Author Topic: Kouzon ~ Banja Luka  (Read 35785 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Kouzon ~ Banja Luka
« on: 20/May/2013 »
Adresa:
Banja Luka
Trzni Centar Vidovic , Str. Ivana Franje Jukica br.11
Tel za kontakt 387 66 533030
e-mail bih@kouzon.com.mk

https://www.facebook.com/posaonakruzerima.bih
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zile

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #1 on: 08/June/2013 »
Hoće li ići netko sada na ovu prezentaciju/intervju 15.06.?
P.S. znate li da li je i koliko ova poslovnica u B.L. poslala ljudi na kruz?

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #2 on: 08/June/2013 »
Hoće li ići netko sada na ovu prezentaciju/intervju 15.06.?
P.S. znate li da li je i koliko ova poslovnica u B.L. poslala ljudi na kruz?
Idem ja. :)
Nisu jos nikoga poslali jer je ova poslovnica pocela sa radom tek proslog mjeseca.
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #3 on: 08/June/2013 »
Ja bi dosao, ali sam vec slao na rijecnu kompaniju pa mi se tu ne daje 200km, btw je li se moze pogledati da prezentacija, bez da placam treninge itd ? Dakle samo da vidim o cemu se tu radi. Nije meni problem dati 200km, smao nemam 21 godinu, pa mi se bas i ne isplati dati 200km ili 120 ako budem htio neki drugi departmant.

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #4 on: 08/June/2013 »
Ja bi dosao, ali sam vec slao na rijecnu kompaniju pa mi se tu ne daje 200km, btw je li se moze pogledati da prezentacija, bez da placam treninge itd ? Dakle samo da vidim o cemu se tu radi. Nije meni problem dati 200km, smao nemam 21 godinu, pa mi se bas i ne isplati dati 200km ili 120 ako budem htio neki drugi departmant.
Mozes ti doci na prezentaciju, prezentacija se ne placa. Nakon prezentacije bice odrzan preliminarni intervju i tek ako se prodje preliminarni intervju placa se 200 KM za obuku koja ce se odrzati 16.06. i 17.06. :pop:
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline zile

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #5 on: 08/June/2013 »
ima li tko za carpooling..ja bih trebao krenuti iz sarajeva ako slucajno ne bude kakvih promjena i onda planiram prespavati negdje na benzinskoj pa sutradan na obuku/seminar pa nazad..

Offline KwonDarko

  • Forum Supporter
  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #6 on: 09/June/2013 »
Mozes ti doci na prezentaciju, prezentacija se ne placa. Nakon prezentacije bice odrzan preliminarni intervju i tek ako se prodje preliminarni intervju placa se 200 KM za obuku koja ce se odrzati 16.06. i 17.06. :pop:

Onda cu doci tamo na prezentaciju, ako ko zeli moze mi poslati pm da se bolje upoznamo, ko ne zeli da bude sam tamo, taman da imam sa kim pricati itd.

Offline Slobo

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
  • Zdra'o
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #7 on: 10/June/2013 »
Idem i ja narode,aplicirao sam skoro,prije nekih 20 tak dana,imao sam vec jedan intervju na skajpu,sad je prezentacija pa cemo vidjeti. ::yes::

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #8 on: 11/June/2013 »
Idem i ja narode,aplicirao sam skoro,prije nekih 20 tak dana,imao sam vec jedan intervju na skajpu,sad je prezentacija pa cemo vidjeti. ::yes::
Puno srece i vidimo se na prezentaciji. :)
Ipak ce biti dosta buducih moreplovaca na prezentaciji. ::yes::
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline zile

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #9 on: 16/June/2013 »
Zamolio bih sve koji su bili jucer na prezentaciji, a eventualno i danas na obuci da sve prepricaju ;-)
...koliko je bilo ljudi, kakva je prica bila - jel obecavajuca za posao?kakvi su uvjeti..ma sve, sve...ja nisam mogao doci, a trebao sam. Hvala..pozza

