Author Topic: "Terminated"... ne želite to doživeti  (Read 13800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #15 on: 07/May/2013 »
kažiprstom prešao preko vrata ? :D gadno, kakav je to stres, ali tko mu kriv što se tuče.

I ja sam slično pomislio .. samo sam ja zamislio svih 5 prstiju  +U+

čitala sam nešto već o tom sexual harassment, znači ako kolega ili gost samo primi za ruku ili tako nešto, to je dovoljno za prijavu i otkaz ? :O

Ima ih koji su dobili otkaz zbog jedne nespretne riječi, nikakav dodir nije bio potreban  :pop1:
Na DCL-u su jadni filipinci (kuhari) bježali iz kuhinje i tražili preraspored kada je neka cura dolazila u team. Iz predostrožnosti.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #16 on: 07/May/2013 »


:D

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #17 on: 07/May/2013 »

Na DCL-u su jadni filipinci (kuhari) bježali iz kuhinje i tražili preraspored kada je neka cura dolazila u team. Iz predostrožnosti.

Super,photo team je ionako 90% muških. Bit će mi diiivnooo....  ""]]  :rofl:

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #18 on: 08/May/2013 »
Evo da dodam jos par razloga:
Koristenje tudjih lozinki za pristup internetu bez njihovog odobrenja (kradja) - otkaz.
Ne vracanje "pronadjenih" stvari (mobiteli, kamere i sl.) u lost&found tretira se kao kradja - otkaz.

Prosli tjedan sam bio odgovoran za otpust njih 8 zbog gore navedenih razloga.
(Ne na moju inicijativu. Samo sam im usao u trag po nalogu securitya i intervjuirao.)
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #19 on: 08/May/2013 »
WoW.  +U+

Obično 5-6 ljudi po brodu ima slobodan pristup internetu, i oni solidarno ostave lozinku na "post-it" papiriću zalijepljeno na monitoru.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #20 on: 09/May/2013 »
Radilo se o Internetu za posadu (MTN). 20 dolara, 2 sata.. sve na tudji racun.
Ljudi se zalili da im se naplacuju Internet minute koje nisu koristili. Znatni iznosi.

Tjedan dana mi trebalo da uhvatim odgovorne.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #21 on: 23/October/2013 »
Kao sto je Princ naveo, ovo je nesto sto zaista ne zelite da dozivite, bez obzira sa koje se strane terminacije nalazite. Stres je ogroman i za menadzment, koliko i za nesrecnog clana posade. Prije dvije sedmice sam nazalost imao situaciju gdje sam morao da otpustim jednog od svojih techova. Sama priprema za to je veliki udar na psihu, pogotovu ako niste navikli na takve stvari. Objasniti ofisu u Majamiju kako i zasto, te razgovor sa CD i HD, te objasniti Masteru, pa onda sve to i organizovati. Obicno se finalna odluka zna nekoliko dana prije nego sto dodje to tzv. "6'o clock knock". Za to vrijeme niko osim gorepomenutih ne zna da ce se to desiti, moras da se prema otpustenom ponasas i smjeskas kao da se nista ne dogadja kako u medjuvremenu ne bi napravio kakvo s*anje, napravio stetu i sabotirao opremu ili najgora opcija - skocio sa broda u more. Nas slucaj je bio narocito tezak jer je decko bio agresivan tip, imali smo citavu Security ekipu sa nama.
Momenat kada pokucas na vrata u sest ujutru, i moras da hladnog izraza lica kazes da je taj neko zavrsio karijeru ne moze nikome biti prijatan, bez obzira da li je taj to zasluzio ili ne.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #22 on: 24/October/2013 »
ovo je sve tako nekako kao iz horor filma  :pop:
Kad cujes deluje strasno a  kad razmislis i treba tako.
Agresija je nedopustiva, kradje isto
a to kad se neko izlane to mi malo strasno
i zamisli kazes nesto ne znas da je lose
i probude te nocu i kazu imas 20 min da se spakujes :pop1:
a ti ne znas zasto

daklem jezik za zube
 :nokti:
ako ikad idem :cekamdanjucekamnocu:

 :waiting:

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #23 on: 29/January/2014 »
Ako imas dobrog menadzera mnogi postupci se tretiraju blaze. Kolega iz crew bara je naocigled svih otkucao 1$ tips sebi i dao indijcu racun, na kraju je ispalo da ''nije namerno'' i nista, osim sto nam je svima zabranjeno par dana da kucamo na svoj broj. Isti indijac je nesto ranije dobio warning jer je na loadingu pijan porazbijao par flasa. Drug je pod dejstvom alkohola poljubio bartenderku u ruku, posle istrage pojeo vuk magarca. Par dana kasnije potpisuje warning jer ga jensecurity pustio tri puta da izadje gurajuci weelchair bez da pokaze i-95?! Ali otkazi su na ovom brodu redji od promocija u baru...

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #24 on: 15/December/2016 »
Da napisem ja i moje iskustvo.

Prvi koji je bio terminated je bio moj  dobar prijatelj, madjionicar iz francucke, svako vece crew bar, zezanje. A onda jedne veceri on mene zove iz guest disca da dodjem iz crew bara tamo, reko ma vazi nema sanse ne volim to.

