Author Topic: Evo ja da se javim kao ent. tech. na brodu Carnival Triumph  (Read 3205 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rus Moreplovac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Evo ja da se javim kao ent. tech. na brodu Carnival Triumph. Moje iskustvo za mesec i nesto dana na brodu je da mi kao av u ent. teh. ne radimo skoro nista imamo dost slobodnog  vremena za razliku od ostalih dept. koji crkavaju od posla, ne znam kako je na drugim brodovima posto je ovo moj prvi ugovor ovde li nasi ljudi sa balkana stalno kukaju i non stop se zale nesto. dok npr. ja i moj dept. gde nas ima kolega iz srbije, jos jedna devojka iz srbije i jedan matorac koji ima 50 godina iz njujorka svi radimo kao av, ima dosta posla da se nauci ali kad se savlada sve onda je teska laganica. Svako ko bi da konkurise za av samo napred momci i devojke bice vam mnogo dobro ako upadnete kao av na brodu. ako nekog nesto zanima slobodno nek pita svakom ko hoce na brod kao av pomoci cu mu koliko mogu. zato smo i ovde zar ne. pozdrav ljudi iz Galvestona pa se kuckamo za par dana opet kad budem bio u cozumelu na free wifi :)

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Što su ti tražili za AV na Carnivalu i preko koje agencije si dobio poziciju? Radiš li montažu i snimanje ili i broadcast? Čitam razne stvari - neki su poziciju dobili na jedvite jade, a drugi su uspjeli upasti samo s montažom i nekim grafičkim programima. Može li se s photo pozicije prebaciti u AV?
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
@Rus vidim da pises da si na Triumph, mozemo za 2 tjedna se naci malo da popricamo i popijemo u cozumelu, posto svaka dva tjedna dockiramo zajedno.

@Karlak 

Ide se preko EP. Ja sam prosao bez mnogo AV predznanja, u pravilu ako si barem malo tehnicki sposoban neces imati problema na intervjuu i poslu.

U pravilu radis broadcast (mi ovdje imamo live show ujutro i popodne 2 dana u tjednu), odrzavas interaktivni sistem (punis sa filmovima itd), radis playlistu i odrzavas kanale, snimas aktivnosti i editiras (mi ovdje koristimo JVC hd kamere i PTZ kamere u teatru) i onda jos imas kad si on call, pa moras rjesavagti probleme sa televizijom u kabinama.

To je manje vise to, vremena imas uvijek i previse, cak zna biti i jaaaako dosadno...

Offline baky022

  • Registered
  • *
  • Posts: 163
    • View Profile
Lajciii :D Postao si PRO druze moj :) nadam se da cemo se uskoro i videti.. To sto kazes,svako ko je radio u tv stanici,kao emiter,tehnicar ili kamerman ne bi trebao imati problem.. Naravno uslov je sto traze fluent level engleskog jezika pa je malo problem upasti na finalni intervju,ali kad se to resi malo tech znanja i upada se.. Lajchi poz za tebe morski vuce! :)

Offline Rus Moreplovac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
E lajci , bas mi je drago sto si se javio, ne znam na kom si brodu, msm rekao si mi al sam zaboravio. sad 18og se vidimo sa Legendom pa cemo igrati utakmicu u cozumelu. Kako ide posao druze ? jel si se uhodao ? ja dobio transfer idem na valor 24og se skidam sa trijumfa i 29 og se ukrcavam na valor u majamiju.
Otprilike sve je tako kako vam je objasnio lajci bas sve radimo i mi ovde na trijumfu samo bez jutarnjeg showa :) mada ne znam kako ce biti na valoru. i da tesko je veoma tesko da se neko sa foto dep. prebaci u ent.
pozdrav i mirno more :)

Offline dam1rus

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
@Rus vidim da pises da si na Triumph, mozemo za 2 tjedna se naci malo da popricamo i popijemo u cozumelu, posto svaka dva tjedna dockiramo zajedno.

@Karlak 

Ide se preko EP. Ja sam prosao bez mnogo AV predznanja, u pravilu ako si barem malo tehnicki sposoban neces imati problema na intervjuu i poslu.

U pravilu radis broadcast (mi ovdje imamo live show ujutro i popodne 2 dana u tjednu), odrzavas interaktivni sistem (punis sa filmovima itd), radis playlistu i odrzavas kanale, snimas aktivnosti i editiras (mi ovdje koristimo JVC hd kamere i PTZ kamere u teatru) i onda jos imas kad si on call, pa moras rjesavagti probleme sa televizijom u kabinama.

To je manje vise to, vremena imas uvijek i previse, cak zna biti i jaaaako dosadno...

Pozz @lajchi i ostalima...dobio sam datum intervjua za a/v na ccl-u, interesuje me vase misljenje (iskustvo) da li imam ikakve sanse s obzirom da imam 3 godine iskustva u networkingu i video streamingu a sa montiranjem, reziranjem i kamerama sam na "vi", engleski mi je odlican al me brine slabo poznavanje oblasti?

hvala, lp

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
Pozz @lajchi i ostalima...dobio sam datum intervjua za a/v na ccl-u, interesuje me vase misljenje (iskustvo) da li imam ikakve sanse s obzirom da imam 3 godine iskustva u networkingu i video streamingu a sa montiranjem, reziranjem i kamerama sam na "vi", engleski mi je odlican al me brine slabo poznavanje oblasti?

hvala, lp

Poz,

Sada snimanje vise toliko ni ne znaci posto su ukinuli funship films na vecini brodova. Jedino sto se snima je morning show, shopping talk i takve sitnice, sto se ni ne radi svakodnevno, a da se lako nauciti. Sad se posao vise vrti oko tehnikalija, satelita, broadcasta, comedy cluba i cabin call-a. Mozes probati pa vidi, posto ni iskustvo u networkingu nije na odmet.