Author Topic: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?  (Read 7378 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Vako

Citam na forumu da je posao fitnes instruktora bezveze, da je vise prodaja, nego ono sto zapravo treba da se radi. Sad predpostavljam da to nije isto na svakom brodu i da se moze naci posao pravog instruktora ? I da li je isplativo, da tamo ne ovisim od nekog procenta ?

Sto se tice mojih sposobnosti, crni pojas sam u Tekvondou borilackoj vjestini i imam tu i tamo medalja.

Stvarno nemam vremena da pisem duzi post, ali cu se nadovezati kroz narednih nekoliko postova.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?
« Reply #1 on: 30/April/2013 »
Vako

Citam na forumu da je posao fitnes instruktora bezveze, da je vise prodaja, nego ono sto zapravo treba da se radi. Sad predpostavljam da to nije isto na svakom brodu i da se moze naci posao pravog instruktora ? I da li je isplativo, da tamo ne ovisim od nekog procenta ?

Sto se tice mojih sposobnosti, crni pojas sam u Tekvondou borilackoj vjestini i imam tu i tamo medalja.

Stvarno nemam vremena da pisem duzi post, ali cu se nadovezati kroz narednih nekoliko postova.

Savjetujem bilo sto osim Steinera  :deda:

Once a sailor, always a sailor.

Offline Azra

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?
« Reply #2 on: 30/April/2013 »
savjetujem ti da ne ides, ako zelis dacu ti email od djevojke koja te radila, mislim da je dala otkaz, nema tu para.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?
« Reply #3 on: 30/April/2013 »
Pretpostavljam da on ima ponudu od Steinera, ali nije lose ljudima koji su na Sport Staff na RCCL-u, na Cunardu isto tako (Canyon Ranch Spa)... Nije sve tako sivo, ali Steiner izbjegavati
Once a sailor, always a sailor.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?
« Reply #4 on: 30/April/2013 »
Hvala svima na odgovorima, samo ako moze malo opsirnije, hvala :)

Pretpostavljam da on ima ponudu od Steinera, ali nije lose ljudima koji su na Sport Staff na RCCL-u, na Cunardu isto tako (Canyon Ranch Spa)... Nije sve tako sivo, ali Steiner izbjegavati

Mozes li mi malo objasniti to za sport staff ? Vidio sam da ih ima da pisu sport staff, ali nisam shvatio ulogu toga i da li je fiksna plata itd.

Naravno znam za stainer, svi kazu da treba izbjegavati, ne znam kako im se isplati svaki mjesec traziti novog radnika.

Edit:

Nemam ponudu od stainera, tacnije nemam nikakve ponude, samo se raspitujem oko poslova, da se spremim unaprijed.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?
« Reply #5 on: 30/April/2013 »
Zbilja se ne sjecam detalja, ima tu i jedan dečko koji je radio na RCCL-u i skroz je zadovoljan, uglavnom samo izbjegavaj Steiner - smatram da si i za ostalo dovoljno kvalificiran...
Once a sailor, always a sailor.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Zbilja se ne sjecam detalja, ima tu i jedan dečko koji je radio na RCCL-u i skroz je zadovoljan, uglavnom samo izbjegavaj Steiner - smatram da si i za ostalo dovoljno kvalificiran...

Aham, ok, hvala.

Cekam da se i drugi ljudi prikljuce i da sharuju iskustva.

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Imam drugaricu koja se isto rapitivala za tu poziciju pa sam joj ja iskopala na ovom forumu pricu lika koji to radi pa joj je on pojasnio neke stvari

evo ti link njegove price pa mu posalji poruku , pitaj ga, ne znam da li je aktivan jos ovde... http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3808.0

Gledala sam joj, i nasla, prosle godine da je Sea agencija u BG regrutovala za tu poziciju na Royal Caribbean , ako se ne varam, ali nemaju oni iste ponude uvek... nista ne mozes da izgubis ako ih kontaktiras direktno online. znam samo da ti treba visi nivo engleskog jer ti ta pozicija znaci da putnike moras da animiras, da im objasnjavas i pokazujes pravila nekih igara koje su njima na raspolaganju na brodu...trebalo bi onda da znas osnove nekoliko sportova da bi mogao da radis tu poziciju a valjda ima i usko specijalizovanih trenera samo za surf ili penjanje na zid ili vec nesto trece... Ne znam kako to ide na drugim kompanijama , ja sam bila na Princess-u u baru (na malom brodu) tako da nisam upoznata sa detaljima o tom departmentu jer su tu vrstu animacije putnika -vezano za sportske aktivnosti (golf, neka mini odbojka u bazenu i ne secam se vise sta je tu bilo jos) radili ''cruise stuff'' tj. zabavljaci...jer je u pitanju bio mali brod, za velike Princessove brodove stvarno ne znam...

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Mislila sam na poziciju sport stuff.. Za fitness instruktora ne znam ali definitivno izbegavaj Steiner,
Posalji na nekoliko mesta svoj CV online i vidi koje su ti opcije...
Srecno

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Irena stvarno hvala, prosirio sam sebi horizonte :) Procitao sam text od tog lika, bas posao koji bi htio da radim, ali tu je i ogromna konkurencija, moracu da se potrudim, sledece godine ciljam da idem, ako nadjem posao, a ove godine cu samo da se spremam.

Ako jos ko ima sta da doda, neka slobodno doda, jer meni sto vise informacija je dobrodoslo.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?
« Reply #11 on: 01/May/2013 »
To je super posao, po meni najbolji - ako si sportas, sada preko koga ici to ne znam.

Na Celebrity je bila znatna razlika od broda do broda, sjecam se da je trenerica na Equinoxu (iz GB) morala prodavati neki kalup/ulozak po cijeni od cak $90 za stopalo,
koji ti navodno pomaze u slucaju platfusa i problema s kraljeznicom (samo mozes misliti koliko) jer nije ostvarivala target s gostima, to se desilo 2 puta u toku 7 mjeseci i bili smo zaprvo forsirani na visem nivou da nam ona dodje na meeting pa objasni kako je to dobro za nas, svi su okretali ocima, ali sta ces posao je posao.

Bugar na Summitu s kojim sam pricao se hvalio s dobrom placom, a posao pljuga.

Makar ljudi se vole kititi s titulama i placama kao i s autima, tako da je mozda zapravo njegova dobra placa u Bugarskoj meni za kikiriki i benzu u Hrvatskoj.

Najbolje se raspitati na kompaniji kod nasih ljudi koji rade kao purseri, tu onda nema lijevo-desno, ako se razumijemo.

 :uzdravlje:

Offline irena.m

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: Da li se isplati raditi kao fitnes instruktor ?
« Reply #12 on: 01/May/2013 »
http://www.thefreedictionary.com/stuff
http://www.thefreedictionary.com/staff

Sir yes Sir ! Malo me vrucina udara u glavu pa trokiram i zapinjem i kad citam (cak i uvece) a o pisanju da ne govorimo  :pad: Sta ces, ove temperature mogu da ostave dugorocne posledice na moj pravopis :D

my bad , anyway sorry guys