Author Topic: Tuširanje na aerodromu (duga putovanja, višesatna ?ekanja...)  (Read 6726 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Verovatno ima vas kojima bi prijalo, nakon gotovo celodnevnog putovanja, višesatnih čekanja na aerodromima i ukočenog (ne)spavanja po klupama i sedištima, da se istuširaju/osveže...
Meni je to stvarno potrebno - možda ne toliko kad nakon leta idem pravo u hotel, ali svakako u situaciji kad i nakon dolaska na finalni aerodrom moram još par sati da provedem putujući kopnom.

Ne očekujući da stvarno nešto tako nađem i više pretražujući aerodromske hotele i lobije, danas sam pitao :google!: i saznao da frankfurtski aerodrom ima public kupatila/tuševe koji su veoma pristupačni.
Cena je 6 € ili 8 $. Čitao sam utiske, sve je veoma čisto, ugodno, nema gužve, dobija se peškir, sapun/šampon, na raspolaganju je fen za kosu...

LINK

Pretraživao sam samo frankfurtski aerodrom, jer ću za oko 10 dana tamo stići 20-ak sati posle napuštanja broda, te nakon skoro 4 sata provedenih na tom aerodromu letim konačno ka Beogradu i posle toga putem ka Novom Sadu. Osveženje bi mi itekako prijalo. Svakako ću iskoristiti priliku i preneću vam utiske.

Za ostale aerodrome ne znam, ko bude tražio i našao informacije, neka ih podeli sa forumom.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Wow super! Javi kako ti se svidelo  :rofl: Idem i ja da pretrazim, treba i sama da provedem 24h po aerodromima i avionima  :facepalm:
Though she be but little, she is fierce!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Baš sam danas vidio u Frankfurtu da imaju tuševe, ugodno sam se iznenadio... Nisam gledao u kakvom su stanju ali sigurno je sve na nivou. Zašto ne, nije baš niska cijena ali vrijedi sigurno...
Once a sailor, always a sailor.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Heh... ja sam to k'o poslednji klošar... u avionu. Par puta... malo je smešno bilo ući s jednom majicom a izaći s drugom, ali meni je bilo prijatnije :)

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Ne znam da li to ima veze sa Francuskom, ali tamo manje više ima dosta javnih kupatila. Drugar mi je vozio neku manifestaciju, 1200km biciklom, elem, na više mesta su bili ti javni tuševi. Čisti, dobiješ čist peškir, čiste papuče (verovatno dezinfikovane, jer nisu za jednu upotrebu), šampona ima na svakih metar. Neograničeno - 3e. E to je kultura, a u nekim zemljama ne možeš da naiđeš ni na javni WC.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
U drugoj temi sam odgovarao na pitanja o tuševima na frankfurtskom aerodromu, mada to tematski pripada ovde... evo da iskopiram svoj odgovor da ljudi koje to interesuje lakše nađu:

Šta reći - to kad Nemac napravi... Kupatila velika (pogotovo posle brodskih metar i po sa metar i po), privatna (uđeš, zaključaš se), imaš prostoriju sa lavaboom, ogledalom, fenom, čivilucima, stolicom... i ogromnu tuš "kabinu"... mada je i to prostorija, nije kabina. Sve maksimalno čisto, uredno, blistavo. Dobije se peškir, bočica sa tečnim sapunom/šamponom i to ne nekim bezveznim koji ti sasuši kožu, nego je posle toga kosa/koža mekana i mirisna. Veoma mi je prijalo tuširanje, presvukao sam se u čistu odeću i osvežen sam sačekao poslednji let i sa "odborom za doček" se sastao svež i čist.

Nije bilo nikakve gužve, cene su kao što i piše na sajtu - 6 € ili 8 $. Ne znam da li sam još nešto zaboravio, ali u suštini to je to.

Offline Fikko

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Ja zelim samo, nevezano za temu, da se zahvalim javno Princu na svim informacijama koje ovdje ostavlja nesebicno.

Svaka cast i veliko hvala.  :uzdravlje:

Rijetki su oni koji bi to radili.
Neki ljudi nikada ne polude, kako dosadne živote oni mora da vode.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
:uzdravlje:

Znatno pre nego što sam se registrovao na forum, toliko toga korisnog sam ovde pročitao, shvatio, bolje razumeo... I znam koliko znači deliti informacije i saznanja, uvek će biti nekog kome će ono što iskucaš pomoći i biti od koristi.

Offline mrcz

  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Evo i jedan info ako neko leti preko Dubaija. 20$ tusiranje, isto tako dobijes sve moguce, cak i bade mantil, iako mi nije jasno cemu bi mogao da sluzi jer nisi u svojoj sobi :)
Life spent resisting temptations is a wasted life.spent resisting temptations is a wasted life.

Offline nemoguc

  • Registered
  • *
  • Posts: 128
  • See you in next life...
    • View Profile
Alal vera!
I'm gonna show you, how great i am !    M. Ali

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
sve je to divno i krasno i hvala za info  :pop:, ali kome ostaviti kofer?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pa... bar što se tiče Frankfurta, u pitanju su velike prostorije (da, prostorije u množini) - možeš žurku unutra da napraviš, a kamoli da staviš ručni prtljag i stvari. ;D

Takođe, ne zaboravi da si u tranzitu, check-in prtljag neće ni biti sa tobom, ako si na taj mislio.

Offline murgavi92

  • Registered
  • *
  • Posts: 297
    • View Profile
Hvala na ovom i svim prethodnim odgovorima bato  :-* , da mislio sam na taj veliki kofer prvi put ce mi biti da picim avioncekom negdje  :pilot:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Ko često leti, a pogotovo istim kompanijama, treba da skuplja milje. Kada se dobije silver status na recimo Air Serbia-Etihad grupi, možete besplatno koristiti biznis laundzeve koji na većini aerodroma imaju tuseve, pored jos mnogo pogodnosti.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced