Author Topic: šta se doga?a sa po?etnicima koji zakasne više puta?  (Read 3532 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Borisko

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
  • Drink up me hearties !
    • View Profile
Ako smem da se ubacim na trenutak! šta se događa sa početnicima koji zakasne (iz nehata) jednom ili više puta na početku ugovora?
Da li ih snalazi ista sudbina kao to dvoje (otkaz), warning ili obično upozorenje?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Menadžment nije nerazuman po tom pitanju.
Ljudi će uvijek dati priliku novaku da se dovede u red, prilagodi na novo podneblje, novi životni režim.
Stvar koja otežava neko veliko opraštanje je to da svi brodovi imaju stanice gdje se čovjek mora ulogirati na posao, tako da su manipulacije ograničene.
Po nekim internim pravilima, imaš 3-5 opomena, a onda slijedi otkaz.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline konan2510

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 103
    • View Profile
Ovisi dosta i od kompanije i od departmenta. Ja sam radio zadnji ugovor u galley na Princess Cruises i zakasnio sam 6-7 puta tijekom ugovora i to momacki - po 40-ak minuta, a nisam dobio niti jedan warning. Kad vide da si se uspavao, samo te zovu telefonom. Za waitere je drugacije. Jedan buffet steward je pricao da je jednom zakasnio 10 minuta i da su mu to spocitavali narednih 10 dana. Naravno, nikom ne savjetujem da kasni. Jos jedan savjet: osim mobitela nabaviti i jedan pravi budilnik i oba ih naviti svako jutro just in case, jer se deshava da jedan zataji sto zbog tvoje omaske, sto zbog objektivnih okolnosti
Ne je*e lijep nego uporan.

Offline sejkara

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
negdje sam proćito da se može narućiti buđenje telefonom, tj. svako jutro te neko iz stuff-a nazove da te probudi.
jel se ta usluga plača?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
negdje sam proćito da se može narućiti buđenje telefonom, tj. svako jutro te neko iz stuff-a nazove da te probudi.
jel se ta usluga plača?


ma ne, to je automatski sistem.... i zelis reci staff (osoblje), ne stuff (stvari) :deda:
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
negdje sam proćito da se može narućiti buđenje telefonom, tj. svako jutro te neko iz stuff-a nazove da te probudi.
jel se ta usluga plača?


Ako koristiš automatsko buđenje telefonom, ne plaća se. Sam ga programiraš.
A ako si mislio da te budi netko sa recepcije ... nisam čuo za to. Ne vjerujem. Jer šta kad bi 1.200 mornara tražilo buđenje? Ovi sa recepcije ne bi mogli disati nekoliko sati.

p.s.
Borim se protiv ovog STUFF-a godinama. Ne dobivam bitku. Dapače, gubim ju. Jednostavno se moram prestati obazirati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Sefe mislim da je vrijeme za topic o razlici stuff-a i staff- a :D  :deda:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Ima pravila a i nema oko kasnjenja, najvise zavisi od tvog supervizora kakav je.....prvi ugovor kada sam radio kao ABST na Princess imao sam neku budalu pomocnog supervizora u crew mess,

 ufff bio mi je nocna mora a ja pri kraju ugovora malo malo pa zakasnim (5-10 min), uvek me je docekivao sav besan, a jednom sam direkt sa plaze dosao na posao, mislim samo navukao uniformu na sorc pun peska...sve u svemu nikada me nije prijavio za kasnjenje ali se spremao, posle tog ugovora sam dobio i promociju :-)

....Drugi ugovor sam radio u room service gde je vrlo bitno da svi budu na vreme na poslu jer smo kao jedan tim, naravno i tu mi se desavalo da kasnim a jos sam bio nocna smena, jer sam po citav dan bio napolju a onda kada treba da ustanem budilnik samo ugasim i nastavim da spavam, barem jedno 10x ako ne i vise zakasnio, supervizor poludeo, stalno mi je pretio da ce me maknuti iz room service ali eto nije se desilo to, pa cak sam jednom i isao kod As Metardija na razgovor oko toga, gde je verovatno coveku bilo glupo da mi da opomenu zbog toga,

 samo rekao da se iskontrolisem malo, eto samo da napomenem to mi je bila mana a sa druge strane sam bio dobar i vredan radnik ali opet kazem imao sam i srece, da sam bio recimo u Dinning-u, mislim da bi letele opomene..... :tuctuc:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer

A ako si mislio da te budi netko sa recepcije ... nisam čuo za to. Ne vjerujem. Jer šta kad bi 1.200 mornara tražilo buđenje? Ovi sa recepcije ne bi mogli disati nekoliko sati.


ma da.. nemaju pametnija posla... Mozda ako si kapetan, chief engineer ili hotel direktor. Ja sam znao te genijalce koji me zovu da naruce budjenje samo da ignorisem.. pa neka se misle ujutru zasto su zakasnili na posao...
Ni putnici ne dobijaju licno budjenje. Mogu da naruce preko recepcije, ali se ono onda programira u sistem... ne zovemo svakog putnika pojedinacno (zamisli kada bi za TA dan 1000 putnika trazilo budjenje u 6AM, morali bi poceti u 4 da stignemo pozvati sve...)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced