Author Topic: Je li mi moze neko opisati sta je to Sport Staff?  (Read 7278 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Je li mi moze neko opisati sta je to Sport Staff ? Ja ne mogu nigdje naci sport staff na nekom sajtu za zaposljavanje. Dakle da li je to samo naziv za ljude koji rade kao fitness treneri i slicni fazoni ? I kada budem isao u neku agenciju, da li mogu reci bukvalno da se hocu da prijavim za sport staff ?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
kod nas je sports staff deo entrtejmenta i zaduzen je za organizovanje raznih sportskih aktivnosti na brodu i na plazi. Sport trivija,stoni tenis, golf, odbojka...itd.
Ne zaposljavaju sa nase strane...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Pokusaj preko agencije Kouzon, pre 7 meseci je cura iz Bosne dobila posao sport staff jer je bila samnom na intervju isto...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Pokusaj preko agencije Kouzon, pre 7 meseci je cura iz Bosne dobila posao sport staff jer je bila samnom na intervju isto...

Mozda se ta zove Tanja? :D znam je ja, dosla je pre par dana na odmor. Inace ona je dobila jako brzo i posao i ukrcaj. Njen posao na RCCL-u je bio climbing rock, pentranje uz neko uze i mrezu. Mali brod je bio u pitanju pa je vise radila neke sporedne poslove ali svakako je radna smena od 12h u potpunosti ispunjena. Prednost posla je sto su u portovima slobodni tako da se ima vise vremena za obilaske. Takodje na RCCL-u je pocetna plata 1700 dolara. Na vecim Royalovim brodovima postoji i surfovanje na vestackim talasima i jos par nekih propratnih zezancija tako da je plata veca zahvaljujuci njima jer se dobija procenat od zarade kao i od privatnih casova. Dakle plata u tom slucaju ide i preko 2000 dolara.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
mmmm bio si blizu ali verovatno si mislio na Tatjanu  :D.......a njen naredni brod je upravo taj sa vestackim talasima za surf Oasis of the Seas, eto da se zna sada.....ostao sam sa njom u kontaktu pa zato znam  :clapping:

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
mmmm bio si blizu ali verovatno si mislio na Tatjanu  :D.......a njen naredni brod je upravo taj sa vestackim talasima za surf Oasis of the Seas, eto da se zna sada.....ostao sam sa njom u kontaktu pa zato znam  :clapping:

Pa na nju sam i mislio ali je mi zovemo Tanja :D Ma Spiricka je cudo :D Videli smo se pre par dana kad je doputovala pa smo bacili po neku rec i o poslu zato sam i napisao ovo gore. Ti si me pravovremeno dopunio.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Pa na nju sam i mislio ali je mi zovemo Tanja :D Ma Spiricka je cudo :D Videli smo se pre par dana kad je doputovala pa smo bacili po neku rec i o poslu zato sam i napisao ovo gore. Ti si me pravovremeno dopunio.
Da ne znas mozda kakav joj je intervju bio ?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Da ne znas mozda kakav joj je intervju bio ?

Imala je intervju preko skajpa i javili su joj rezultate vec posle nedelju dana. Sam intervju joj je trajao 15tak minuta. Datum ukrcaja je dobila posle manje od tri nedelje. Poslao sam joj poruku da mi ispise pitanja koja su je pitali pa cu ti sutra u toku dana i to napisati ovde.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Imala je intervju preko skajpa i javili su joj rezultate vec posle nedelju dana. Sam intervju joj je trajao 15tak minuta. Datum ukrcaja je dobila posle manje od tri nedelje. Poslao sam joj poruku da mi ispise pitanja koja su je pitali pa cu ti sutra u toku dana i to napisati ovde.

E hvala ti, duznik sam ti :) To mi najbolji drug ne bi ucinio sto ti cinis :D

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
1. Ime i prezime

2. Have you registered with another Hiring Partner representing Royal Caribbean, Celebrity Cruises or Azamara Cruises in any other country?
 
3. Why do you want to work for Royal Caribbean International?

4. What languages do you speak fluently? (Please include mother tongue but not any basic knowledge, only fluency)

5. Life on board is very different than life on land.  Is there any reason why you would not be able to commit to an onboard 6 or 8 month assignment away from your family and friends, working 10-12 hours a day, 7 days per week? 

6. When living on board, you may share a small cabin with another person; in some cases you may have to share with up to three other people from different parts of the world.  How do you feel about this, and what would you do to adapt to this new lifestyle?

7. Working on a cruise ship may require stretching, reaching, pulling, lifting up to 50 lbs and at times working in a hot and moist environment.  Is there any reason why you will not be able to perform these types of duties or be unable to adapt to such an environment?

8. When I contact your past employers, what so you think they would they say about your work habits, punctuality and reason for leaving?  Please give me specifics

9. What type of activities do you enjoy on your free time?

10. Why should I refer you to Royal Caribbean Cruise Lines for hire?

11. Do you have a C1/D Visa?  If Yes,  provide us with expiration date

12. Have you knowingly or unknowingly violated any laws governing the issuance of foreign work, visit or transit visas? If yes, please explain


13. Do you have a valid Passport? If Yes, please provide us with passport number and date of expire

Ovo su opsta pitanja. Cekam dopunu od nje sa malo strucnijim pitanjima. Malo kasni jer ipak je stigla kuci pre par dana pa ono rodbina, prijatelji...ne stize svima da odgovori :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile


E stvarno hvala!!

Ne mora da zuri :)

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
jedno veliko hvala i od mene. Cekam glavni intervju za tu poziciju i mnogo mi znaci ovo.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
jedno veliko hvala i od mene. Cekam glavni intervju za tu poziciju i mnogo mi znaci ovo.
Javi obavezno kako si prosao

Offline iggac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 61
    • View Profile
tri meseca su prosla od preliminarnih, sad cekam svaki dan proveram 10 puta mail da vidim da mi slucajno nisu zakazali skype razgovor, kad bude bilo bices obavesten.  oT

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
tri meseca su prosla od preliminarnih, sad cekam svaki dan proveram 10 puta mail da vidim da mi slucajno nisu zakazali skype razgovor, kad bude bilo bices obavesten.  oT
I kada si vec tu mozes li objasniti i preliminarni ? Kako je bilo, pitanja itd ?