Author Topic: 25.10.2011. Interviju A/V media Staff  (Read 3052 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
25.10.2011. Interviju A/V media Staff
« on: 26/October/2011 »
Pozdrav svima, evo i moj prvi post ovdje. oT

Upravo sam stigao sa intervjua. Na razgovoru nas je bilo cca 12.

Intervjuirao je Dario (dečko iz Srbije inače, ali se naravno cijeli razgovor odvijao na engleskom :)). Trebalo je početi oko 15h, ali je počelo u 16h. Polovica grupe je ostala čekati u agenciji, a drugu polovica je otišla u birtiju pokraj i čekala dok se prva grupa ne riješi.

Ja sam tek došao na red oko 19:30  :pad:

Uglavnom, lijepo se predstavili, rekao mi je da mu kažem nešto o sebi, pa su onda slijedila pitanja.

Moja pitanja su bila: Koji konektor je na slici, koji kabel je na slici (coax i F konektor), pa onda slike konektora i kabela dalje (VGA, BNC, HDMI, RCA), za što koji konektor služi, kakvi su balansirani kablovi, što je CPU, što je IP, kako spojiti ova 2 računala na stolu direktno bez switcha (patch ili x-over lan kabelom), pa onda rezolucije (HD, SD, interleaved, progressive), pa onda kako se radi capture videa u adobe premiere (naveo sam da sam radio s tim programom), kakva rezolucija mora biti kad se capture radi, što se desi ako se postavi SD rezolucija, a capture-a se HD video, kolko k filter se koristi na kameri kad se snima na jakom suncu, rule of 3rd, i što nije u redu sa slikom koju je pokazao.

Eto toliko od mene za sad, sutra budu valjda rezultati pa javim kako je prošlo.


Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
25.10.2011. Interviju A/V media Staff
« Reply #1 on: 27/October/2011 »
Prošao!!!!!  :run: :yahoo:

Offline Antic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 80
  • Što mi veliš nek mi bude, što mi želiš nek ti bude
    • View Profile
25.10.2011. Interviju A/V media Staff
« Reply #2 on: 27/October/2011 »
Congrats!
Ne znam čime ste ovo zaslužili ali znam da ste zaslužili!

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
25.10.2011. Interviju A/V media Staff
« Reply #3 on: 28/October/2011 »
rule of 3rd

Rule 3RD ili 3D?

Aj nek jos neko napise koja je pitanja imao na intervju da bi znali za ubuduce

Offline lajchi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: CCL
  • Job Title: ETM
25.10.2011. Interviju A/V media Staff
« Reply #4 on: 28/October/2011 »
Mislio sam na ovo: http://tinyurl.com/2afw3ur

Offline dakizmaj

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
25.10.2011. Interviju A/V media Staff
« Reply #5 on: 29/October/2011 »
I ja sam prosao...   :yeah:
 
Sto se tice pitanja i meni je bilo manje vise istih pitanja koje je Lajchi naveo: Kablovi, konektori, signali itd. U principu kao jedan ispit na faxu sa opustenim profesorom.


Offline Foto4U

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
25.10.2011. Interviju A/V media Staff
« Reply #6 on: 07/November/2011 »
Zelja da se otisnem od kopna me sve ove godine nije napustila, potreba je uvek postojala. Iz ovog ili onog razloga sam odlagao odlazak i sad mogu konacno da kazem da sam prosao intervju! ::yes::Znam koliko je meni bilo bitno da pre intervjua saznam moguca pitanja, ali Lajchi je napisao od prilike 90% njih koja su bila na intervjuu, mene je pitao jos ona standardna: nesto o sebi, karijeri, srednjoj skoli, faxu. Prijatan i opusten predstavnik Carnivala me je u toku razgovora pitao gde sam naucio engleski tako dobro, i tu sam vec stekao utisak kako cu na kraju proci :). Mislim da je Seaman negde napisao da je za intervju najbitnije da sto bolje znate engleski, zatim samopouzdanje i lepi maniri. Na to dodajte osnovno znanje iz konkretne oblasti i dobro cete proci.
 :banana: