Author Topic: Polaganje STCW-a u Sloveniji  (Read 16073 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #15 on: 20/April/2017 »
Kiki, mi smo počeli 23. marta, a  31. su nam sertifikati bili u rukama. Mene je uhvatio vikend i nespremnost, i još smo imali jedan dan off na treningu,  i za sve je bilo potrebno 13 dana (tebi će manje ako te ne uhvati vikend, i ako odradiš lekarski u međuvremenu).
Problem sa Brodarskom školom je što se termini nikada ne znaju unapred, jer uvek traže dovoljan broj kandidata. Pretpostavljam da je sledeći termin krajem aprila, ali svakako ih kontaktiraj.

MSc Mirko Rebselj, master
Mail: periskop@eunet.rs
Phon:+381 64 113 6430
Mirko je predavač, profesor u školi i kapetan duge plovidbe..., i odmah mu šibni mejl, kako bi ti što pre odgovorio. (nije baš ažuran...)
Ako te zanima još nešto, tu sam.

Offline kiki29

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #16 on: 20/April/2017 »
Hvala ti mnogo
Nemas pojma koliko mi znaci svaka info iz prve ruke
Krecem u "akciju" i javljam ishod
Hvala jos jednom i pozelimo mi srecu  :plovim:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #17 on: 22/April/2017 »
Za polaganje u Sloveniji kontaktiraj Mirka iz Brodarske skole u BG pa se raspitaj za termine polaganja.

MSc Mirko Rebselj, master
Mail: periskop@eunet.rs
Phon:+381 64 113 6430

Za polaganje u HR ima mnogo opcija, moras kontaktirati trening centre direktno po primorskim gradovima da vidis ko ima prvi slobodan termin i kada je polaganje u Kapetaniji.

Ima gomila centara, najvise u Splitu, Sibeniku i Rjeci... Ja sam ih redom zvao kad mi je trebalo i uskocio u prvi slobodan termin.


Proveri odma sa njima da li imaju i polaganje u Kapetaniji vec zakazano odma posle termina, posto se zna desiti da imaju tecaj, al da polaganje ne bude odmah...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline kiki29

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #18 on: 24/April/2017 »
Kontaktirala sam Mirka, prvi termin obuke je 09.05. a polaganje u Kopru 18.05. To mi je vec knap (posto na poslu moram biti do kraja maja), prijavicu se i nadati da ce biti dovoljan broj kandidata jer je sledeci termin 23.05. a to mi je vec kasno.
Nije mi objasnio gde se prijavljuje i je l uplata ide odmah, ako znate, mnogo bi mi znacilo da mi kazete.Ako ne, otici cu direktno u Brodarsku skolu i raspitati se.I u vezi sa tim zdravstvenim pregledom, zasto u Hr ako moze i u Sloveniji i gde ici tamo?
Hvala svima, ogromna ste pomoc
Pozdrav

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #19 on: 26/April/2017 »
Kada mu se javiš mejlom u kom kažeš da si zainteresovana, Mirko će ti poslati tabelu koju popuniš i pošalješ je nazad. Imaš opciju da radiš lekarski u Sloveniji, ali to moraš da mu naglasiš, jer to podrazumeva da moraš ići dan ranije u Slo, dok se ovaj u Hrvatskoj završi za dva sata svi. I u Sloveniji lekarski traje duže jer rade pretrage kao kada radiš lekarski za pomorsku. U Hr su to osnovne pretrage. Uostalom, jednom kada ga kontaktiraš mejlom, on će te obaveštavati šta i kako.

I kao što ti je Wolfns rekao, kontaktiraj sve centre, ubaci se u prvi termin, da ne bi bacala graške hoće li se skupiti dovoljan broj ljudi u Brodarskoj.
I odradi lekarski u Bg-u u međuvremenu, da ne gubiš vreme.
P.S. Kapetanija ne priznaje sertifikate iz Mađarske.