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #10 on: 17/June/2013 »
Zamolio bih sve koji su bili jucer na prezentaciji, a eventualno i danas na obuci da sve prepricaju ;-)
...koliko je bilo ljudi, kakva je prica bila - jel obecavajuca za posao?kakvi su uvjeti..ma sve, sve...ja nisam mogao doci, a trebao sam. Hvala..pozza
E ovako, da pocnem. :D
Na prezentaciji i nismo nesto vazno ni saznali, uglavnom za koje se kompanije moze aplicirati, ko sada odrzava intervjue i kada, nista sto ne mozes saznati na forumu.
Poslije prezentacije je bio preliminarni intervju i moja pitanja su bila: Can you tell me something about yourself, What goes in carbbonara sauce; What goes in Pesto sauce; Tell me original recepie of Ceasar salad; Where do you work; Describe me a Restaurant; Tell me about the menu, describe in detail.  Prosao sam preliminarni intervju za Assistant Waiter poziciju. :run:
Glavni intervju ce biti za Princess 12 jula, a za Royal isto nekada sredinom jula.
Obuka je jako zanimljiva, mada su to vecinom stvari koje mozes da pronadjes i sam preko interneta, ali te ovako bar zainteresuju da se vise informises. Inace, covjek koji je drzao prezentaciju i obuku je odlican i profesionalan, svaka mu cast, nemam zamjerki.
Preporucujem svima koji apliciraju za restoran da nauce nekoliko poznatih salata, soseva, pasti, glavnih jela, deserta, naravno vina i nece biti problema.
Ako nekoga zanima rado cu mu napisati neke poznatije (od gore navedenih), jer znam koliko meni pomazu informacije na forumu.
Ako te jos nesto zanima, samo reci, maloprije sam stigao iz Banja Luke pa sam preumoran. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline zile

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #11 on: 18/June/2013 »
E ovako, da pocnem. :D
Na prezentaciji i nismo nesto vazno ni saznali, uglavnom za koje se kompanije moze aplicirati, ko sada odrzava intervjue i kada, nista sto ne mozes saznati na forumu.
Poslije prezentacije je bio preliminarni intervju i moja pitanja su bila: Can you tell me something about yourself, What goes in carbbonara sauce; What goes in Pesto sauce; Tell me original recepie of Ceasar salad; Where do you work; Describe me a Restaurant; Tell me about the menu, describe in detail.  Prosao sam preliminarni intervju za Assistant Waiter poziciju. :run:
Glavni intervju ce biti za Princess 12 jula, a za Royal isto nekada sredinom jula.
Obuka je jako zanimljiva, mada su to vecinom stvari koje mozes da pronadjes i sam preko interneta, ali te ovako bar zainteresuju da se vise informises. Inace, covjek koji je drzao prezentaciju i obuku je odlican i profesionalan, svaka mu cast, nemam zamjerki.
Preporucujem svima koji apliciraju za restoran da nauce nekoliko poznatih salata, soseva, pasti, glavnih jela, deserta, naravno vina i nece biti problema.
Ako nekoga zanima rado cu mu napisati neke poznatije (od gore navedenih), jer znam koliko meni pomazu informacije na forumu.
Ako te jos nesto zanima, samo reci, maloprije sam stigao iz Banja Luke pa sam preumoran. :)

Prije svega hvala na odgovorima...ako me jos sta zanima?-zanima.. :yeah:
Koliko vas je cca. bilo na prezentaciji, koliko cca. procenata je išlo na jednodnevnu obuku, a koliko na dvodnevnu?
Gdje ce se odrzati ti glavni intervjui za Princess i Royal?
Da li si ti prvobitno želio aplicirati za Assistant Waiter poziciju ili ti temeljem CV-a, odnosno na osnovu iskustva i stupnja poznavanja engleskog jezika agencija predlaže poziciju?
Također...da li su sve one pozicije s Kouzonove web stranice aktualne, odnosno da li se može aplicirati na sve nabrojane ili samo neke određene? Na stranici stoje i one entry level pozicije za koje ne treba iskustvo, samo ne znam da li za njih ima uopce potraznje na ovim prostorima ili je to namjenjeno samo Filipincima.
Mislim da je najbolje (sto i rade neke agencije) prvo intervjuiraju kandidata, a onda mu predloze poziciju za koju je najbolje da aplicira. Ja bas i nemam nekoga iskustva sto se tice poslova ovoga tipa na brodu...tako da bih se možda prijavio i za neku entry level poziciju, samo da zaplovim ;-)

Hvala na odgovorima unaprijed!

