Author Topic: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?  (Read 4458 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Malis

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svima.

Moje pitanjce je sljedeće..

Htjela bih na brod kao assistant purser. Završila sam srednju hotelijersko-turističku i obavljala praksu po moru pa znam što taj posao znači. No od upisa na studij novinarstva, radim u medijima. Engleski govorim fluentno, a učim i talijanski. Volim rad s ljudima i koliko god komunikacija može biti teška, ipak mi se takav posao sviđa :run:

Eh sad.. htjela bih uskoro početi raditi u jednom hostelu kako bi dobila i neko 'pisano iskustvo'. Zanime me hoće li mi rad u hostelu priznati kao relevantno iskustvo? Tj. hoće li to išta značiti?

Svako mišljenje dobro dođe. Zahvaljujem  :uzdravlje:
It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.
Buddha

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?
« Reply #1 on: 30/April/2013 »
naravno da ce ti znaciti, ali nije presudno. bitniji je jezik i personality - da se pokazes smirenom, profesionalnom i spremnom podnijeti sve sto taj posao nosi sa sobom
Once a sailor, always a sailor.

Offline Malis

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?
« Reply #2 on: 30/April/2013 »
Najgore mi je što, dok čitam po stranicama od agencija, traže 'do 2 godine iskustva u hotelima s 4 ili 5*'.  :neee:

Ali opet, postoji onaj college (ne znam jel samo za Carnival), pa nije valjda da svi sve znaju, a ipak idu tamo. :)
Hvala ti na odgovoru!
It is better to conquer yourself than to win a thousand battles. Then the victory is yours. It cannot be taken from you, not by angels or by demons, heaven or hell.
Buddha

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?
« Reply #3 on: 30/April/2013 »
Najgore mi je što, dok čitam po stranicama od agencija, traže 'do 2 godine iskustva u hotelima s 4 ili 5*'.  :neee:

Ali opet, postoji onaj college (ne znam jel samo za Carnival), pa nije valjda da svi sve znaju, a ipak idu tamo. :)
Hvala ti na odgovoru!

Pa ti stavi u CV da si radila u hotelu s 4 ili 5 *, ispričaj im iskustvo iz hostela, samo sa promijenjenim mjestom događaja :))
Once a sailor, always a sailor.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?
« Reply #4 on: 01/May/2013 »
Po mojem vlastitom iskustvu CV je tu cista formalnost, ako pise da mora
bit iskustvo 4 ili 5 zvijezdica onda neka bude.
Kako je napisao legionnaire, samo usminkas mjesto dogadjaja,
dobro naucis skripte koje ces vjerojatno dobiti iz agencije,
i onda samo pozitiva, snalazljivost i posao je tvoj !  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?
« Reply #5 on: 06/May/2013 »
Ja sam dobio na Princess-u poziciju JAP i na samom finalnom su me ispitivali i o radu u hostelu (to mi je poslednje radno iskustvo). E sad, ja sam radio i u hotelima sa 4 i 5* tako da se vecina razgovora svodila na pricu o tim radnim iskustvima. Generalno, agencije u poslednje vreme traze ljude koji imaju min 2 god rada u hotelima visoke kategorije i znanje 2 strana jezika. Dakle engl. fully fluent i intermediate level drugog stranog jezika. Sto se tice drugog stranog preferiraju italijanski, francuski, nemacki i donekle spanski. Inace, ima dosta latinosa na brodovima pa iz tog razloga je spanski na poslednjem mestu mada svakako nije zanemarljiv. Na forumu sam vec napisao topic sa pitanjima sa mog finalnog pa ih mozes procitati i imati sliku o tome sta pitaju i sta traze. Ako imas jos nekih nedoumica just shoot :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?
« Reply #6 on: 04/March/2014 »
i donekle spanski. Inace, ima dosta latinosa na brodovima pa iz tog razloga je spanski na poslednjem mestu mada svakako nije zanemarljiv.

hmmm  ceo navodi španski kao najvažniji poslije eng? :hmm:

"It always seems impossible until it's done"

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile
Re: Radno iskustvo u hostelu relevantno iskustvo?
« Reply #7 on: 04/March/2014 »
hmmm  ceo navodi španski kao najvažniji poslije eng? :hmm:

To ovisi o kompaniji na ideš, ne pucaju svi na istu klijentelu. Nekima će jako bitni biti nizozemski, portugalski, norveški, pa čak i neki egzotični jezici kao što su recimo kineski i japanski. Od ovih bitnijih jezika, jedino još nisam čuo za ruski da se traži, ali to vjeroajtno cijene river cruising kompanije koje imaju brodove na ruskim rijekama. Iz prve ruke mogu reći da se na Cunardu kao drugi jezik najviše cijeni njemački. A imaš i kompanija na kojima službeni jezik nije engleski, već njemački, taljanski, španjolski, francuski, japanski.....