Author Topic: kmccrecruit, preko njih sertifikati duplo jeftinije, da li je to validno?  (Read 3485 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Pozdrav, stupio sam u kontakt sa agencijom kmccrecruit . I oni mi traze jos neke  sertifikate, ''crissis managment'' i ''rescue boats i rafts''.
Sad pitanje je posto mi daju soluciju preko njih gde ispadne duplo jeftinije, da li je to validno? Ja sam se uvek vodio time koliko para toliko muzike, jos da napomenem da nema polaganja, samo da posaljem novac i podatke. Svaka pomoc je dobrodosla...

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Provera STCW
« Reply #1 on: 11/November/2017 »
Verovatno je validno. Ne znam tu agenciju, pa ne mogu da kazem 100% sa kim saradjuju za STCW, al ako nije neka spam fora, onda verovatno izdaju ciste papire.

Kao sto brodovi plove pod raznim zastavama kako bi dobili neke olaksice, tako se i STCW izdaje u nekim drzavama gde nije potrebno kapetanijsko polaganje i moze cak samo da se plati. Neki to zavrse preko Skajpa za 10 minuta, neko ide 5 dana na kurs.... Nista ih to ne cini manje ili vise validnim u sustini, dok god nadlezna institucija te drzave to dozvoljava...

Svaki naredni poslodavac naravno zadrzava pravo da ti ne prizna neki sertifikat bez obzira sto je legitiman STCW. Princess na primer priznaje basic safety odakle god, al ima posebne kriterijume za sve advanced sertifikate, visoku voltazu i slicno. Kao kad neko zavrsi drzavni a neko privatni fakultet... Oba su legitimna, samo sto pola firmi kod nas nece da zaposli ljude sa odredjenih privatnih fakulteta.

Isto kao kad se STCW radi na brodu. Mnoge kruz kompanije imaju svoj registrovani trening tim koji je licenciran od strane neke drzavne  administracije da izdaje legitimne STCW sertifikate. Bez obzira na njihovu zakonitost, uglavnom nece biti priznati od strane ostalih.

Dakle, ako ce ti oni dalje naci posao, nema razloga da ne uzmes njihiv STCW. Pogotovo sto je to Entertainment, nije da ce ti trebati dalje ti STCW sertifikati za dobijanje CoC-a ili nesto slicno...


No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Hvala na odgovoru, nego mi je malo cudno zato sto mi traze da izvadim i proficiency in Survival Craft and Rescue Boats, a ja idem za konobara. U pitanju je nova kompanija, Bahamas Paradaise Cruise Line i regruteri Karen Maybury Creative Connections "RECRUITMENT.
Samo sve mi je to malo sumnjivo, doduse, ja sam konkurisao preko allcruise jobs pa zato nisam bas siguran.  -()-
Za to da moze da se radi na brodu znam, vecina mojih sertifikata je sa NCL-a  :D
A takodje postoji post o ovoj kompaniji ali niko nema nikakav info, i kompanija i agencija imaju tipa 1 god rada. :airquotes:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da, izgleda da je nova, ali sve njene reference po internetu izgledaju u redu .. ima izlistanu adresu, telefon, ..pošteno lice ..  :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Postovanje Sefe, ma video sam da se i regruterka pojavila na forumu nego mi sve to malo smrdi. Agencija je iz UK,  ona mi rece da je u Francuskoj a na forum se prijavila da je iz Holandije  :hmm:. Vec su me iscimali za sve ostale papire lekarski itd i vec sam preko njih izvadio Crissis Managment. Prvo mi rece da je tip iz Paname, ja treba da uplacujem nekome u Spaniji (Western union) i stigo mi sertifikat sa Malte oT
Tako da sam sve to stavio na hold i sad cekam da dobijem neki savet :D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ma da, ne bi bila prva koja je složila web stranicu, ošišala brdo ovaca i onda nestala ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ma da, ne bi bila prva koja je složila web stranicu, ošišala brdo ovaca i onda nestala ..

Istina. Kontqktiraj mejlom direktno kruz kompniju pa pitaj za legitimnost agenta. Ne moras koristiti pravo ime da ti se nebi vratilo o glavu...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Ista sitacija.Hoce da uradim STCW preko neta.Neka agencija u panami radi te sertifikate.I ja da upaltim preko monigrama  a oni ce poslati papire na mejl valjda.sta mislite o tome?Nekako mi je sve bez informacija.I agenicja i kompanija.

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Hvala na odgovoru, nego mi je malo cudno zato sto mi traze da izvadim i proficiency in Survival Craft and Rescue Boats, a ja idem za konobara. U pitanju je nova kompanija, Bahamas Paradaise Cruise Line

Na nekim kompanijama je za life boat evacuation zaduzeno hotelsko osoblje, pa samim tim moze biti da konobar vozi lifeboat u slucaju evakuacije.
Na Princess je to inzenjerija uglavnom, al mislim da je na HAL-u Entertainment ako se ne varam (ako nije HAL, jeste neki od Carnivalovih brenodva...)

Ista sitacija.Hoce da uradim STCW preko neta.Neka agencija u panami radi te sertifikate.I ja da upaltim preko monigrama  a oni ce poslati papire na mejl valjda.sta mislite o tome?Nekako mi je sve bez informacija.I agenicja i kompanija.

Ma nije to nemoguce, kao sto rekoh, ima raznih shema za taj STCW nazalost pa se moze eto samo platiti i dobiti.

Nekako mi je sve bez informacija.I agenicja i kompanija.

Pa kompanija postoji, to sigurno i brodove imaju...tako da, oni su legit. Ja bih pozvao telefonom i proverio agenta... Imas i LIVE CHAT na sajtu, mozes i to da probas. Ja sam probao, ali ne odgovaraju (verovatno zbog vremenske razlike).

No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Pa kompanija postoji, to sigurno i brodove imaju...tako da, oni su legit. Ja bih pozvao telefonom i proverio agenta... Imas i LIVE CHAT na sajtu, mozes i to da probas. Ja sam probao, ali ne odgovaraju (verovatno zbog vremenske razlike).
[/quote]
I slao mejl i pisao na chat niko nista ne odgovara..Ali cu ipak probati,rizikovacu pa vam javljam.Vec je otisao preko njih ovaj nas duledule valjda nije neka prevara.

Offline ft1p

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 106
    • View Profile
Da se javim posto sam sve zavrsio.Sve je regularno bilo,nije prevara.zena(regruter) je samo htela da pomogne.Ponudila mi je preko agencije u Panami da uradim 4 sertifikata za 820$.Ali sam nasao preko agencije u Tunisu(saradjuju sa Kouzonom)oni i izdaju sertifikate njima koliko sam razumeo.Oni su uzeli 700e + 60e western union uzeo.Imao sam kao neki test preko neta 15tak minuta i to je to.Za 2 dana sve zavrseno,papiri stigli za 5.

Offline duledule

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Izvinite ljudi nije mi prikazao telefon ovu prepisku, msm regularno je za ovu kompaniju, vrv ti neka druga nece priznati. I ti iz paname su kao na pijaci, mozes da se cenjkas, mogao si da ima kazes imam 500 ako moze i proslo bi sigurno. Ili kao moj cimer, zavrsis to u fotoshopu i posaljes.
Ovde nista ne proveravaju

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Joj koja banana od Flag Stejta...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced