Author Topic: Miloš, Pancevo, Elektricar-Elektromehanicar  (Read 5078 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fresh Seaman

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
  • Everything you do, don't do it for free.
    • View Profile
Pozdrav svima, drago mi je da mogu i ja da budem deo ove priče i želim da se upoznam što bolje sa ovim stilom života.
Da ne gnjavim mnogo, trenutno "ganjam" :run: posao električara na kruzerima, ili bilo šta vezano za to, u slučaju da ne uspem išao bih kao asst provision master.
Bio bih zahvalan, ako bi neko mogao malo da me uputi u sve vezano za posao koji sam naveo gore. Prvobitno električar, pa asst prov master.
Inače, završio sam ETŠ "Nikola Tesla" u Pančevu, student sam na višoj Elektro u Beogradu ali trenutno pauziram. Plan mi je da odem na brod, zbog novca a drugo i avanturista sam..tako da bih voleo da vidim i malo dalje od Evrope. Kad završim višu, ako bude sve kako treba planiram da na brodu radim kao IT tehnician.
Prijatan dan želim... :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #1 on: 25/May/2013 »
pozdrav
posao elektricara (fiter) nije los, pogotovo ako znas sta radis. ako nemas iskustva, verovatno ces raditi kao lampmen na pocetku, pa posle prelazis kao elektricar. plata je oko 2000$, ne znam tacno. bilo bi super ako imas iskustva i znanja da probas da dodjes kao oficir, onda ti je super. plata je oko 5000$ i uslovi su odlicni. uglavnom kompanije zaposljavaju ljude sa kargo brodova kao oficire, al eto,ja sam dokaz da moze i bez toga. vredi probati, ako imas iskustvo ok sa kopna. sretno
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #2 on: 25/May/2013 »
Pozdrav Miloše,pokusaj da dodjes do literature u Kap.Pancevo za brodsku elektriku,spremi se i mozes da radis test u Bg kod gdje.Živane Petranović koja šalje na kargo brodove a i možeš da se raspitaš u brodarskoj školi u Bg i tamo se uvek nadje neko uslužan da da više informacija o potpalublju i rad na samom brodu.
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline REALNO

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #3 on: 03/July/2013 »
Pozdrav Miloše,pokusaj da dodjes do literature u Kap.Pancevo za brodsku elektriku,spremi se i mozes da radis test u Bg kod gdje.Živane Petranović koja šalje na kargo brodove a i možeš da se raspitaš u brodarskoj školi u Bg i tamo se uvek nadje neko uslužan da da više informacija o potpalublju i rad na samom brodu.
Pozdrav ja isto treba da idem kod gospodje Zivane na polaganje testova kao elektricar,interesuje me da li je neko polagao tamo testove za elektricara?Kakva su otprilike pitanja,kao i da li ima online neki link za brodsku elektriku?hvala

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #4 on: 04/July/2013 »
ima li ista po STCW? Bilo sta drugo mi je bacanje para. Bolje odraditi u Hrvatskoj brevet po STCW ako nema kod nas...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #5 on: 04/July/2013 »
Kod Živane u agenciji se polaže test za električara koji se ne plaća a test je nije težak ali mora da se uradi 75% pitanja.
Na testu su pitanja iz svih osnova slabe i jake struje,frigomatike,automatike i brodske elektrike.
Test koji se radi važi za MSC kompaniju (kruzer ili kargo)  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline REALNO

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #6 on: 04/July/2013 »
Hvala na odgovoru :rolleyes:

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #7 on: 04/July/2013 »
Nema na čemu,forum služi da se pomogne budućim kolegama i da svima bude lakše doći do posla na brodu,naravno prvenstveno zahvaljujući Šefu.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline Euronymous

  • Registered
  • *
  • Posts: 228
    • View Profile
Re: Miloš, Pan?evo, Elektri?ar-Elektromehani?ar
« Reply #8 on: 10/June/2015 »
Da ne otvaram novu temu: Da li ima neko neke slične testove što se polažu za MSC u Beogradu za asistenta električara na brodovima?
Pošto za moju struku (HVAC) slabo ili uopšte ne vrše ukrcaj a preko Živane se može otići kao asistent električara, uz prethodno polaganje testova, pokušao bih onda to.

Hvala unapred.
Prosečni se zlopate drndajući lopate.