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #12 on: 18/June/2013 »
Kouzon dečkima i curkama svaka čast. I prije sam mislila da su najprofesionalnija agencija u regionu, a sad se i uvjerila kroz vlastiti primjer. Svi koji kažu da trening nije vrijedan para, ili da se bez njega može bi trebali imati ili skorija prethodna iskustva (naglasak na množini) na brodu ili vrlo vrlo vrlo visok nivo znanja za poziciju za koju se javljaju (barem što se tiče kompanija Celebrity/Royal/Azamara). Ja sam zaista učila ko magare i isplatilo mi se debelo na preliminarnom ali ipak trening je bio mjesto da se izoštri sve ono što već znaš ili mjesto da naučiš mnogo toga što već ne znaš. Svaka im čast i na isprintanim materijalima i sadržaju u istim, jer sam iz prijašnjih agencija time bila debelo razočarana. Mislim mogu ja i sama guglati, nisam debil, ali ako ne znaš šta tražiš to guglanje može potrajati i oduzeti dragocjeno vrijeme od samog spremanja za intervju.
Elem ko hoće profesionalnost na nivou i dobro samom sebi prijavit će se u Kouzon.  ;)

Offline Justinijan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 456
    • View Profile
  • Country: Republika Srpska
  • Company: Princess cruises, Cunard cruise line, Seabourn cruises, Celebrity cruises
  • Job Title: Butler
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #13 on: 19/June/2013 »
Prije svega hvala na odgovorima...ako me jos sta zanima?-zanima.. :yeah:
Koliko vas je cca. bilo na prezentaciji, koliko cca. procenata je išlo na jednodnevnu obuku, a koliko na dvodnevnu?
Gdje ce se odrzati ti glavni intervjui za Princess i Royal?
Da li si ti prvobitno želio aplicirati za Assistant Waiter poziciju ili ti temeljem CV-a, odnosno na osnovu iskustva i stupnja poznavanja engleskog jezika agencija predlaže poziciju?
Također...da li su sve one pozicije s Kouzonove web stranice aktualne, odnosno da li se može aplicirati na sve nabrojane ili samo neke određene?
Na stranici stoje i one entry level pozicije za koje ne treba iskustvo, samo ne znam da li za njih ima uopce potraznje na ovim prostorima ili je to namjenjeno samo Filipincima.
Mislim da je najbolje (sto i rade neke agencije) prvo intervjuiraju kandidata, a onda mu predloze poziciju za koju je najbolje da aplicira.
Ja bas i nemam nekoga iskustva sto se tice poslova ovoga tipa na brodu...tako da bih se možda prijavio i za neku entry level poziciju, samo da zaplovim ;-)

Hvala na odgovorima unaprijed!


Bilo nas je oko 70ak na prezentaciji, oko 30% je bilo na jednodnevnoj obuci, a oko 70% nas je bilo dva dana na obuci (samo Restaurant i Bar department).
Sto se tice preliminarnog intervjua tu ce da provjere tvoje znanje, i da ti predloze poziciju, ali s obzirom da imam iskustvo prosao sam lako na intervjuu.
Moj ti je savjet da ako vec nemas iskustvo da malo ''nasminkas CV'' i pronadjes bar jednu preporuku iz nekog kafica i da se prijavis za neku poziciju u Bar departmentu-u, jer je mnogo lakse nego u restoranu, i naravno da naucis dosta o picima, podjele pica i poznatije brendove (npr. viskija, vodke, ruma, konjaka, tekile, likera, piva) i sastojke 30ak poznatijih koktela.
Pokusaj da dobijes sto bolju poziciju, ne pristaj na Bar utility ili Bar boy, zavisi kako se u kojoj kompaniji zove, ali sve zavisi od osobe i cilja koji postavis sebi, jer sam citao iskustva ljudi koji su otisli kao Bar utility i nisu se zalili, jer su imali jasno zacrtan cilj i napredovali su poslije prvog ugovora, sve zavisi koliko si psihicki jak i da li si vrijedan ili ljenstina, nijedan posao nije tezak za covjeka koji razmislja na duze staze.
Finalni intervju za Princess je od 10-12 jula, a za Royal je isto u drugoj polovini jula, ne znaju jos uvijek tacan datum.
Sto se tice pitanja da li su sve pozicije aktuelne, to zavisi od sistema ponuda-potraznja.
Na ovim intrevjuima koji ce biti u julu najvise traze Assistant Waiter, Buffet Steward, Assistant Buffet Steward, Bar Steward i Bar utility poziciju... to su sve neke entry level pozicije, i agencijama je najlakse da nas ubace za te pozicije, pa ko voli nek' izvoli, ja licno cu pristati da radim kao Assistant Waiter jer se ne bojim rada i imam zacrtan cilj, a to je da pomognem finansijski svojoj porodici i sebi.

Quote
Elem ko hoće profesionalnost na nivou i dobro samom sebi prijavit će se u Kouzon.  ;)
::yes::

Pozdrav za ekipu sa obuke. :)
Fiat iustitia et pereat mundus!

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Kouzon ~ Banja Luka
« Reply #14 on: 19/June/2013 »
Mah mah.  :)