Author Topic: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!  (Read 7016 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Lijep pozdrav forumasi, procitao sam veliki broj tema i zahvalan sam ovom forumu na velikom broju informacija.

Danas sam ja (23g) sa suprugom (20g) otisao u Zagreb, iz Tuzle na prvi razogovor sa gosp. Antolcicem i sve je islo svojim tokom.
Engelski je odlican, postoji odredjenog iskustva itd...
Kada me je gosp. Golac prvi put  zvao ja sam njemu rekao da je jedini nas uslov zajednicki brod i on je rekao da oni to mogu.
Danas su mi kazali da postoji sansa da nas razdvoje tek u Miamiju ili cak da ne idemo istim Avionom.
Mi ako prihvatimo ovaj posao (assistant waiter) imat cemo razgovor u Junu, i nakon sto prodjemo, moramo cekati Decembar da supruga napuni 21god., pa da se mozemo ukrcati.
Ja znam i razumijem da agencija ne moze uticati na to sta oni rade tamo i kako rasporedjuju, ali postoji li bilo koji nacin da mi IAKO nam u tom jednom trenutku kazu da idemo na suprotne brodove, mi uspijemo doci do istog broda, jer to je sve sto zelimo.

Molim Vas za bilo koji komentar, bilo koji savjet, jer je jako bitno i vremena nema previse, do kada moram odgovoriti agenciji sta sam odlucio...
Cuo sam i za spajanje, ali koliko to traje, cijeli ugovor? Mi smo bracni par i nadam se da su to neke prednosti..

Izvinite na ovako opsirnom postu, ali je jako bitno.

Hvala unaprijed, uzivajte!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #1 on: 08/May/2013 »
Koja kompanija je u pitanju? Neke od njih su vrlo "couple friendly" i rado izlaze u susret parovima, a pogotovo kad su supružnici u pitanju.

Jednostavno se prijavite, vaši ID-jevi se "zaključaju" zajedno i gde god ide jedna osoba, tu ide i druga. I naravno dobijate zajedničku kabinu.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #2 on: 08/May/2013 »
Hvala na brzom odgovoru.
Rijec je o Carnival Cruise Lines.
Nama u agenciji nisu pominjali tako da nas mogu liknovati zajedno, vec samo kao mogu navesti kompaniji da smo spremni u isto vrijeme i da nas posalju zajedno, a tamo je sve moguce, da jedno od nas zatreba na drugom brodu, jer smo mi svi samo brojevi njima..
Sad mene zanima ako se SLUCAJNO to desi tamo, sta da radim.. Ne bih da dignem cijeli port na noge... :(

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #3 on: 08/May/2013 »
Prvo se smiri i reaguj kao odrasla osoba. Nema potrebe ni za frkom ni za panikom. :deda:

Ako kompanija nije svesna da ste vi par (a koliko vidim agencija nema znanja, volje ili mogućnosti da vas tako prijavi), moguće je da se desi da vas inicijalno razdvoje. I šta tad? Apsolutno ništa dizanjem galame nećeš uraditi. Stisnite zube, idite svako na svoj brod, ali odmah prvom prilikom pravac do MSA kancelarije (to je ekvivalent "kadrovskom" u našim firmama) i prijavite se za spajanje.

Dve stvari vam idu u prilog - Carnival je jedna od tih "couple friendly" kompanija... i asst. waitera ima kao pečurki posle kiše tako da su premeštanja na toj poziciji lako izvodljiva.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #4 on: 08/May/2013 »
Carnival je mozda i najvise couple friendly od svih kompanija... Tvoja agencija moze sigurno da vas njima prijavi kao "couple" i da vi budete upisani u sistem i povezani. Onda je kompanija od samog starta svesna da zelite biti zajedno i nece se cuditi kada budete trazili da ste na istom brodu i u istoj kabini.
Ako se to ipak ne desi (svaka agencija je prica za sebe hmm), mozda necete u samom startu biti zajedno, ali svakako uvek mozete traziti da vas spoje :) Za sada smo culi jako puno pozitivnih prica o parovima koji rade na Carnivalu.
Though she be but little, she is fierce!

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #5 on: 08/May/2013 »
@Princ, trenutno je panika, al do tad ce sve doci na svoje i bit cu spreman na tako nesto..
Cuo sam i ja te price za spajanje, a koliko to traje? Brodovi se ponovo moraju sresti na istom portu?
Ne bih, kao sto sam vec negdje procitao, da cekam cijeli ugovor, pa tek na drugom da dodje do spajanja.
Trazit cu od agencije COUPLE ID ili kako ste vec naveli, da nas "zakljucaju" zajedno pa da SIGN ON docekamo zajedno, u decembru.

@Lily, isto pitanje ako moza znas koliko to spajanje traje...? Nama u agenciji nisu pomenuli uopste prijavu kao "Couple", cak su rekli da je moguce da na avion ne idemo zajedno, iako ce oni nas kao prijaviti zajedno kao spremne, pa da idemo istog dana.
Vidjet cemo sta ce nam kompanija odgovoriti, ne razumijem zasto ne bi to uradili ako mogu.. :S

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #6 on: 08/May/2013 »
Potpuno je očigledno da vas agencija neće prijaviti kao par, već kao "spremne"... pa to je isto kao da ste samo slučajno bili u istoj grupi koja je imala intervju... svi koji prođu intervju su "spremni", možeš misliti.

