Author Topic: Uživo sa Carnival Sunshine-a  (Read 16179 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #15 on: 10/May/2013 »
... pa, s obzirom na to da nas uslovljavaju da agencija za nas nadje kartu (samo nam kazu koliko kosta i nema sanse da se ti tu nesto bunis i trazis svoje), valjda se to nekako uzima u obzir.

Najobičniji reket. Neka mi netko nađe taj tekst, crno na bijelo, da ga pošaljem grupi advokata u Miamiu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #16 on: 10/May/2013 »
Mora biti Carnival-provided i mora biti kupljena 13. maja ili kasnije.

Kao što je u mom slučaju bilo - Carnival mi je obezbedio kartu i za dolazak na prvi ugovor, a da sam išao preko agencije, odrali bi me.

S obzirom da im je avio-karta pogodno mesto za uglavljivanje nelegalne provizije, ne verujem da će se agencije toga lako odreći.

Hmm, kad sam kucao prethodnu rečenicu, setio sam se nečeg... samo da nađem i iskopiraću... za 5-10 minuta...

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #17 on: 10/May/2013 »
Mora biti Carnival-provided i mora biti kupljena 13. maja ili kasnije.

Kao što je u mom slučaju bilo - Carnival mi je obezbedio kartu i za dolazak na prvi ugovor, a da sam išao preko agencije, odrali bi me.

S obzirom da im je avio-karta pogodno mesto za uglavljivanje nelegalne provizije, ne verujem da će se agencije toga lako odreći.

Hmm, kad sam kucao prethodnu rečenicu, setio sam se nečeg... samo da nađem i iskopiraću... za 5-10 minuta...

Tu nema frke... otkazem kartu koju sam kupila, a te nepovratne takse prezalim, i onda mi Carnival kupi drugu kartu. Ali! To mora potvrditi agencija... a pitanje je da li ce agencije potvrditi tu informaciju. Ostaje da se ceka i vidi...

Ehh CEO, pa nisu oni blesavi :) Evo ti EP, oni cak imaju svoju turisticku agenciju pre koje rade karte svima koje su zaposlili po kompanijama, tako da je njima skroz legalno to... oni su tebi ponudili kartu od 850eura, to je cena njihove turisticke agencije (Suncana vura), ti si pristao na tu cenu i to je na tebi. A to sto druge opcije nisi imao, nigde to zvanicno ne pise.
Though she be but little, she is fierce!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #18 on: 11/May/2013 »
OK, u okviru pripreme za inspekciju po Maritime Labor Convention, dobili smo skripte u kojima, između ostalog, piše koja pitanja se mogu očekivati i šta će se proveravati.

Ovo mi je privuklo pažnju, a odnosi se na agencije:
 • May ask a representative number of seafarers to ensure that they have not been charged any fees
 • May ask to a representative number of seafarers if they are aware of any blacklisting instituted by the manning agencies
 • May ask to a representative numbers of seafarers if they were made aware of their rights and duties by the agency

I kasnije u tekstu ima ovo:

Use of any licensed or certified or regulated private recruitment and placement service (Reg. 1.4)
– Every effort will be carried out in order to make certain that only agencies and placement services duly certified in accordance with the requirements of MLC 2006 are given preferential status. In case an agency does not have the required certification, an audit program has been compiled to ensure that MLC 2006 requirements are met. Such program will be followed during Company’s sanctioned audits carried out by Carnival Cruise Lines or by an entity retained for such services. Review shall be carried out on a bi-annual basis. (reference; Manning Agencies Contract, Audit Program, SMS Chapter 6)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #19 on: 11/May/2013 »
OK, u okviru pripreme za inspekciju po Maritime Labor Convention, dobili smo skripte u kojima, između ostalog, piše koja pitanja se mogu očekivati i šta će se proveravati.

Ovo mi je privuklo pažnju, a odnosi se na agencije:
 • May ask a representative number of seafarers to ensure that they have not been charged any fees


I to se zaista i provodi. Oni dođu, odaberu ljude iz svih departmenta, i pitaju ih ta pitanja.
I tako dolaze na kruzere 30 i nešto godina. A ništa se ne mijenja.

Podjeća me na odnos USPH-a i Cruise industrije.
Na gornjim palubama inspektori sa meglajticama pregledavaju ono što je izloženo u dishwash-u i potwash-u, a u skrovitim skladištima, po crew cabinama i u crew coridorima na nižim palubama čekaju gomile prljavog suđa da gospoda inspektori završe sa pregledom i odu sa broda:


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #20 on: 11/May/2013 »
1) Carnival plaća troškove izdavanja C1/D vize!
2) Carnival plaća troškove avio-prevoza prtljaga (do 2 komada), uz uslov da ne bude overweight ili oversize!

Odlične vijesti.
Da li račun za vizu ambasada daje na engleskome ili se to odnosi na račun/ potvrdu iz banke da je plaćeno ?

Što to znači Carnival - provided ? znači da će Carnival za nas kupiti kartu i poslati nam, agencija više neće imati veze sa time ? ILi to znači da ako samostalno kupim kartu Carnival to neće priznati ?

Čeka se neka službena objava od strane Carnivala.....

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #21 on: 11/May/2013 »
Odnosi se na račun/potvrdu iz banke.

Za kartu dobro pretpostavljaš - ne važi ako sama kupuješ. A što se agencija tiče, kada bi sve bilo čisto onda bi uz LoE koje pošalje kompanija davale i kartu koju je poslala kompanija... ali nešto sumnjam da će ove naše tako da rade.

Offline lupu5

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #22 on: 11/May/2013 »
pa nije tesko izracunat, agencija nam uzima 1100$ za kartu a imaju karte i za 1000$ sto znaci da njima ostaje minimum 100 dolara i kad se to pomnozi sa brojem kandidata u mom slucaju bilo nas je skoro stotinu dobije se fina svotica..i sad se treba agencija toga odrec.how yes no

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #23 on: 11/May/2013 »
Agencije ne uzimaju karte po pojedinačnoj turističkoj ceni za fizička lica... po karti zarađuju (nagađam) oko 300-500 dolara.

Offline lupu5

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #24 on: 11/May/2013 »
Agencije ne uzimaju karte po pojedinačnoj turističkoj ceni za fizička lica... po karti zarađuju (nagađam) oko 300-500 dolara.

eto vidiš, iznosi koji se tu vrte nisu mali. a de mi reci jesu li ti sta spomenuli za tipping pozicije? jel i njima placaju kartu?

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #25 on: 11/May/2013 »
Pa ako dajemo 850e za "kartu" a kada bi u svojoj reziji uzimali sa popustom za pomorce izasla bi nas 450e do Majamija pa vi vidite kolika je provizija  :tuctuc:

Minimum 400e...preterano
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #26 on: 11/May/2013 »
a de mi reci jesu li ti sta spomenuli za tipping pozicije? jel i njima placaju kartu?

Imao sam samo prezentaciju za non-tipping pozicije, a dnovak007 je u prvom postu pisao o prezentaciji za tipping pozicije.

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #27 on: 12/May/2013 »
I to se zaista i provodi. Oni dođu, odaberu ljude iz svih departmenta, i pitaju ih ta pitanja.
I tako dolaze na kruzere 30 i nešto godina. A ništa se ne mijenja.

Podjeća me na odnos USPH-a i Cruise industrije.
Na gornjim palubama inspektori sa meglajticama pregledavaju ono što je izloženo u dishwash-u i potwash-u, a u skrovitim skladištima, po crew cabinama i u crew coridorima na nižim palubama čekaju gomile prljavog suđa da gospoda inspektori završe sa pregledom i odu sa broda:

<iframe width="480" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/Sf0l-fsOgcM?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



ma na videu jedva malo više od pola šlepera prljavog posuđa  :neee:, u dish- i pot- washu su sigurno skakali od sreće kad su im to nazad dovukli  :run:

Offline victorya_severus

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #28 on: 14/May/2013 »
...i Carnival salje tu kartu agenciji... a oni nama ne kazu, tj. uzmu nam 850e... Kako ja sad da proverim, jesu li mi oni poslali-platili kartu???  -()-

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Uživo sa Carnival Sunshine-a
« Reply #29 on: 14/May/2013 »
Pa karte kupljene od 13. maja pa nadalje - Carnival plaća. To je to, nema šta da se razmišlja i proverava.