Author Topic: Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?  (Read 6231 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Da li se na NCL placa avio karta?

Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu (primarni kao fotograf, dodatni bilo koji drugi, na primer IT ili administrator sajta itd...)?

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #1 on: 16/May/2013 »
Da li se na NCL placa avio karta?

Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu (primarni kao fotograf, dodatni bilo koji drugi, na primer IT ili administrator sajta itd...)?

NCL ti plaća povratnu kartu.
Za ovo drugo ti ne mogu reći sa sigurnošću,možda nakon što provedem neko vrijeme na brodu,uskoro imam ukrcaj..
Mada,koliko čujem Princess je najbolji za photose pa možda probam preći kod njih nakon 1 ugovora na NCL-u,osim ako budem ekstra zadovoljna ostajem kod njih  :) Jedino što ti je kod njih caka-na brod koji te stave moraš odraditi 3 ugovora pa tek nakon odrađena 3 puna ugovora tražiti premještaj ako nisi zadovoljan pa ako te zapadne neki brod s lošim cruisevima gdje nema bonusa (koliko čujem to su Europski cruisevi) -nije dobro.  no;;; :D

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #2 on: 16/May/2013 »
Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu (primarni kao fotograf, dodatni bilo koji drugi, na primer IT ili administrator sajta itd...)?

Koja je verovatnoća preživeti 6+ meseci bez spavanja? :pad:

Šalu na stranu, ne mogu se raditi 2 posla, pogotovo kad zahtevaju celodnevno angažovanje. Eventualno drugima da pereš i peglaš veš za dolar-dva. :giggle: A pozicija "administrator sajta" ne postoji na brodu. (Kakvog sajta?)

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #3 on: 17/May/2013 »
Koja je verovatnoća preživeti 6+ meseci bez spavanja? :pad:

Šalu na stranu, ne mogu se raditi 2 posla, pogotovo kad zahtevaju celodnevno angažovanje. Eventualno drugima da pereš i peglaš veš za dolar-dva. :giggle: A pozicija "administrator sajta" ne postoji na brodu. (Kakvog sajta?)

Svašta ljudi izmišljaju...meni jedan kapetan broda zagarantirao da ću kao fotograf zaradit minimalno 4000$ mjesečno...da mu je rekao jedan fotograf s njegovog broda koji "ima toliko slobodnog vremena da radi dodatne poslove" pa zaradi oko 4000,5000. Yeah right.   :rofl: :rofl:

P.S.da nije čovjek mislio na sys admina?  -()-

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #4 on: 17/May/2013 »
Procitao sam negde da brod ima svoju internu stranicu ili neki port gde objavljuje sva desavanja i najave (nesto tako slicno sajtu), posle to radi i deli kao i biltene, to bi po mojoj proceni (ako postoji uopste tako nesto) trebao da radi neko kao novinar ili web dizajner (priblizno). Ja to svakako radim ovde vec godinama, engleski mi je savrsen pa sam mislim da ako tako neesto posto, da pokusam da zaradim neki dodatni $, mada opet slazem se sa time "Koja je verovatnoća preživeti 6+ meseci bez spavanja? ", ali dok ne odem nista ne znam

U kontaktu sam sa mnogim prijateljima koji tamo rade i svi imaju razlicite stavove i informacije, negde moze, negde ne, negde rade 6-8 sati dnevno, negde 8-10, negde i preko 10, negde imaju JAKO mnogo slobodnog vremena (sto kazu da nije dobro), negde ne....i tako u krug, a imam i prijatelja koji je na princesu radio dva posla (konobar i neka fora barmena ili tako nesto, i zaradjivao bolje nego od ostalih konobara (sto je i logicno), ali se ubijao od posla....

Meni je sad malo i krivo sto nisam pokusao za NCL, ali dobro, ajd, izguracemo ovaj prvi....

Zakljucak, svugde je drugacije i zavisi od milion razlicitih stvari

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #5 on: 17/May/2013 »
bracko87 ideš raditi za Image ili Princess? ako je Princess to ti je vrhunski,nema ti što biti žao što nisi probao NCL,Image je loš ali opet ti je bolje nego nama Hrvatima jer ne moraš na D1 i plaćati mjesečne doprinose,iako u svakom slučaju-il princess il NCL što se photo dept.tiče  :uzdravlje:
NCL je tek odnedavno počeo raditi samostalno,bez Imagea tako da ustvari nas par sa Balkana koji smo prošli ove photo intervjue idemo među prvima za NCL,da vidimo jel stvarno kako kažu..nadam se da se neću razočarati  :money:

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #6 on: 17/May/2013 »
Procitao sam negde da brod ima svoju internu stranicu ili neki port gde objavljuje sva desavanja i najave (nesto tako slicno sajtu), posle to radi i deli kao i biltene, to bi po mojoj proceni (ako postoji uopste tako nesto) trebao da radi neko kao novinar ili web dizajner (priblizno).

Ovde, na Carnival-u, to sa biltenima, najavama i programima dešavanja radi Cruise Director (i njegov asistent). Znači postoji pozicija koja se time bavi, ali ne radi samo to, već im je to tek jedan deo posla.

Što se web sajta tiče, ne postoji ništa interno što se radi na brodu (isto mislim na Carnival), već samo korporacijski (u Majamiju) - oni tamo ažuriraju prezentacije, ponude i destinacije za sve brodove u floti i postavljaju na web.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Osim svojega osnovnog posla, možeš aditi i bilo koji drugi "side-job" na brodu.

Možeš čuvati djecu, raditi kao osiguranje na ulazu u noćni klub, prodavati osobne cd-e mađioničara ili muzičara koji rade na brodu, na DCL-u su godinama radije plaćali jednog čistača iz kuhinje da upravlja svjetlima za pozornicu ....
Većinu poslova treba odobriti šef odjeljenja u kojem radiš, jer ako kreneš kasniti na svoj osnovni posao, jasno da postoji problem.
Isto tako, u većini slučajeva šef može biti i fleksibilan u postavljanju osnovnog rasporeda, tako da čovjek uopće može kombinirati obadva posla. Iako je preciznije reći da je jedno posao, a drugo sidejob.
Sve se može ako postoji volja i ako si dobar sa ljudima.

Ovaj prethodno spomenuti posao o slaganju, tiskanju i dijeljenju letaka o aktivnostima, na Princess-u radi osoba čiji se posao zove smiješnim imenom "Printer".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
evo da i ja iznesem svoje misljenje sta su recimo na mom brodu (plesaci, muzicari i klizacice :-)) radili kao sporedni posao ali dobro oni su bas imali vremena....pomoc aukcionaru slika oko postavke i sklanjanje slika, za vreme aukcije menjanje slika itd...deljenje flajera pre pocetka jednog show programa a vezan je za shoping po portovima (tacnije jedna zenska koja vodi taj show i ima zakupljeno vreme da objasnjava gostima gde je najbolji shoping u nekom mestu i daje opste upute o mestu)....onda recimo znali su da raspisu konkurs na brodu ko ima vremena da popravlja bicikle koje se rentiraju za CREW, prodavac u maloj prodavnici za CREW gde se moze naci od raznih grickalica, pica i osnovne stvarcice za licnu higijenu....onda recimo znao sam jedan lik koji je radio kao u obezbedjenju pa kada je embarkation day onda je pomagao sobarima oko spremanje soba.....evo ja sam npr. napravio oglas da sredjujem laptopove, poneo sam sa sobom  na eksternom hardu brdo programa i operativne sisteme, pa kome zariba komp ili ga srede virusi ja sam ih resavao, nije bila neka navala ali uleteo mi par puta poslic. Eto o tome o side job, mada iskreno nisam cuo za vrstu poslova oko odrzavanja sajta koji si pomenuo a promenio sam vec dve kompanije do sada.

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Dobiti posao kao fotograf za Princess je ravno naucnoj fantastici (cinimi se i za ostale staff pozicije da je sito ili jos gore), najvise zbog sve veceg broja ljudi sa engleskog govornog podrucja ili zapadne evrope. Ja sam pokusao i nisam uspeo, kao i 95% ljudi iz moje grupe (za preostalih 5% nemam povratnu informaciju). Sad cekam ukrcaj za RCCL ili Celebrity, nadam se u narednih mesec dva.

Kazem opet, odrzavanje web stranice na brodu je najpribliznije poslu na koji sam aludirao, pretpostavljam da brodovi nemaju svoje web stranice, ali opet sam sigurno negde procitao da postoji neki interni nacin pracenja ili obavestavanja gostiju o dogadjajima, odnosno kacenje fotografija i video sa prethodnih itd (mislim da je u gornjim tekstotiva to vec objasnjeno od strane CEO-a, da postoji ta pozicija i da se zove "printer")

Chova, odlicna ideja za popravljanje racunara, ja cu takodje poneti diskove i pokusati koji ekstra $ na tome da zaradim. Bilo bi mi super kad bih uspeo uhvatiti dodatni posao, naravno pod uslovom da imam dovoljno slobodnog vremena da se njemu posvetim, ipak idem tamo da zaradim nesto ali i da vidim sveta (izgleda u mom slucaju nespojivo  :smack: ), a opet i pretpostavljam da ce ljudi iz kompanije ceniti to sto hoces da radis (ili pak nece ceniti, po sistemu ko ga sisa  oT )
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #10 on: 18/May/2013 »
kod nas zavisi od side-job-a, al uglavnom je 10$ na sat.  Nasi fiteri rade spremanje i raspremanje scene za show (kao ispomoc production za staff). Neki rade sa Art aukcionarom ili dispatch za shore-tours (kad su purseri u manjku ljudi), isto je 10$ sat.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #11 on: 18/May/2013 »
Održavanje računara je sasvim dobar sidejob. Jednostavno, 99% posade poseduje kompjutere, i dobar deo ljudi ne zna kako da obori sistem, reinstalira operativni sistem, podešavanja za
wi fi etc. Pa čak i oni koji znaju da sebi "srede" računar, će radije platiti da to uradi neko umesto njih, nego da sa nekog bednog interneta skidaju instalacije za programe, operativne sisteme etc.
Meni je konkretno kolega "sredio" ceo lap top kad sam ga kupio na prvom ugovoru, i da se on nije ponudio da mi uradi za dž, sigurno bih nekom platio da mi to uradi.
E sad, kao što je Chova rekao, možda ti zapadne koji poslić, mislim možda se ne ubiješ od para, ali sigurno možeš napraviti mesečni priliv od 100, 200$, što da ne.  ;D
Inače, jedan od najprofitabilnijih "sidejobs" na brodovima je frizerski zanat.
Jeste da to većinom rade filipinci po manjoj tarifi, ali eto ako neko ima taj zanat u rukama, može uzeti pristojne novce sa strane.  :D

Dobiti posao kao fotograf za Princess je ravno naucnoj fantastici (cinimi se i za ostale staff pozicije da je sito ili jos gore), najvise zbog sve veceg broja ljudi sa engleskog govornog podrucja ili zapadne evrope.

Ne bih se složio sa tobom da je dobiti posao fotografa za Princess u domenu naučne fantastike.
Ljudi sa engleskog govornog područja imaju tu prednost što govore maternji jezik, ali to ne znači da je bolji radnik od nekog iz istočne Evrope, ili gde već.
Većina ljudi sa "zapada" dolazi na brodove radi putovanja i zabave, dok ne nadju bolje plaćen posao u svojim razvijenim zemljama.
Dok ljudi sa ovih prostora, manje ekonomskih razvijenih zemalja, su više lojalni kompaniji, i nije ih "blam" da rade neke segmente posla, koje su za ove prve nezamislive.

Verujem to sto si rekao, da iz tvoje grupe velika većina nije prošla.
Iskreno mislim (ne mogu tvrditi), da je kompanija u tom trenutku objavila konkurs za fotografe i ostale staff pozicije, prosledila agenciji, kanditati su se prijavili na konkurs, došli do završne faze, i onda je zasigurno došlo do nekog zastoja, blokade u poslednjem trenutku od strane Princessa, da su morali da obustave priliv kandidata (iz ko zna kojih razloga), sa obrazloženjem kako ne zadovoljavate kriterijume za ta radna mesta. -()-
Ne verujem da je agencija kriva za to, već da je greška kompanije.
Ne znam, to mi nekako "pije vodu", jer se traži dosta fotografa za Princess. Danas sam video na FB stranici Safe Cruise, oglas " Hitno potrebni Fotografi", "odlični uslovi i brz ukrcaj".
Čuo sam da se preskaču treninzi i testovi i direktno ide na skype interview (mislim i da je Šef već okačio ovaj oglas ranije),
konkretno znam za jednog fotografa, "od prijatelja prijatelj", da je otišao za veoma kratko vreme pre 2 meseca, interview preko skypa..
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #12 on: 18/May/2013 »
Ne znam, to mi nekako "pije vodu", jer se traži dosta fotografa za Princess. Danas sam video na FB stranici Safe Cruise, oglas " Hitno potrebni Fotografi", "odlični uslovi i brz ukrcaj".
Čuo sam da se preskaču treninzi i testovi i direktno ide na skype interview (mislim i da je Šef već okačio ovaj oglas ranije),
konkretno znam za jednog fotografa, "od prijatelja prijatelj", da je otišao za veoma kratko vreme pre 2 meseca, interview preko skypa..

yep,


Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bracko87

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #13 on: 18/May/2013 »
Ok, mozda sam preterao za domen naucne fantastike, ali da je sve teze, teze je... Prijatelji koji su na Princess otisli pre nekoliko godina i sa kojima sam i dalje u kontaktu mnogo lakse su se ukrcavali, ni oni ne znaju razlog zasto gotovo niko iz moje grupe (grupa od oko 7-8 ljudi) nije dobio posao. Naravno, sve pohvale za Safe Cruise agenciju koja nas je dobro spremila i pustila na final, ali tesko mi je poverovati da niko od nas 7-8 fotografa nije zadovoljio, sto iskustvom sto stranim jezikom, jos treba napomenuti da je dvoje ranije radilo za Image, ili jedan za Image jedan na Carnivalu, full zavrseni ugovori...

Naravno, ohrabljuje ovaj oglas sto je sef okacio i nadam se da ce prolaznost ubuduce ponovo biti poprilicno dobra, jer opet i ja vidim Princes kao neko drugo resenje ili kao B varijantu (nakon sto nakupim iskustva na RCCL)

E za side-job, 100$ 200$ dolara na mesecnom nivou bi bilo  :run:    (ovde mi je 400$ cela plata a radiom kao SA u drzavnoj firmi, naravno na crno  +U+ )

Dobra ideja za frizera, makaze u ruke i sisanje ovaca za trening :)


Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: Koja je verovatnoca raditi dva posla na brodu?
« Reply #14 on: 18/May/2013 »
@bracko87-i meni su rekli da nemam šanse da dobijem posao kao NCL-ov fotograf a iskreno lakši i opušteniji mi je bio taj intervju nego ovaj Imageov .. ;) Treba barem probati.

@silber mann OMG,hvala na ovoj informaciji,ja se sama šišam i bojam već 10 godina,a i obitelj i prijatelje također.....uleti li mi to kao side job na brodu-suuuuper! :money: :money: :money:

P.S.Ako ponesem svoju frizersku opremu hoće mi uzet na aerodromu?Imam profesionalne frizerske škare,ne želim ostat bez njih,skupe su bile  :D