Ujutru Half Moon Cay, ja na plazi kuliram (jer sam slikao plazu taj dan a to je zaebancija, odes prvim tenderom, ladis do 11 onda navuce smo majicu, slikas 300 slika i onda opet ladis do poslednjeg tendera), kad mi prilazi bartender pajzano kaze Juliana otpustili, rekoh sto bre, kaze navatali ga sa goscom u njegovoj kabini. Mala nije bila maloletna ali je bila s matorcima tu, ostala u njegovoj kabini do 7 ujutru pa se matorci zabrinuli i pozvali security, security je naravno odmah pitao s kim je vidjena zadnje i otisli da mu pokucaju na vrata.

A nije mu prvi put da je to radio al eto sad se zaebao.

A nije ni znao da je otpusten. Ja sam znao jer je moj teammate imao decka entertainment directora pa mi je rekao, a i drugi na brodu su saznali pre njega. Kako mi je on posle rekao od kuce njemu su rekli samo da ce dobiti warning, cak je i na drillu sutradan bio, da bi ga posle dva dana izbacili u Nassau. Slikao sam gangway kad je prosao a nama je bilo zabranjeno da mu se javljamo.

Drugi termination je bio dupli, Joel argentinac iz shopa i neka qurcina super shopper John, vecito su pili zajedno, u Joelovoj kabini smo svi zajedno visili i lokali jer je uvek imao votku iz shopa (mafia), i tako jedno vece njih dvojica u crew baru mrtvi pijani krenu da se svadjaju zbog neke ribe bugarke koju su obojica da izvinete guzili i posle verbalnog krenu i da se fizicki obracunavaju, naravno kad se tako nesto desi javno jedini lek je termination.

Tako da pamet u glavu sta radite i s kim. Naravno vazno je i sta znate i koga znate takodje. Isto tako niko vas nece ni pipnuti ni pogledati popreko ako ste cak i pijani dosli na brod ako to ne pokazujete  i ne pravite sranja a zavisi i sa kim ste pili i s kim ulazite na brod. Verujte mi.

Offline Jacob83

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 114
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #25 on: 15/December/2016 »
Evo da dodam jos par razloga:
Koristenje tudjih lozinki za pristup internetu bez njihovog odobrenja (kradja) - otkaz.
Ne vracanje "pronadjenih" stvari (mobiteli, kamere i sl.) u lost&found tretira se kao kradja - otkaz.

Prosli tjedan sam bio odgovoran za otpust njih 8 zbog gore navedenih razloga.
(Ne na moju inicijativu. Samo sam im usao u trag po nalogu securitya i intervjuirao.)


Meni je jedna pajzana ispricala da su na njenom prethodnom brodu otpustili italijana oficiara zbog kese :D

Neki filipino je doneo svoje stvari u laundry u nekoj velikoj zutoj torbi, slicne onimak oje dobijas u shopu kad kupis alkohol, i onda je pokupio stvari a zaboravio tu torbu. Dosao Italijan video tu torbu i pitao sve koj su bili tu jel necija, niko nije odgovorio on je uzeo tu torbu i spakovao svoj laundry.

Medjutim filipino se vratio pitao gde mu je torba neko mu rekao ko je uzeo ovaj otisao da se ali da mu je Italijan ukrao torbu i decko je popio expresan otkaz zbog zute torbe

E sad ovo pricam iz druge ruke ako je ona lagala mene lazem i ja vas


Offline Karaesky

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #26 on: 15/December/2016 »
Da se nadovezem i ispravim, jer za neke ljude je jako bitno da znaju istinu.

Sa Julianom sam jos uvijek u kontaktu. Frajer je Francuz koji zivi u Brazilu i inace se bavi citanjem misli, tacnije pogadanjem brojeva koje vi zamislite. Ustvari, manje bitno.

Prica je da je frajer izbacen u Nassauu ujutro. Noc prije u 23 sata ga je security samo vidio kako ulazi sa goscom u njenu kabinu.
Posto u gostinjsku kabinu ne ulazi niko osim housekeepinga, security je otisao za njim da ga ,,opomene,,. Naime, Julienu su tu noc uradili drug test i alko test.
Naravno pao je oba. Bio je na gengveju u 6 ujutro.

Posle mi je rekao da ga boli k**** jer sve radi iz zabave. Trenutno je u Brazilu,prodaje maglu.
Next year in this time we'll be millionaires

Offline JJ101

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #27 on: 13/January/2017 »
Na mom sad ugovoru su 3 ili 4 ljudi otpustili,

curku sa Guest servicesa jer usred noći nije 911 call preuzela jer je isla na cik pauzu, i par Filipinaca jer su maynuli chips pa ih je Food&beverage drukao Hotel directoru i pedala
i 2 playlist performera jer su se potukli ... ljubavna svađa...hahaha

ugl. 20min za pakiranje i pedala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #28 on: 21/January/2017 »
 :facepalm:

JJ101, u kojoj je to kompaniji?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline JJ101

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: "Terminated"... ne želite to doživeti
« Reply #29 on: 22/January/2017 »
Carnival......