Author Topic: Naftne platforme, Kome se obratiti?  (Read 30482 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CaptainCrash

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Naftne platforme, Kome se obratiti?
« on: 27/May/2009 »
Da li moze iskustva veterana(nema veze sto nisu radili ovaj posao)da malo objasne vezano za to kako doci do posla.
To je kao da se dobije 7 na lutriji...na zalost.
Zanima me konkretno za nekog ko nema iskustva,oni tesko da ce tako nekog primiti ali da li postoje neke kompanije,agencije ljudi koji su to radili koji bi pomogli i koji NE TRAZE NOVAC UNAPRED,po mogucstvu  oT
Kakve su sanse za tim poslom(bilo kojim)pocetnickim na platformama?!
Kome se obratiti?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Naftne platforme
« Reply #1 on: 11/December/2009 »
Da bi se sam zaposlio na platformi, moras imati edukaciju za to...tako jedino ce da uzmu tvoj CV u razmatranje, a ako si sto se kaze NKV radnik, i zelis da radis bilo sta, moze i to, ali samo u licnu preporuku jednog od njihovih zaposlenika, zavisno od naftne kompanije. To je 100 % provjerena info iz prve ruke...
Znaci, ako nemas nekoga da te ubaci i posvjedoci za tebe, onda nista  :nono:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: Naftne platforme
« Reply #2 on: 11/December/2009 »
čitam,o svemu tome,meni konkretno radi ujak na platformi u libiji,ne na moru nego kak se to kaže land base,i može mi dati preporuke,i para je dobra i sve to ali nekak nemam volje ici za to,je istina je ak nemate min.preporuku zaboravite na platformu,što više čitam vidim da bi ljudi puno više htjeli na platformu nego na brod,nekak se meni još manje ide,i vidiš kak je to prokleto,ja mislim da mogu bez vecih problema a neide mi se,a onaj tko bi htio ne moze, oT
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Naftne platforme
« Reply #3 on: 11/December/2009 »
čitam,o svemu tome,meni konkretno radi ujak na platformi u libiji,ne na moru nego kak se to kaže land base,i može mi dati preporuke,i para je dobra i sve to ali nekak nemam volje ici za to,je istina je ak nemate min.preporuku zaboravite na platformu,što više čitam vidim da bi ljudi puno više htjeli na platformu nego na brod,nekak se meni još manje ide,i vidiš kak je to prokleto,ja mislim da mogu bez vecih problema a neide mi se,a onaj tko bi htio ne moze, oT

Druže, ako imas šansu da pališ na platformu, idi bez razmisljanja, nemoj traćiti vrijeme na brodu, vjeruj mi. Mnogi bi trebali da ti zavide na šansi koja ti se pruža preko ujaka. ::yes::
Neka te prijavi u kompaniji i kad te budu zvali, uradiš B2 kurs i  :banana:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Odg: Naftne platforme
« Reply #4 on: 12/December/2009 »
...ne treba preporuka, ne treba B2.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Naftne platforme
« Reply #5 on: 12/December/2009 »
...ne treba preporuka, ne treba B2.

Pa kako majku mu, ja sam pricao sa momkom prije 3 dana, koji radi dugo vec na platformi, kaze da je nemoguce dobiti posao bez B2 kursa !
Sad ovo za preporuku nisam siguran, ali mozda varira, ali za B2  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Odg: Naftne platforme
« Reply #6 on: 12/December/2009 »
Ne treba B2. Trebaju neki drugi certifikati, koji su specificni za offshore industriju. npr. OPITO, BOSIET i sl. - koji su opet specificni za podrucje/regiju svijeta...To vrijedi za posadu, dok marine dept. ima drukcije dokumetne kojima se dokazuje competency za npr. rig move operacije, ili DP...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Naftne platforme
« Reply #7 on: 12/December/2009 »
Ne treba B2. Trebaju neki drugi certifikati, koji su specificni za offshore industriju. npr. OPITO, BOSIET i sl. - koji su opet specificni za podrucje/regiju svijeta...To vrijedi za posadu, dok marine dept. ima drukcije dokumetne kojima se dokazuje competency za npr. rig move operacije, ili DP...


Ok, ako ti tako kazes. Ja bas necu ni da tvrdim nesto puno, jer nisam licno bio ni vidio u zivotu platformu, tako da nije moj sektor. Ovaj decko kojeg ja znam je crane operator i kaze da je neophodan B2  -()-
Pozdrav :uzdravlje:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline despot_515

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Naftne platforme
« Reply #8 on: 01/June/2012 »
Ledeni6   

I ja sam ujak i pricam svasta svojim necacima.... :pop1:

Nije sve tako bajno kako zvuci.....
Ako ides ocekuj najgore i bit ce jos gore od toga.....

Bio, vidio, radio....
Respect  :uzdravlje: