Author Topic: Crystal cruises - finalni intervju  (Read 10101 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline angiee

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Crystal cruises - finalni intervju
« on: 01/May/2013 »
Pozdrav svima :)

Procitala sam sve na forumu u zadnjih 48h (toliko je bilo zanimljivo da skoro nisam ni spavala).
Naime, idem 4.5. u Dubrovnik na razgovor koji ce se obaviti na brodu (gosp. Sinisa mi je rekao da ce sveukupno trajati 2h: grupni obilazak broda i 10min nasamo sa poslodavcem). Pozvano nas je 10 (sve djevojke), pretpostavljam da smo sve za poziciju trainee stewardess. Plata je 1331 USD a po dobitku stanice, fiksna plata je 1650 USD. Dobila sam skripte u kojima stoji opis posla, kakve cipele trebam imati i sl.
U CV-u sam stavila da sam radila kao Housekeeper (da i dalje radim) pa imam problem kako da se uzivim u tu ulogu... Na pitanje da opisem svoj jedan dan na poslu, rekla bih da Bosanci rade sve i svasta i da nemaju opis posla :D

Eh sad... Zanima me je li iko bio na intervjuu, kolika je prolaznost i koja su pitanja.

P.S. Ja sam samo obavila telefonski razgovor sa gosp. Sinisom, gdje me je provjerio engleski jezik i bio sasvim zadovoljan.

Hvalaaaa :party:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #1 on: 01/May/2013 »

U CV-u sam stavila da sam radila kao Housekeeper (da i dalje radim) pa imam problem kako da se uzivim u tu ulogu...


 :giggle:

gledaj filmiće na YT, ima ih koji su snimali sobe na brodu i kako čiste ...

... ili se trebaš uživiti u Trainee Stewardess? U svakom slučaju, YT je zakon ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #2 on: 01/May/2013 »
Adri je otišla nedavno na tu poziciju, isto je imala razgovor na brodu. Pročitaj njezine postove.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?action=profile;u=33462

Offline angiee

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #3 on: 07/May/2013 »
Dragi moji,

vratila sam se iz Dubrovnika sa Crystal Serenity-a i jos sam u soku. Dobila sam posao :-)
Imala sam divno iskustvo i super organizaciju sa ostalim kandidatkinjama (putovale smo zajedno do Dubrovnika i druzile se tamo). Vecina njih nije imala tremu, ja sam pucala od treme, da me je i posada smirivala (upoznala sam Rumunku i Indijku iz posade). Razgovor sa svima je bio otprilike 10ak minuta. Ispitivale su nas dvije djevojke/zene 30-ih godina. Pitanja su bila tipa: recite nam nesto o sebi, zasto zelite da radite na kruzeru, zasto bas Crystal (tu sam se malo zbunila, rekla da mi drug radi na Royalu i da mi je preporucio Crystal, cak su me pitale i ime druga :S ), da li sam ikad bila na brodu, koja su moja ocekivanja, imam li tetovazu, gdje i sta radim (najgore pitanje jer sam morala lagati). Poslije tih pitanja uslijedio mi je kompliment i onda sam bas pocela pricati svoju zivotnu pricu hihi Njima je bilo zanimljivo, opustile smo se, mene isto kao da je neko navio, pricala im o svom studentskom i poslovnom zivotu, hobijima, porodici...

Nakon razgovora, isle smo u razgledanje broda... Mogu samo reci wow. Sve je precisto (znam sta me ceka), prelijepo, od restorana, kazina, palube... Ostale smo fascinirane, u iscekivanju odgovora, koji je trebao uslijediti u ponedjeljak.
Medjutim, gospodin Sinisa nas je odveo na pice u svoj kafic u luci, tu smo se malo opustile, pricale... Nisam obracala paznju na telefonski razgovor Sinise i jos nekog, samo nas je malo prekinuo u prici, rekao da smo sve prosle i nastavio neku drugu temu, onako mirno. Nakon par minuta sam prekinula sve, i pitala ono naglas (prvo sam razmisljala jesam li gluha, glupa, sta vec) jesmo li dobile posao. Kaze da, tebi su porucili da si im najsimpaticnija blabla Ma rekoh, to se kaze PROSLEEE STEEE, ja ustanem, izljubim sve, islikamo se itd itd.

Sad slijedi viza, ljekarsko i iscekivanje karte (rekli su da ce nam oni poslati).
Ne znam sta vise da vam pisem, pitajte ako vas sta zanima :)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #4 on: 07/May/2013 »
Čestitam  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #5 on: 07/May/2013 »
Nice  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pakerito

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #6 on: 07/May/2013 »
Citajuci prethodne postove, prepoznala sam frendicu, prvo iz busa a onda i sa samog intervjua.  :uzdravlje: angiee, kazes ti imala najvecu tremu, a ja se najvise zbunila na intervjuu. Prvi sok, kaze ti si prva za intervju, udjem u kancelariju i zena me pita kakav je bio put, koliko si putovala, a ja kao iz topa 20 sati! Kao da idem iz Spanije a ne iz Bosne. Ona onako zacudjeno pita zar toliko i tada nastaje tajac, izgubila sam se, nisam mogla da progovorim, ali hvala Bogu pa je i ona skontala da sam se zbunila i odmah presla na druga pitanja. Dalje je bilo ok, cini mi se da nisam ostala ni 2 min na razgovoru. Neka smo mi sve prosle, bice to super ekipa ako se pogodi da idemo na isti brod.  :plovim:

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #7 on: 07/May/2013 »
 :clapping:  :uzdravlje:
:D

Offline angiee

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #8 on: 07/May/2013 »
Mile, meni su se noge odsjekle, jos pred brodom. Da nije bilo mene, vi bi imale i manju tremu :)

A bit ce super ekipa, trebalo bi makar da nas po 3 svrstaju zajedno, imaju samo 2 broda :)

Offline angiee

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #9 on: 08/May/2013 »
Dragi moji, danas sam dobila ukrcaj :)

Visca la Barcaaaa 30.05.

Nisam znala da je tako brzooooo

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #10 on: 08/May/2013 »
Op, op, čestitam !!! Visca angiee y visca Catalunya  :uzdravlje:

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #11 on: 08/May/2013 »
...ali Power Employment  ahahahahaha
 :run:  :rofl:  :run:  :rofl:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline angiee

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #12 on: 08/May/2013 »
Hahahaha tek sad skontah :D

Halalite, sokirana sam jossss

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #13 on: 09/May/2013 »
Cestitam jos jednom. Ti si bas brzo sve odradila, super, drago  mi je sto nisi morala cekati dugo.
Vidim da ides na Serenity, tamo je cura s kojom sam isla na interview, poslat cu ti njen link fejsa, Danijela se zove, pa nek ti ona malo pomogne.
A u Doveru se srecemo 02.09. pa cemo na kavicu!
Mirno more!  :plovim:
If you want something - go and get it.

Offline angiee

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Crystal cruises - finalni intervju
« Reply #14 on: 10/May/2013 »
Hvala jos jednom i dogovoreno za kaficu :-)