administrativne takse oko polaganja treninga, a u 15.30 smo imali ispit.
U ispitnoj komisiji su bili tri kapetana, i tražili su znanje, no, opet ono osnovno.
Ja sam polagala za yacht stewardess i bili su blagi, ali momke koji idu na teretnjake kao kadeti, su ispitivali dosta.
Najviše obraćaju pažnju na slučajeve opasnosti na brodu i protivpožarnu zaštitu (mada ljudi koji su već radili na kruzerima i teretnjacima, to sve znaju iz vežbi koje su im obavezne na brodu). Ispitivanje traje otprilike 10 minuta po kandidatu. Suvišno je reći da smo svi prošli.
Sutradan, dakle drugi dan u Kopru, posle 10 ujutru smo otišli po sertifikate, odjavili se iz hostela, i krenuli put Srbije.

Troškovi oko celog tog putešestvija su 350e za trening u Bgd-u, 80e za lekarski u Zg, 40e put, 30 hostel i 120 takse u Kapetaniji. 
E, kada se vratite u majčicu Srbiju, odete u kapetaniju, i tamo vam kažu da oni ne priznaju lekarski iz Hrvatske, nego ga morate uraditi u tačno određenim klinikama.
Ja radila kod dr. Ristića na Novom Beogradu, ujutru dala krv i urin, a ostatak pregleda mi bili zakazani za 14h. Mora se zvati i zakazati termin.
Ne treba zaboraviti da im naglasite da vam treba i nalaz krvne grupe. Taj izlet je koštao 11650 din, dakle malo ispod 100e. Ovo je cena za moju poziciju.

Ako ste u škripcu sa vremenom, kao što sam ja bila, pre odlaska na Novi, predala sam sertifikat BST kod sudskog tumača na prevod i overu (samo takav priznaju u kapetaniji).
 Našla sam kancelariju na Terazijama 38, jedan papir je koštao 1150din, i bio je gotov u toku dana (ali morate da im kažete da ste u žurbi).

E a u kapetaniji Beograd... teta iza šaltera je insistirala na potvrdu o POSTUPCIMA U SLUČAJU OPASNOSTI NA BRODU, i ništa više! Džaba moja objašnjenja da je taj prokleti postupak već sadržan u Basic-u. Onda sam tražila da razgovaram da nekim od nadređenih, i naravno, teta je bila neupućena, i nadrndana.

Za pomorsku kod nas u kapetaniji su vam potrebni izvodi iz državljanstva i matične knjige rođenih, lekarski izveštaj, overena kopija BST sertifikata, pomorska knjižica (kupuje se u Službenom glasniku), fotokopija lične, dve fotografije 3x3,5, i uplatnica u iznosu od 2330din, a u slučaju da imate fotokopiju stare pomorske, onda je 1140din. A pre svega su vam potrebne džedajske vrline.
Post je možda malo dug, ali sigurna sam da će nekome biti od koristi.  Ako neko ima neka dodatna pitanja, tu sam.
 

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #9 on: 05/April/2017 »
ladanlad, jel ste imali vježbu u bazenu sa okretanjem lajfrafta i to ..  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #10 on: 06/April/2017 »
 ""]]
Pošto se predavač zbunio sa datumima, počeli smo sa obukom dva dana kasnije, u četvrtak, dan kada je bio termin za bazen... Isto tako smo i požar gasili, usmeno... Sva sreća pa smo gledali filmiće o tome...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #11 on: 06/April/2017 »
 :facepalm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #12 on: 07/April/2017 »
Koliko sam ja upucen, mnogo je trening centara koji radi Basic STCW bez bazena i gasenja pozara. Kako su mi u Engleskoj objasnili, to je dozvoljeno po pravilu jos od 2012-te godine kada su pocele da vaze promene u STCW pracene Manila izmenama, ali se jace institucije opredeljuju da i dalje rade kompletnu obuku po starom.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #13 on: 10/April/2017 »
Ja sam za to da svi rade po starim propisima. Jer ako meni zatreba okretanje splava, ovako iskusnoj, biće to poslednji put da mi išta zatreba.

Offline kiki29

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #14 on: 20/April/2017 »
Danas sam u luckoj kapetaniji dobila informacije sta mi je sve potrebno za Seaman book i, izmedju ostalog, pomenuto mi je da se taj STCW moze polagati u Sloveniji ili Hrvatskoj jer kod nas vise ne moze, a sada ste mi vi to i potvrdili.
E, sad, mene zanima kako se uopste prijavljuje u Brodarskoj skoli za to, da li imaju odredjene termine i sl.
Prilicno mi je hitno, naime posao na jahti sam vec dobila, ali moram pribaviti potrebne papire, izmedju ostalog i Seaman book, kao i radnu vizu za Grcku nakon sto pribavim ovo prvo.Sve to iziskuje vreme kojeg, kao sto rekoh, i nemam previse, a nije mali ulog u pitanju, pa zato i pitam: za koliko vremena bih ja to sve realno mogla da zavrsim? Da se ne uplicem previse ako ne mogu da stignem u roku od nekoliko nedelja...
Hvala unapred na odgovorima