Do tada ima dovoljno vremena, instistiraj kod agencije da se potrude (ako uopšte žele ili mogu) da vas prijave kao par, a ako vidiš da je njima samo bitno da vas pošalju uz što manje posla i sebi stave novac u džep... onda računajte na to da ćete samo pukom slučajnošću biti na istom brodu.

Za transfer ne moraju brodovi biti u istoj luci (ali ako se tako pogodi, onda je 10x lakše jer to kompaniju ništa ne košta). Koliko se čeka da se cela procedura završi... to već ne znam (ali mi deluje nerealno da se čeka čitav ugovor, to nema smisla).

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #7 on: 08/May/2013 »
Hvala puno na svim odgovorima.
Oni zbog godina moje supruge moraju da cekaju do decembra pa je zbog toga on naglasio da ni mene nece navoditi kao spremnog, sve dok oboje zajedno nebudemo, pa da idemo tamo..
Mislim da si u pravu to sto kazes, da ako oni njima ne navedu da smo mi couple, Carnival nece uopste znati i mi cemo njima prestavljati neke random ljude kao i svi ostali koji se potrefe s nama.
Aaaa, da li je moguce ako vec dodjemo tamo u Miami i saznamo da ne idemo na isti brod, da se prije ukrcaja ili prilikom ukrcaja na jednom od ta dva broda obratimo odmah supervizoru, ili nekom na poziciji koji bi mogao da pregleda sve to, da smo bracni par i da smo isli s ciljem da budemo na istom brodu itd...

Hvala u svakom slucaju, sutra cu da zovem dikretno Carnival, pa da vidim sta ce oni da mi kazu.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #8 on: 08/May/2013 »
Tad je već gotova stvar i nikakvo obraćanje nikome neće promeniti situaciju... i to nije stvar nečije ljubaznosti i dobre volje, već administracije i zakona. Štaviše, osoba koja nije raspoređena na taj brod neće ni moći da uđe, ma ni da priđe brodu. Sve što možete rešite pre ukrcaja... da ga dočekate označeni kao couple u Carnivalovom sistemu.

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #9 on: 08/May/2013 »
Ok, razumijem, izvini na konstantnim pitanjima ali zaista ne znam kome vise da se obratim, osim toga sto cu sutra pokusati direktno zvati Carnival... htio sam jos da pitam, da li ti ili neko od ljudi sa foruma zna neki drugi nacin oznacavanja nas kao couple, da idemo skupa i sl. osim nacina da pokusavam izvuci nesto od agencije, molbi agenciji i sl. jer i dalje govore kako nije moguce da mi idemo kao par jer to nikoga ne zanima. I kada se to uopšte radi, da li prije glavnom intervjua, ili na glavnom ili poslije glavnom, kada se trebajub dobiti ugovori i sl..

Hvala ti jos jednom. :S

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #10 on: 08/May/2013 »
Nisam išao preko agencije, tako da ne znam kako one rade (osim što sam pročitao na forumu) i ne znam iz svog iskustva kako ide cela ta procedura oko apliciranja.

Ono što znam je da je kompanija ta koja treba da zna da ste couple, ona je ta koja vas raspoređuje po brodovima. Znači ili agencija ili vi to treba da javite kompaniji, ne vidim drugi način. Eto, ako ćeš sutra zvati Carnival, onda se sada na to koncentriši i javi nam šta su ti rekli po tom pitanju.

:uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #11 on: 08/May/2013 »
Označavanje para kao "couple" može biti samo posao agencije, a njihov stav prema željama kandidata bit će ti jasan ako guglaš: "Takvih kao vi ima još stotine"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #12 on: 08/May/2013 »
Razumijem sta zelite da kazete..

Hvala puno, javim onda šta će se događati sutra, prekosutra, ovih dana. Ako nista, morat cu pristat na to da idemo bar za isti termin, pa onda traziti spajanje i slicno, jer je vec ulozeno poprilicno... 


Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #13 on: 09/May/2013 »
Ma mozete zajedno na Carnival i otici cete, bez brige. Bicete i u avionu zajedno, pa, pobogu, sami kupujete karte ne kupuje kompanija. Samo bez nervoze, da vidis kakve su to kalkulacije u Comfort Innu kad izadje lista za sign on ;)

Offline Spoly

  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: U slucaju razdvajanja u Miamiju - pomozite!
« Reply #14 on: 09/May/2013 »
@Prince, nisam zvao London ili Miami, sacekat cu s tim, jer iz agencije su mi rekli da prvo zele da vide od nas sta smo sposobni, da prvo postanemo "radnici", pa tek onda da pricamo o takvim stvarima kao couple ID i slicno.
Pa cemo onda sacekati da prodjemo glavni test i rijesimo svu papirologiju..

@Negociant, hvala na ohrabrenju, nadam se da si u pravu, iako nam tako nisu rekli u agenciji, vise je bilo tipa da budemo spremni na sve moguce, mozda avion ne bude isti, datum ne bude isti itd itd..
Javljat cu na ovoj temi ako bude promjena nekih sto se tice ovog, a praviti nove teme kada bude novih problema, hehe..

Hvala svima jos jednom.