Offline kiki29

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: N/A
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #20 on: 02/May/2017 »
Hvala mnogo na svim odgovorima
U medjuvremenu sam otisla direktno do Brodarske, porazgovarala licno sa gsn Mirkom i prijavila se na licu mesta.Ne bi trebalo da bude problema sa ovim terminom 9.5. jer izgleda da ima dovoljno zainteresovanih
Javljam sta se desava
Hvala vam jos jednom

Offline Milenicamicacica

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Costa Cruise
  • Recruitment Agency: Riv agency
  • Job Title: Shop assistent
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #21 on: 03/May/2017 »


Nakon petog dana, ide se u Zagreb na lekarski pregled, koji mora biti iz Eu, jer Slovenci priznaju samo takav.
Taj lekarski košta oko 80e, a sa sobom ponesete osnovne nalaze krvi i urina, koje uradite bilo gde. Manje-više traje kratko, i kreće se za Koper.

Cao! :) da li mozes da napises koji se nalazi rade i kako izgleda lekaraki u Slo?
Hvala! :)

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #22 on: 09/May/2017 »
Radi se psihotest, pa razgovor sa psihologom, pa spirometrija, pa sluh, pa vid, paaa EKG, paaa nisam sigurna da li još nešto, i na kraju razgovor i pregled kod opsteg lekara. To je lekaraki u ZG, u BG je detaljniji i ozbiljniji.

Offline MarinaMarina

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #23 on: 28/June/2017 »
Pozdrav,  imam ja nekoliko pitanja...Prvo - meni je STCW koji sam prvi put dobila 2006  ( i bio unlimited ) pa obnovila 2015. sada vazio do kraja 2016. Znaci - istekao...U Kapetaniji su mi sturo i vrlo neljubazno rekli da mora da se uradi -  " refresment "...samo tako bez nekog objasnjenja ni gde ni kako...Dakle - ili da odem opet do njih - pa da reskiram da mi opet ( neljubazno) i s"vrata kazu nesto kratko - ili da mi neko ovde objasni sta bi to znacilo...Predpostavljam - posto sam obuku jednom prosla - da to znaci samo - polaganje...? Drugo - zasto mora da se odradi taj lekarski pregled u Zagrebu pre polaganja ? To mi nikako nije jasno...Zar lekarski nije neophpdan da bi se overila pomorska knjizica? Sta ce za polaganje ispita...? I tako u beogradskoj Kapetaniji ne priznaju ! I sta sam ono jos htela da pitam...? Ah, da - rece neko - polaganje iz Madjarske ne priznaju u Bg...A polaganje u toj Bileloj, odnosno Kotoru ? zna li neko, to je i najbliza i najbolja opcija...kad bi moglo...Ili da odem opet do njih, strasno kako su postali bezobrazni i osorni...A sluze samo za izdavanje dozvola za camce...! Hvala unapred za odgovore .

Offline djidji

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #24 on: 20/July/2017 »
Koliko važi ova basic STCW breveta kada se položi i dobije - ja sam čuo da je 5 godina?

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #25 on: 13/March/2018 »
Radi se psihotest, pa razgovor sa psihologom, pa spirometrija, pa sluh, pa vid, paaa EKG, paaa nisam sigurna da li još nešto, i na kraju razgovor i pregled kod opsteg lekara. To je lekaraki u ZG, u BG je detaljniji i ozbiljniji.
Pozdrav,  imam ja nekoliko pitanja...Prvo - meni je STCW koji sam prvi put dobila 2006  ( i bio unlimited ) pa obnovila 2015. sada vazio do kraja 2016. Znaci - istekao...U Kapetaniji su mi sturo i vrlo neljubazno rekli da mora da se uradi -  " refresment "...samo tako bez nekog objasnjenja ni gde ni kako...Dakle - ili da odem opet do njih - pa da reskiram da mi opet ( neljubazno) i s"vrata kazu nesto kratko - ili da mi neko ovde objasni sta bi to znacilo...Predpostavljam - posto sam obuku jednom prosla - da to znaci samo - polaganje...? Drugo - zasto mora da se odradi taj lekarski pregled u Zagrebu pre polaganja ? To mi nikako nije jasno...Zar lekarski nije neophpdan da bi se overila pomorska knjizica? Sta ce za polaganje ispita...? I tako u beogradskoj Kapetaniji ne priznaju ! I sta sam ono jos htela da pitam...? Ah, da - rece neko - polaganje iz Madjarske ne priznaju u Bg...A polaganje u toj Bileloj, odnosno Kotoru ? zna li neko, to je i najbliza i najbolja opcija...kad bi moglo...Ili da odem opet do njih, strasno kako su postali bezobrazni i osorni...A sluze samo za izdavanje dozvola za camce...! Hvala unapred za odgovore .
Izvinjavam se na kasnom odgovoru, nije bilo baš vremena.  Nadam se da si odgovore na svoja pitanja našla, a za one koji se još pitaju, stvar je sledeća. Ne znam šta treba da se radi za taj refreshment, a lekarski u Zagrebu je neophodan iz razloga da bi mogli da izađete na ispit u Sloveniji. Takva su pravila. I taj lekarski nema veze sa lekarskim koji ćete vaditi za izdavanje pomorske u Bg. Opet pravila.
Lučka kapetanija ne priznaje sertifikate svih trening centara, ako se ne varam, priznaju samo iz EU. Mađarska jeste članica, ali se na zvaničnom sajtu njihove pomorske škole nalazi informacija da njihov sertifikat ne važi u Srb. Tako je bar bilo pre godinu dana.
Pre polaska u kapetaniju, kao i na bilo koji šalter, prvo se naoružati strpljenjem, a onda i pravim pitanjima, onim suštinskim. I ne napuštati objekat dok se ne dobiju odgovori.
Upravo sam našla jedan zanimljiv sajt, kažu sve se odvija u Beogradu.
http://www.centarzapomorce.rs/kursevi/

