Author Topic: Izgled novog sajta  (Read 11552 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Izgled novog sajta
« on: 07/May/2013 »
Dakle radio sam novi sajt, ovo je samo 10% sajta! Nije jos zavrseno i ima bar mjesec dana da se radi na njemu, ali eto pruzam vam sansu da vidite ne zavrsenu verziju i da ocjenite i ono najvaznije da mi date sugestije. Sve kritike su dobro dosle.

Header koji ste takodje vec mogli da vidite sam zamjenio sa drugim, a razlog mijenjanja je zato sto stari header nije moderan i onda mi ne lezi sa stajlingom sajta.

Ti sefe sto prije mi se javi da se dogovorimo oko reklama i imam pitanja, da odma mogu da napravim mjesta za tvoje reklame.

Link sajta:

http://upload.slike.com/slike/vTRbe.jpg


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Izgled novog sajta
« Reply #1 on: 07/May/2013 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Izgled novog sajta
« Reply #2 on: 07/May/2013 »
Lepo izgleda ali nisam siguran kako ce izgledati sve to sa tolikim padajucim menijima imajuci u vidu broj tema i pod tema. Mozda gresim ali neko moje vidjenje je da ce izgledati prenatrpano i za nekog i mozda zbunjujuce.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline VilimZgb

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #3 on: 07/May/2013 »
Lepo izgleda ali nisam siguran kako ce izgledati sve to sa tolikim padajucim menijima imajuci u vidu broj tema i pod tema. Mozda gresim ali neko moje vidjenje je da ce izgledati prenatrpano i za nekog i mozda zbunjujuce.

to ti je web site, a ne forum  :uzdravlje:
Oprostite...Žurim!!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Izgled novog sajta
« Reply #4 on: 07/May/2013 »
jeste, on govori o web sajtu www.inozemstvo-posao.com koji sam ja napravio onako ofrlje, još 2007?, tako da šta god čovjek napravi, može biti samo bolje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Izgled novog sajta
« Reply #5 on: 07/May/2013 »
to ti je web site, a ne forum  :uzdravlje:

Moja greska. Mada i na samom web sajtu ce biti gomila padajucih menija ili mozda gresim. Meni je sam izgled i raspored ok ali samo kazem da se moze desiti da nekoga zbuni toliki broj pod menija.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #6 on: 07/May/2013 »
Moja greska. Mada i na samom web sajtu ce biti gomila padajucih menija ili mozda gresim. Meni je sam izgled i raspored ok ali samo kazem da se moze desiti da nekoga zbuni toliki broj pod menija.
Nece biti previse padajucih menija, samo dva bara ce imati vise od 4-5 padajucih menija, medjutim ostali ce biti skroz ok. Trudio sam se da style bude sto vise user friendly, sto jednostavniji za koristenje, sto po mome misljenju to i jeste. Neko kada klikne "rad na brodovima" sve mu izbaci vezano za rad na brodovima, tako da tu nema sta da bude ne jednostavno.

Uglavnom hvala na kritici

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Izgled novog sajta
« Reply #7 on: 07/May/2013 »
Nece biti previse padajucih menija, samo dva bara ce imati vise od 4-5 padajucih menija, medjutim ostali ce biti skroz ok. Trudio sam se da style bude sto vise user friendly, sto jednostavniji za koristenje, sto po mome misljenju to i jeste. Neko kada klikne "rad na brodovima" sve mu izbaci vezano za rad na brodovima, tako da tu nema sta da bude ne jednostavno.

Uglavnom hvala na kritici

Kapiram. Svakako dobra zamisao. Samo napred!
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #8 on: 08/May/2013 »
Kapiram. Svakako dobra zamisao. Samo napred!

Hvala.


On topic:

Zaboravio sam reci da je header GIF i da izgleda je*ezovno :D



Licno sam ga radio i licno moja ideja iz glave :)

Offline remaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #9 on: 08/May/2013 »
Mislim da je ovo "Inozemstvo posao" suvisno i da mi ne izgleda profesionalno i da taj gradient izgleda nekako pocetnicki. Moj ti je savet da napravis slajd od tih slika i uglavis ih skroz gore na pocetak stranice i odmah ispod stavis menu bar koji ne bi lose izgledao da ima square ivice od po 2-3-4-5 px ne mogu da se setim iskreno dugo nisam radio. Isto tako mozda ce bolje izgledati da menu bar produzis do kraja i da stavis veci razmak izmedju stavki rad na brodu rad na kopnu itd.. i samim tim dobijas vise prostora za padajuci menu. Isto mogao bi da smanjis border na ovim slickama na 1px i da stavis neku drugu boju tog bordera. Idi ovde cssmania.com i dobices bezbroj ideja sta i kako moze da se uradi. Nadam se da sam pomogao bar malo :D

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #10 on: 08/May/2013 »
Mislim da je ovo "Inozemstvo posao" suvisno i da mi ne izgleda profesionalno i da taj gradient izgleda nekako pocetnicki. Moj ti je savet da napravis slajd od tih slika i uglavis ih skroz gore na pocetak stranice i odmah ispod stavis menu bar koji ne bi lose izgledao da ima square ivice od po 2-3-4-5 px ne mogu da se setim iskreno dugo nisam radio. Isto tako mozda ce bolje izgledati da menu bar produzis do kraja i da stavis veci razmak izmedju stavki rad na brodu rad na kopnu itd.. i samim tim dobijas vise prostora za padajuci menu. Isto mogao bi da smanjis border na ovim slickama na 1px i da stavis neku drugu boju tog bordera. Idi ovde cssmania.com i dobices bezbroj ideja sta i kako moze da se uradi. Nadam se da sam pomogao bar malo :D

http://upload.slike.com/slike/hE0v.jpg

Ovo je trenutni izlged sajta, nisam radio nista sa strane <aside> menu.

Uglavnom poslusacu te to za header pa cu vidjeti sta ce ispasti.

Offline remaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #11 on: 09/May/2013 »
Mozes nesto na ovu foru http://www.colingrist.com/,  gore menu bar po sredini slide , baci pogled na cssmaniu dobices gomilu novih ideja :D

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #12 on: 11/May/2013 »
Mozes nesto na ovu foru http://www.colingrist.com/,  gore menu bar po sredini slide , baci pogled na cssmaniu dobices gomilu novih ideja :D

Fino je to sve, medjutim ja gotivim sajtove koji su jednostavni, nisu svemirski brodovi, ako me razumiješ :).

Ovo je finalni izgled sajta! http://upload.slike.com/slike/Tm9WB.jpg

@Šef:

Taj tekst što vidiš na sajtu je test text, sa njime sam testirao kako mi rade artikli, sekcije itd. Kada budeš preuzeo sajt možeš da izbrišeš taj tekst ili ostaviti ako želiš. Takođe napraviću novi post na kojem ću ti objasniti kako da koristiš sajt, gdje baneri idu, gdje tekst itd.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Izgled novog sajta
« Reply #13 on: 11/May/2013 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline remaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Izgled novog sajta
« Reply #14 on: 12/May/2013 »
super je tako xD