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #26 on: 13/March/2018 »
Koliko važi ova basic STCW breveta kada se položi i dobije - ja sam čuo da je 5 godina?
Jeste, 5 godina Basic Training, a neograničeno Security Awareness i Designated Security Duties.

Offline djidji

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #27 on: 12/September/2018 »
Upravo sam našla jedan zanimljiv sajt, kažu sve se odvija u Beogradu.
http://www.centarzapomorce.rs/kursevi/

Ako se ne varam, sva predavanja odslušaš u Bg (što je svakako plus), a onda te šalju u Hrvatsku na polaganje i lekarski, slično kao i u Brodarskoj školi sem što se tamo polaže u Sloveniji
Ja sam polagao preko kapetana Mirka iz Brodarske za D2, D42 i D43 i sve pohvale od mene, prilično profesionalno - čovek je takođe feksibilan pa se možeš dogovoriti i oko vremena dolaska na termine ako radiš ili imaš obaveze i sl
Inače, da dodam da meni u kapetaniji kada sam vadio matrikulu (beše u decembru) nisu tražili nikakve brevete na uvid niti neko overavanje kod sudskog tumača koje se pominje gore (ako se vade u Hrvatskoj ili Sloveniji)
Doduše, ja idem na teretnjak, mada čisto sumnjam da je išta drugačije za putničke brodove
Nadam se da su ove informacije bile nekome od koristi  :wave:

Offline ladanlad

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #28 on: 31/October/2018 »
E. i ja sam skoro isto čula, da u kapetanji ne traže više brevete, nego kao ranije, izdaju ti pomorsku na osnovu uplata, lekarskog i pisane molbe. To ne znači da ljudi koji se ukrcavaju ne trebaju STCW, već znači slobodu da brevete mogu da se završe bilo gde, ne samo u zemljama EU). Tako sam bar ja razumela.
Ako ima neko sa skorijim iskustvom da nam kaže kako sada stvari stoje.

Offline djidji

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Polaganje STCW-a u Sloveniji
« Reply #29 on: 13/December/2018 »
Naravno, brevete su potrebne za ukrcaj - hteo sam samo da kažem da mi niko nije tražio nikakav brevet kada sam vadio matrikulu odnosno pomorsku knjižicu
Inače, kada sam bio do Brodarske škole, rekli su mi da se za brevete sada opet može polagati u Bg i to preko http://www.centarzapomorce.rs/kursevi/ , dakle sve se navodno završava u Bg što bi dosta značilo ljudima koji su iz Srbije, da ne putuju u Hr, Slo ili CG
Ako je neko imao skorija iskustva sa njima i ganjao ukrcaj, neka se javi i potvrdi ove informacije jer verujem da ovo interesuje mnoge ljude - mene najviše zanima međunarodna validnost tih breveta po STCW, da ne bude posle da ti brevet ne priznaju kada odeš na brod